پیکاسوی درونتان را کشف کنید

پیکاسو2

 خلاقیت فقط این نیست که آثار بزرگ و باشکوهی خلق کنید، بلکه گاهی پخت یک غذای جدید و متفاوت هم می‌تواند از خلاقیت درونی شما حکایت کند. همه ما در درون‌مان استعدادی برای خلق کردن داریم اما مهم این است که بدانیم خلاقیت ما از چه نوع است و در چه زمینه‌ای باید آن را خرج کنیم. این تست به شما کمک می‌کند خلاقیت‌تان را بشناسید و بفهمید برای شما چه مفهومی دارد.

۱. برای خلاق بودن مهم‌ترین چیزی که نیاز دارید چیست؟

الف-جرات نگاه کردن به درون روح‌تان را داشته باشید.

ب-به هنر عشق بورزید.

ج-بخواهید دیگران را خوشحال کنید.

د-نسبت به خلاق بودن احساس نیاز پیدا کنید.

۲. فکر می‌کنید خلاقیت با کدامیک از این موارد بیشتر در ارتباط است؟

الف-صمیمیت

ب-همفکری با دیگران

ج-ارتباط موثر

د-غریزه طبیعی

۳ کاری انجام داده‌اید که در معرض دید عموم قرار گرفته، اما بازخورد خوبی دریافت نکرده‌اید. چطور فکر می‌کنید؟

الف-شرم‌آور است که مردم نمی‌توانند از مسیری که شما طی کرده‌اید لذت ببرند.

ب-مهم نیست، نظرشان به شما ارتباطی ندارد.

ج-معلوم است با آنچه در ذهن شما بوده به خوبی ارتباط برقرار نکرده‌اند.

د-فکر می‌کنید آنها قادر به فهمیدن آن نیستند.

۴. فکر می‌کنید از کدام مورد بیشتر لذت می‌برید؟

الف-از چند ماه قبل برای برگزاری نمایشگاه آماده شوید.

ب-در یک کنفراس درباره هنرتان صحبت کنید.

ج-زندگینامه‌تان را بنویسید.

د-کار هنری‌تان را با سوزاندن از بین ببرید.

۵. کدام یک ازجملات زیر را می‌پسندید؟

الف-نقاشی روی دیوار سرشار از زندگی است. سعی می‌کنم آن را به زندگی‌ام وارد کنم.

ب-مهم‌ترین نکته در مورد هنر این است که نباید مردم را بخنداند، آنها را به گریه بیندازد یا سبب هیجانات و عصبانیت شود. بلکه هنر باید در راستای طبیعت باشد و ما را به آرزوهای‌مان برساند.

ج-هدف واقعی هنر، آفرینش تصاویر و اشیای زیبا نیست، بلکه هنر بازتاب و وسیله‌ای است که به کمک آن می‌توانیم جهان و احساسات افراد را درک کنیم.

د-هنر، دغدغه ذهنی هنرمند است.

۶. فرض کنید شما یک موسیقیدان هستید، از چه چیزی بیشتر لذت می‌برید؟

الف-از طریق موسیقی بتوانید دنیای درونی‌تان را کشف کنید.

ب-از طریق موسیقی خودتان را ابراز کنید.

ج-بتوانید قطعه مورد علاقه‌تان را به گوش مخاطبان برسانید.

د-امکانات آلات موسیقی را گسترش دهید.

پیکاسوی درون را کشف کنید

۷. اگر امکان انتخاب داشتید، دل‌تان می‌خواست جای کدام‌یک بودید؟

الف- یک بالرین

ب-یک خواننده

ج-یک مجسمه‌ساز

د-یک شاعر

۸. از نظر شما بهترین بخش خلق آثار هنری کدام است؟

الف-اینکه با ابزارهای هنری در ارتباط هستید.

ب-در نهایت می‌توانید آثارتان را به دنیا نشان دهید.

ج-آنچه می‌آفرینید نشان‌دهنده وجود شماست.

د- می‌توانید ایده‌های‌تان را به زندگی وارد کنید.

۹. دوست دارید از کتابخانه چه کتابی به امانت بگیرید؟

الف-بیوگرافی

ب-کتاب آشپزی

ج-دیکشنری

د-راهنمای بازیگری برای مبتدی‌ها

۱۰.  دوست‌تان به شما پیشنهاد می‌کند با هم در یک کلاس آموزشی شرکت کنید. پیشنهاد شما چیست؟

الف-طراحی فضای سبز

ب-فیلمنامه‌نویسی

ج-حرکات موزون

د-گروه کر

پاسخ‌نامه:

در هر سوال دور عدد مربوط به پاسخ، دایره بکشید و در پایان اعداد به دست آمده را با هم جمع کنید تا امتیاز شما به دست آید.

پیکاسوی درون را کشف کنید

نکته

افرادی که خلاقیت زیادی دارند نیمکره سمت راست مغزشان – که مسوولیت خلاقیت را برعهده دارد- بسیار فعال است. توصیه می‌شود افراد خلاق به سمت انجام کارهای هنری مانند طراحی فضای سبز، نواختن موسیقی یا نقاشی بروند تا فرصتی برای شکوفا شدن خلاقیت‌شان فراهم شود.

چطور خلاقیت‌تان را تقویت کنید؟

اگر دل‌تان می‌خواهد خلاقیت بیشتری داشته باشید، باید اعتماد به‌نفس‌تان را افزایش دهید و آرامش بیشتری داشته باشید تا بتوانید در کارهای هنری مانند نقاشی و داستان‌نویسی موفق شوید. به هر حال افرادی که خلاقیت متوسطی دارند هم شرایط‌شان تا حدود زیادی امیدوارکننده است و در آینده می‌توانند خلاقیت‌شان را گسترش دهند.

اگر فکر می‌کنید خلاقیت شما پایین است، بهتر است بدانید هر کدام از ما این توانایی را داریم که در برخی از جنبه‌های زندگی‌مان خلاقانه رفتار کنیم. شاید مانند خیلی از مردم، خلاقیت شما هنوز کشف یا شکوفا نشده است.

شاید استعداد شما به بخش دیگری منتقل شده و در زمینه‌ای تخصص دارید که زمانی برای کشف مسیرهای خلاقیت‌تان فراهم نیست. خلاقیت و خرد تقریبا دو عملکرد جداگانه ذهن ما هستند و به همین دلیل ممکن است در برخی مسائل کاملا عقلانی رفتار کنید و خلاق نباشید یا برعکس. اما اگر فرصت دارید، می‌توانید خلاقیت‌تان را افزایش دهید. پس در زندگی دنبال مسیرهای تازه باشید و تجربیات تازه‌ای یاد بگیرید.

اگر امتیاز شما بین ۱۰ تا ۱۸ است

راهی برای ابراز احساسات می‌خواهید

برای شما خلاقیت راهی است تا خودتان را ابراز کنید. سرشار از احساسات هستید و برای نشان دادن آنها راه‌های مناسبی را جست‌وجو می‌کنید و می‌خواهید آنها را زنده نگه دارید. این مسیری است که امیال و نگرانی‌های شما را شکل می‌دهد. اما باید مراقب باشید تحت تاثیر فشارهای بیرونی و بی‌نظمی‌های اطراف‌تان قرار نگیرید.

در هر شرایطی دنبال راهی برای بروز هنر هستید. ممکن است در یک ‌مهمانی کوچک، یک پیک نیک یا حتی انتخاب لباس هم خلاقیت به خرج دهید. خلاقیت سبب می‌شود قدرت پیدا کنید، احساسات‌تان را عینیت ببخشید و درون‌تان را هویدا کنید. بهترین توصیه به شما این است که خلاقیت‌تان را در مجسمه‌سازی، شعر و شاعری، باغبانی، دکوراسیون داخلی یا حتی آشپزی وارد کنید تا نتایج درخشان‌تری را ببینید.

اگر امتیاز شما بین ۱۹ تا ۲۵ است

دنبال دریافت تجربیات غنی‌تری هستید

هنر را به‌عنوان دنیای جداگانه‌ای می‌بینید. شاید هم تصور می‌کنید یک دنیای جادویی است که می‌توانید خودتان را در این دنیا رها کنید. در چنین فضایی هیچ حدومرزی برای خودتان قائل نیستید. اما چیزی که واقعا دنبال آن می‌گردید هماهنگی است و دل‌تان می‌خواهد احساس کنید جزئی از چیزی هستید که آن را خلق کرده‌اید.

کاشت گل و گیاه و شعر گفتن چیزی است که می‌تواند یک خلاقیت آرام برای شما ایجاد کند. برای شما خلاقیت به منزله شانسی است که از طریق آن دیده می‌شوید. به همین دلیل بیشتر دنبال یافتن نوعی از خلاقیت هستید که در آن هماهنگی، آرامش و صبر و حوصله وجود داشته باشد.

اگر امتیاز شما بین ۲۶ تا ۳۳ است

در زندگی دیدگاه می‌خواهید

خلاقیت برای شما شبیه یک‌جور درمان است که به شما کمک می‌کند خودتان را بهتر بشناسید. هنر به شما کمک می‌کند بازتابی از درون‌تان را به دیگران نشان دهید، اطراف را تجزیه و تحلیل کنید و خصوصیات شخصیتی‌تان را ارتقا ببخشید. به همین دلیل دوست دارید خلاقیت در همه جنبه‌های زندگی‌تان نفوذ کند و البته فقط به فکر بیان احساسات از طریق هنر نیستید.

هنر به شما کمک می‌کند انعکاس درونی‌تان را ببینید و ابعاد شخصیتی‌تان را تقویت کنید. نقاشی و طراحی دکوراسیون داخلی ازجمله کارهایی است که شما را به هدف‌تان می‌رساند. درواقع هنر برای شما دریچه‌ای است که از طریق آن زندگی‌تان معنا پیدا می‌کند.

اگر امتیاز شما بین ۳۴ تا ۴۰ است

هدف شما این است که با دیگران ارتباط برقرار کنید

نگاه شما به هنر این است که می‌توانید از آن به‌عنوان وسیله‌ای برای ارتباط با دیگران استفاده کنید. با این حال گاهی اوقات هم از آن برای حفاظت از افکار درونی‌تان بهره می‌برید. راهی است که از طریق آن می‌توانید در جامعه و اجتماعات دیده شوید و با دیگران ارتباط بگیرید و در عین حال اجازه دهید با شما در تماس باشند. پل ارتباطی خوبی است که شما را با دیگران ارتباط می‌دهد.

آثار هنری را به منزله فرزندتان می‌بینید و از این جهت به آنها علاقه خاصی پیدا می‌کنید. با این وجود بهتر است خودتان را از نتیجه کار جدا کنید و به مخاطبان اجازه دهید خلاقیت‌های شما را بهتر ببینند و حتی در مورد آنها انتقاد کنند. این رفتار به پیشرفت کار هنری شما کمک می‌کند و از این راه، ارتباط موثر‌تری با دیگران برقرار می‌کنید که درنهایت رضایت شما را به همراه دارد.

برترین ها

مطلب پیشنهادی

چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید

  عشق چیزی بسیار خاص است زیرا وقتی شکست می‌خورد قدرت آسیب زدن به ما …

http://www.20script.ir