پسرانی که می خواهند مثل پدرشان ستاره شوند

پسران پسران

  تئاتر رویاها هفته گذشته سرالکس فرگوسن را روی نیمکت‌ خود دید تا بعد از سه فصل ناکامی، یک بار دیگر خاطرات خوب گذشته برای این ورزشگاه کهنه‌کار زنده شود اما این‌بار فرگوسن نه در کسوت رهبر شیاطین سرخ بلکه سکان دار تیمی ظاهر شد که ستاره‌های کفش آویخته بریتانیا و ایرلند آن‌را تشکل داده‌بودند.

ستاره‌هایی که بسیاری از آنها فوتبال خود را زیر نگاه سنگین همین مربی آغاز کرده و آخرین عرق‌های خود را هم برای همین مربی به زمین ریختند. ستاره‌هایی که این بار با لباسی سرخ شانه‌ به شانه بکام افسانه‌ای در مقابل منتخبی از بهترین‌های سال‌های نه چندان دور جهان صف کشیدند تایک بازی خیریه را برای حمایت از کودکان انجام دهند.

دیدن دوباره سانترهای مواج بکام روی دروازه، فرارهای ویرانگر مایکل اوون در کنار دیدن فیگوی افسانه‌ای  و یارانش خاطرات شیرین نسلی را دوباره زنده کرد که روزی عکس‌های ریز و درشت این قهرمانان دیوارهای اتاق شان را پر می‌کرد. با این حال  این تنها نکته جذاب بازی نبود چرا که در ۱۵ دقیقه پایانی بازی وقتی تابلوی تعویض برای کاپیتان خوش‌چهره بریتانیایی‌ها بالا رفت تا بکام زمین را ترک کند، تماشاگران شاهد حضور بکام دیگری در زمین بودند.

این بار بروکلین، پسر بزرگ دیوید بود که با ۱۶ سال سن جای پدر را در زمین‌گرفت تا طرفداران فوتبال رویای تولد افسانه‌ای دیگر را در زمین حس کنند. دقایقی بعد انگار دل پدر تاب نیاورد و به زمین بازگشت تا برای اولین بار دو بکام در زمین سبز فوتبال حضور پیدا کنند.

سانتر مواج پسر روی سر پدر – که البته راهی به دروازه حریف نداشت- حسن ختامی بود برای تمام اتفاقات ریز و درشت شب طلایی اولدترافورد. حالا این سوال باقی می‌ماند که دوستداران فوتبال آیا یک بار دیگر قهرمان خود را در قامت بکامی کوچک‌تر در زمین فوتبال خواهند دید یا اینکه بروکلین هم به سرنوشت دیگر پسران مغموم فوتبالیست‌های بزرگ محکوم می‌شود؟

انزو در مسیر زیزوی افسانه‌ای

انزو فرناندز زیدان

سن: ۱۹ سال

پست: هافبک هجومی

وارثان پدر درزمین سبز

بازیکن افسانه‌ای فرانسوی‌ها که به تنهایی یک قهرمانی جهان را به آنها هدیه داده است، حالا نظاره‌گر بازی پسر خود در تیم سوم رئال مادرید است.  انزو زیدان هم مانند پدر تمایل زیادی به نزدیک شدن به دروازه حریف دارد اما هنوز کسی آن استعداد ناب پدر را در ساق های زیدان کوچک ندیده است.

بازی کردن انزو در رئال مادرید c نیز نشان دهنده همین استعداد هنوز شکوفا نشده است. به اعتقاد بیشتر کارشناسان، انزو با توجه به سن و سالش که در آستانه ۲۰ سالگی قرار دارد، هیچ‌گاه نمی‌تواند به یک بازیکن درجه یک تبدیل شود. به اعتقاد رسانه‌ها نیز اگر او پسر زیدان نبود، تا کنون هیچ کس او را نمی‌شناخت اما با وجود تمام این احتمالات، وجود خون الجزایری- فرانسوی در رگ‌های زیدان کوچک هنوز هم این احتمال را به وجود می‌آورد که به یک باره انزو به آن بازیکنی که انتظار می‌رود، تبدیل شود.


ژوزه دوم پا به توپ می‌شود

خوزه مریو مورینیو

سن: ۱۶ سال

باشگاه: فولام

پست: دروازه بان

وارثان پدر درزمین سبز

وقتی آقای خاص باشی حتی در انتخاب نام فرزندت هم دست از کارهای عجیب برنخواهی داشت. ژوزه مورینیو نام پسر ۱۶ ساله‌اش را هم ژوزه مورینیو گذاشته است تا لقب ژوزه دوم از هم‌اکنون روی او گذاشته شود.

به گفته مورینیو، او تجلی تمام آرزوهای پدر در زمین فوتبال است و بسیار امیدوار است که برعکس خودش که هیچ فروغی در زمین فوتبال نداشت، ژوزه دوم بتواند به بازیکنی بزرگ تبدیل شود. پسر ۱۶ ساله مورینیو فوتبال خود را در زمانی که پدر مربی اینتر بود از مدرسه‌های فوتبال ایتالیا آغاز کرد و استعداد رشد قد او باعث شد تا مورینیوی جوان پست دروازه‌بانی را برای آینده فوتبالش انتخاب کند.

هم‌اکنون ژوزه جوان با ملیتی پرتغالی،‌انگلیسی، آفریقایی در تیم جوانان فولام مشغول بازی است‌اما هنوز مورد توجه هیچ کدام از تیم‌های ملی این سه کشور قرار نگرفته است.


ساق‌های موروثی

بروکلین بکام

سن: ۱۶ سال

باشگاه: لس‌آنجلس گلکسی

پست: بال راست، هافبک هجومی

وارثان پدر درزمین سبز

از همان روزهای اوج پدر در منچستر یونایتد، بروکلین هم پایش به زمین فوتبال باز شد. البته در آن روزهای اول که بروکلین کودک، روی دوش پدر وارد زمین می‌شد کمتر کسی فکر می‌کرد او هم به دنبال آقایی در زمین فوتبال باشد اما با جداشدن بکام پدر از منچستر یونایتد و پیوستن اش به رئال مادرید انگار دوران حرفه‌ای فوتبال بروکلین هم آغاز شد.

در شهر مادرید با تمام سختی‌هایی که برای این پسربچه انگلیسی و زبان متفاوتش وجود داشت، او کار خود را از باشگاه اتلتیکومادرید آغاز و در مدرسه فوتبال این باشگاه شروع به فعالیت کرد اما کمی بعد و با شروع مصدومیت طولانی دیوید بکام در آستانه بازی‌های جام‌جهانی این خانواده یک باردیگر به زادگاه خود نقل مکان کردند.

در آن زمان بکام پدر در باشگاه فولام به تمرین می‌پرداخت و همین کافی بود تا شایعه پیوستن این ستاره به باشگاه لندنی به گوش برسد. اما پشت پرده  حضور دیوید در زمین تمرین فولام پسر بزرگش بود که در باشگاه زیر ۱۲ سال این باشگاه توپ می‌زد.

با سفر دیوید به ینگه دنیا، بروکلین هم راهی باشگاه زیر ۱۶ سال لس‌آنجلس گلکسی شد و این نقطه شروع جدی شدن فوتبال برای او بود. یان‌رایت بازیکن قدیمی فوتبال انگلیس که در بخش استعداد یابی این باشگاه کار می‌کند در مورد او می‌گوید، بروکلین راه بسیار طولانی برای رسیدن به جایگاه پدر دارد اما واقعیت این است که همه چیز برای او مهیاست. از استعداد تا امکانات و شاید حتی بتواند یک قدم از پدر هم جلوتر برود.


شغل آبا و اجدادی

کریستین مالدینی

سن: ۱۸ سال

باشگاه: آ.ث میلان

پست: هافبک دفاعی

وارثان پدر درزمین سبز

اگر غیر از این می‌شد باید شک می‌کردیم که نوه چزاره مالدینی و پسر پائولوی افسانه‌ای فوتبالیست نشود. کریستین مالدینی ۱۸ساله در همان خانه پدری بازی خود را از تیم زیر ۱۲ سال آغاز کرد و  حالا در سنی که می‌تواند دوران طلایی خود را آغاز کند در تیم جوانان میلان بازی می‌کند.

مالدینی جوان در همان پست سال‌های جوانی پدر یعنی هافبک دفاعی مشغول است و بعید نیست که در صورت حرفه‌ای شدن در سال‌های بعدی فوتبالش یک خط عقب تر برود و در قلب خط دفاعی میلان جای بگیرد. برای میلانی‌هایی که با نسل های قبلی این خانواده خاطرات شیرینی دارند، تولد یک مالدینی دیگر در زمین سبز بسیار خوشایند خواهد بود.

پسر بزرگ پائولو از سال ۲۰۱۵ در تمام رده‌های ملی تیم‌های پایه ایتالیا بازی کرده و همین نشان می‌دهد که آینده روشنی در انتظار این هافبک ایتالیایی است. نکته جالب در مورد کریستین این است که او در باشگاه میلان و در تیم ملی در دو پست متفاوت یعنی مدافع کناری و هافبک دفاعی بازی می‌کند.


در دورترین نقطه از پدر

جاناتان کلینزمن

سن: ۱۷ سال

باشگاه: کالفرنیا گلدن برز

پست: دروازه بان

وارثان پدر درزمین سبز

کاشف نسل جدید فوتبال آلمان که توانست پایه تیم قدرتمند این روزها را بریزد، چند سالی است که در کشور آمریکا به زندگی حرفه‌ای خود به عنوان مربی آلمانی تیم ملی آمریکا ادامه می‌دهد. اما جاناتان، پسر ۱۷ ساله یورگن دوست‌داشتنی حتی پارا فرا تر از پدر گذاشته و به عنوان یک آمریکایی در تمام رده‌های تیم‌های پایه ملی این کشور توپ زده است.

جاناتان برعکس پدر که نوک حمله تیم‌خود را تشکیل می‌داد دفاع از دروازه را انتخاب کرده  و تا به حال یک بار هم به تیم امید این کشور دعوت شده است. این بازیکن ۱۸۷ سانتی که هنوز جا برای قد کشیدن دارد می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور جای «تیم‌ هاوارد» را در دروازه عقاب‌ها بگیرد.

البته جاناتان در یک خصیصه دیگر نیز با پدر در تناقض است آن هم تن دادن به حاشیه‌هاست. چرا که وقتی لاندن دوناوان ستاره کهنه کار فوتبال آمریکا او را در آخرین مرحله به تیم ملی زیر ۱۸ سال کشورش دعوت نکرد،  با واکنش تند این بازیکن در صفحه توئیترش مواجه شد،که  البته سرانجام به درخواست پدر از او عذرخواهی کرد.

عقاب‌های بی‌پر و بال

وارثان پدر درزمین سبز

وارثان پدر درزمین سبز

وارثان پدر درزمین سبز

مطلب پیشنهادی

لیونل مسی: با تولد تیاگو بالغ تر شدم

در شروع سال جدید میلادی، لیونل مسی در زوریخ موفق شد برای پنجمین بار برنده …

http://www.20script.ir