هاوربورد تک‌چرخ

هاوبورد 1

هاور‌بوردی که در ادامه با آن آشنا خواهید شد، از چراغ‌های ال‌ای‌دی و بلوتوث داخلی بهره می‌برد و ظاهری متفاوت دارد.

سال ۲۰۱۵ سالی است که اگر فردی را ببینیم که از هاوربورد استفاده می‌کند، تعجب نمی‌کنیم. با این حال ایده ساخت هاوربورد در ابعاد مختلفی مطرح شده که یکی از این ابعاد را در این هاوربورد تک‌چرخ مشاهده می‌کنید. این هاوربورد الکتریکی از یک ژیروسکوپ بهره می‌برد تا تأثیر معلق بودن در هوا را شبیه‌سازی کند.

این هاوربورد متفاوت که توسط شرکت نوپای HoverBoard Technologies و مخترعی به نام رابرت بیگلر طراحی و ساخته شده است، شبیه یک اسکیت‌بورد مدرن است. برای افراد مبتدی، یک چرخ لاستیکی بزرگ درست در مرکز این هاوربورد قرار داده شده است. این هاوربورد از یک موتور داخلی بهره می‌برد که می‌تواند آن را تا سرعت ۱۶ مایل در ساعت حرکت دهد. ژیروسکوپ داخلی این هاوربورد در هنگام حرکت به کاربران اجازه می‌دهد با قرار دادن پاهای خود در دو سمت چرخ، تعادل را حفظ کنند.

علاوه بر مشخصات فنی، این هاوربورد از نور ال‌ای‌دی، بلندگوی بلوتوثی و بازنمود ال‌سی‌دی نیز بهره می‌برد تا هشدارهای مربوط را به شما اطلاع دهد. همچنین این هاوربورد یا اسکیت برد می‌تواند تنها در عرض ۱۶ دقیقه شارژ شود و با یک‌بار شارژ حدود ۱۰ الی ۱۲ مایل مسافت طی می‌کند. از آنجا که وزن این وسیله نقلیه حدود ۲۵ پوند است، احتمال تمام شدن شارژ آن به هنگام استفاده بسیار پایین است.
یکی از نکاتی که کاربران پس از استفاده از این هاوربورد متوجه خواهند شد، دشوار بودن حفظ تعادل است. حتی کسانی که تمرین زیادی در ورزش‌های اسکیتی داشته‌اند، برای استفاده از این هاوربورد دچار مشکل خواهند شد.
احتمالاً بزرگ‌ترین عیب این هاوربورد این است که مخترع آن قصد دارد قیمت پایه اختراع خود را از ۴۰۰۰ دلار شروع کند. این پروژه روز ۱۷ سپتامبر در سایت kickstarter آغاز خواهد شد. برای این مخترع مهم نیست که پروژه‌اش در این سایت به بودجه موردنظر دست بیابد یا نیابد. وی می‌خواهد چند نمونه از این وسیله نقلیه را برای دوستان و اقوام خود بسازد.

 

Check Also

زندگی راحت و امن و بدون SMS

شبکه های اجتماعی اینترنتی برای موفق شدن یک راه بیش تر ندارند. جلب توجه نوجوانان …