10 کشور دارای بیشترین سرعت اینترنت در دنیا

 

 سرع2ت
شرکت بین المللی Akamai Technologie لیستی را از سرعت اینترنت کشورهای مختلف دنیا تهیه کرده است که طبق آن می‌توان خوشبخت‌ترین مردم دنیا را شناسایی کرد! البته از لحاظ سرعت بالای اینترنت‌شان!
کشورهای حاضر در این لیست، بر اساس میانگین سرعت اینترنت بر مبنای مگابایت بر ثانیه یا همان Mbps طبقه بندی شده‌اند.

کره جنوبی

این کشور پیشرفته آسیایی با دارا بودن میانگین سرعت 22.2 مگابایت بر ثانیه، اولین و برترین کشور دنیا در طبقه بندی سرعت اینترنت است. جالب است بدانید که سرعت فوق، طی یک سال گذشته حدود 1.6 درصد نیز پیشرفت داشته و بهبود یافته است!

هنگ کنگ

دومین رتبه لیست ما نیز از آسیا است. این منطقه که جز کشور چین محسوب می‌شود، با دارا بودن سرعت میانگین 16.8 مگابایت بر ثانیه توانسته است در این حوزه بالاتر از خیلی از کشورهای مطرح دنیا قرار گیرد. این آمار طی یک سال گذشته 37 درصد بهبود داشته است.

ژاپن

کشور پیشرفته ژاپن نیازی به توضیح ندارد و حضورش در بالای جدول نیز به هیچ وجه غیر طبیعی به نظر نمی‌رسد. این کشور با سرعت میانگین 15.2 مگابایت بر ثانیه سومین کشور برتر در حوزه سرعت اینترنت است. سرعت اینترنت در ژاپن طی یک سال گذشته 16 درصد بهبود داشته است.

سوئد

سوئد اولین کشور اروپایی لیست ما محسوب می‌شود! سوئد با دارا بودن سرعت میانگین 14.6 مگابایت بر ثانیه توانسته است گوی سبقت را از کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی برباید. سرعت اینترنت در این کشور طی یک سال گذشته 34 درصد بهبود داشته است.

سوئیس

سوئیس را که دیگر هم می‌شناسید! سرعت میانگین این کشور 14.5 مگابایت بر ثانیه است و با فاصله کمی نسبت به سوئد در رده پنجم قرار گرفته است. سرعت اینترنت در این کشور طی یک سال گذشته 21 درصد بهتر شده است.

هلند

از رتبه چهارم به بعد، نقش کشورهایی اروپایی پر رنگ می‌شود! این کشور زیبا با گل‌های معروف، دارای سرعت اینترنت میانگین 14.2 مگابایت بر ثانیه است. هلند توانسته است این سرعت را در سال گذشته میلادی 15 درصد بیشتر کند!

لتونی

جمهوری لتونی که لتویا هم نامیده می‌شود، کشوری است در شمال اروپا! این کشور که جمعیتی برابر 2 میلیون نفر دارد، سرعت اینترنت میانگینش برابر 13 مگابایت بر ثانیه است! تازه، مسئولین این کشور کوچک و نقلی طی یک سال گذشته آمار خود را 25 درصد بهبود داده‌اند.
ایرلند
جزیره‌ای در شمال غرب اروپا! این کشور همراه با ایرلند شمالی جمعا 6 میلیون جمعیت دارد. ایرلند با میانگین سرعت اینترنت 12.7 مگابایت بر ثانیه توانسته است در رتبه هشتم لیست ما قرار گیرد. سرعت اینترنت ایرلند در سال گذشته 24 درصد افزایش داشته است.

جمهوری چک

کشوری در اروپای مرکزی، با جمعیتی برابر 10 میلیون نفر! این کشور با مهیا کردن اینترنت با سرعت میانگین 12.3 مگابایت برای مردم خود، توانسته است در رتبه نهم قرار گیرد. جمهوری چک توانسته است این سرعت میانگین را در سال گذشته 8.4 درصد بهتر کند.

فنلاند

آخرین کشور لیست ما فنلاند است. کشوری از منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا! سرعت میانگین این کشور 5 میلیون نفری برابر 12.1 مگابایت بر ثانیه است. بهبود 33 درصدی سرعت اینترنت در یک سال گذشته نشان از عزم جدی مسئولین این کشور برای حضور در رتبه‌های بالاتر دارد.
این لیست تقریبا مربوط به سه ماهه نخست سال 2015 میلادی است. طی سال‌های گذشته کشورهایی همچون سنگاپور، ایالات متحده آمریکا، بلژیک، نروژ، رومانی، دانمارک، انگلیس و اتریش نیز در این لیست بوده‌اند که با اختلاف کمی در رتبه‌های یازده الی بیستم هستند. در این لیست کشور بولیوی و پاراگوئه با میانگین سرعت 1.1 مگابایت بر ثانیه در رتبه‌های پنجاه و چهارم و پنجاه و پنجم هستند.

Check Also

زندگی راحت و امن و بدون SMS

شبکه های اجتماعی اینترنتی برای موفق شدن یک راه بیش تر ندارند. جلب توجه نوجوانان …