فهرستی از فیلم‌های خوبی که در ماه‌های سپتامبر و اکتبر به نمایش درخواهند آمد

فصل فیلم‌های تابستانی هالیوود به پایان رسیده!

8-19-2015 6-55-32 PM

معمولا فیلم‌های تابستانی هالییود، با چند استثناء کیفیت خوبی ندارند. به ماه شهریور که می‌رسیم، کم کم شمار فیلم‌های خوب بیشتر می‌شوند. با گذر از ماه‌های سپتامبر و اکتبر هم، کم کم فیلم‌های شانس اسکار، قد علم می‌کنند و یکی یکی نمایش داده می‌شوند.

در اینجا نگاهی مختصر و مفید می‌اندازیم به فیلم‌هایی که در ماه‌ها سپتامبر و اکتبر به نمایش درمی‌آیند. فیلم‌هایی که احتمالا ما از آذر ماه، کم کم نسخه‌های باکیفیت آنها را خواهیم دید.

Steve Jobs: The Man in the Machine

تاریخ نمایش: ۴ سپتامبر

8-19-2015 6-48-48 PM

این فیلم مستند را الکس گیبنی ساخته است، فیلم‌سازی که پیش از این جایزه اسکار را به خاطر مستندی در مورد فرقه ساینتولوژی برده است.

این بار او فیلمی ساخته است در مورد یکی از سرشناس‌ترین رؤسای شرکت‌های بزرگ دنیا در قرن ۲۱: استیو جابز.

Dragon Blade

تاریخ نمایش: ۴ سپتامبر

8-19-2015 6-49-26 PM

من معمولا فیلم‌هایی را که در نامشان دراگون (اژدها) آمده باشد را نمی‌بینم، چون معمولا فیلمنامه خیلی سست و کودکانه‌ای دارند. اما این فیلم که داستانش در چین در ۴۸ سال پیش از میلاد رخ می‌دهد، داستان عجیب و غریب و بامزه‌ای دارد.

در این فیلم جکی چان، با یک فراری ارتش روم (جان کیوزاک)، همکار می‌شود تا بر امپراتور فاسد روم به نام تیبریوس با بازی آدریان برودی، غلبه کنند!

The Visit

تاریخ نمایش: ۱۱ سپتامبر

8-19-2015 6-51-10 PM

یک زمانی بود که فکر می‌کرد «شیامالان»، تبدیل به یکی از بهترین کارگردان‌های هالیوود خواهد شد، اما در ادامه مسیر، او ناامیدم کرد. این کارگردان بعد از عدم موفقیت با فیلم After Earth یک فیلم با سبک شبه‌مستند در ژانر وحشت ساخته است که در آن دوقلوهایی به ملاقات پدربزرگ‌هایشان می‌روند.

Black Mass

تاریخ نمایش: ۱۸ سپتامبر

8-19-2015 6-52-00 PM

از همان زمانی که نخستین عکس‌های گریم جانی دپ را برای بازی در این فیلم دیدیم، بسیار هیجان‌زده شدیم، چون او اصلا در این گریم قابل شناسایی نبود. جانبی دپ در این فیلم نقش جنایتکاری به نام ساوت بوستون را بازی می‌کند. این شخصیت در داستان واقعی، ‌از نفوذ برادرش که سناتور ایالتی بود استفاده می‌کند و مبدل به خبرچین FBI می‌شود، به این ترتیب او در دنیای مادون جنایت، جایگاه استواری پیدا می‌کند.

Sicario

تاریخ نمایش: ۱۸ سپتامبر

8-19-2015 6-52-46 PM

در این فیلم با کارگردانی دنیس ویلنوو که پیش از این از او فیلم عالی Prisoners را دیده بودیم، امیلی بلانت نقش یک مأمور FBI کوشا در جنگ با قاچاقچیان مواد مخدر در مرز آمریکا و مکزیک را بازی می‌کند.

اورست

تاریخ نمایش: ۲۵ سپتامبر

8-19-2015 6-53-32 PM

در یک رخداد واقعی در ماه می سال ۱۹۹۶، ۸ کوهنورد در حین صعود به قله اورست، گرفتار کولاک شدید شدند. حالا در این فیلم، همین داستان با بازی بازیگران سرشناسی مثل جیک گیلنهال، جیسون کلارک، جاش برولین و جون هاوک، روایت می‌شود.

The Intern

تاریخ نمایش: ۲۵ سپتامبر

8-19-2015 6-54-21 PM

در این فیلم رابرت دنیرو  و آن هاتاوی بازی می‌کنند. هاتاوی در این فیلم زن سی و چند ساله‌ای است که با دریافت مستمری، روزگار می‌گذارند. او قبول می‌کند که یک کارمند ارشد یک سایت آنلاین مد و زیبایی شود.

(دنیای آنلاین، واقعا یک جزء زندگی غربی‌ها شده و خیلی‌ها با مدیریت سایت‌های اینترنتی روزگار می‌گذارنند و نان می‌خورند، پس عجیب نیست که هر سال فیلم‌های بیشتری در مورد دنیای اینترنت می‌بینیم.)

99 Homes

تاریخ نمایش: ۲۵ سپتامبر

8-19-2015 6-55-06 PM

این فیلم هم بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است و در آن اندرو گارفیلد، نقش پدری را بازی می‌کند که بعد از دادن خانه محل زندگی‌شان، تلاش می‌کند که دوباره خانه را با همکاری با یک دلال با بازی مایکل شنون، به چنگ آورد.

Legend

تاریخ نمایش: ۲ اکتبر

این فیلم را حتما باید دوست‌داران تام هاردی ببینیند، چون با دوز مضاعفی، او را خواهند دید!

8-19-2015 6-55-32 PM

در این فیام هاردی نقش دوقلوهای گانگستری به نام‌های دونالد و رجینالد کری را بازی می‌کند. فیلم، تم سیاه کمدی و خشونت‌آمیزی دارد و بازسازی تاریخی قوت گرفتن گانگسترها در لندن در سال‌های دهه ۱۹۶۰ میلادی است.

The Martian

تاریخ نمایش: ۲ اکتبر

8-19-2015 6-56-12 PM

کارگردان مشهور هالییود و خالق فیلم‌های بیگانه و پرومتئوس یعنی ریدلی اسکات، بار دیگر با این فیلم به ساخت یک فیلم فضایی روی آورده است. این فیلم اقتباسی است از رمان پرفروشی با همین نام (یعنی مریخی) که توسط اندرو ویز نوشته شده بود.

در این فیلم مت دیمون، نقش فضانورید به نام مارک واتنی را بازی می‌کند. تصور می‌شود که مرده است و به همین علت در مریخ جاگذاشته می‌شود. او باید راهی برای بقا پیدا کند و آنقدر بتواند خودش را زنده نگاه دارد که بتواند با زمین تماس بگیرد.

The WalK

تاریخ نمایش: ۹ اکتبر

8-19-2015 6-57-45 PM

در سال ۲۰۰۹؛ مستندی به نام Man On Wire ساخته شد. این مستند در مورد تلاش شخصی به نام فیلیپ پتی برای پیاده روی بین طناب‌های نصب شده بین برج‌های تجارت جهانی در سال ۱۹۷۴ بود.

حالا رابرت زمکیس، سعی دارد این بار در قالب فیلمی با بازی ژوزف گوردون لویت، همین رویداد را بازسازی کند.

Pan

تاریخ نمایش: ۹ اکتبر

8-19-2015 6-58-11 PM

داستان اوریجینال پیتر پن در این فیلم نمایش داده می‌شود. بازیگرانی مثل هیو جکمن و آماندا سیفرید در این فیلم بازی می‌کنند.

Steve Jobs

8-19-2015 6-58-48 PM

بعد از مستندی که در اول این نوشته، معرفی کردیم، باید به فیلم استیو جابز هم اشاره کنیم که قرار است ۹ اکتبر به نمایش دربیاید.

در این فیلم مایکل فاسبندر نقش جابز را بازی می‌کند. فیلم را دنی بویل-کارگدان میلیونر زاغه‌نشین- ساخته است. بازیگران دیگر:

ست روگن در نقش استیو وزنیاک و کیت وینسلت در نقش جونا هافمن.

Bridge of Spies

تاریخ نمایش: ۱۶ اکتبر

8-19-2015 6-59-35 PM

من فیلم‌های جنگ جهانی دوم و دوره جنگ سرد را خیلی دوست دارم و شاید هم این فیلم، فیلم درخور اعتنایی از آب دربیاید.

در سال ۱۹۶۰، شوروی هواپیمای جاسوسی U2 آمریکایی‌ها را ساقط کرد. در این فیام به کارگردانی اسپیلبرگ، تام هنکس، نقش وکیل مدافعی را بازی می‌کند که تلاش می‌کند، خلبان نجات‌یافته هواپیما را در دادگاه از کیفر برهاند.

Crimson Peak

تاریخ  نمایش: ۱۶ اکتبر

8-19-2015 7-00-11 PM

نمی‌شود به فیلم‌های گیلرمو دل تورو (یا به صورت صحیح‌تر گیرمو)، بی‌اعتنایی کرد. در واقع بعد از شاهکاری به نام Pan’s Labyrinth من همه فیلم‌هایی او را دیدم.

این بار او فیلم تریلری ساخته است که داستانش در یک خانه اسرارآمیز می‌گذرد. دو بازیگر شناخته‌شده‌تر این فیلم تام هیدلستون و میا وسیاکوفسکا هستند.

Goosebumps

تاریخ نمایش: ۱۶ اکتبر

8-19-2015 7-00-54 PM

فیلم بر اساس یک کتاب محبوب تخیلی کودکان به همین نام ساخته شده است، در این فیلم سه نوجوان و یک نویسنده با بازی جک بلک، سعی می‌کنند با اهریمن‌هایی که به صورت تصادفی از یک کتاب رها شده‌اند، مبارزه کنند.

Room

تاریخ نمایش: ۱۶ اکتبر

8-19-2015 7-01-28 PM

داستان مادری با بازی بری لارسون را روایت می‌کند که تنها یک اتاق برای زندگی با پسر خردسالش را دارد.

Beasts of No Nation

تاریخ نمایش: ۱۶ اکتبر

8-19-2015 7-02-38 PM

جنگ‌ها داخلی و خشونت‌هایی که در آفریقا رخ می‌دهند، معمولا به تناسب دیگر مناطق دنیا، پوشش خبری داده نمی‌شوند. حالا کارگردان فصل اول سریال True Detective با این فیلم تلاش کرده که به زندگی یک پسر جوان که عضوی از یک گروه مزدور در جنگ‌های داخلی یک کشور نامشخص آفریقایی شده، نگاهی بیندازد.

در این فیام ادریس البا (بازیگر نقش سریال لوتر)، بازی خیره‌کننده‌ای در نقش رئیس گروه دارد.

The Last Witch Hunter

تاریخ نمایش: ۲۳ اکتبر

8-19-2015 7-03-19 PM

ون دیسل در این فیلم در نقش یک جن‌گیر فناناپذیر بازی می‌کند که می‌باید دنیا را از یک همه‌گیری طاعون وحشتناک نجات بدهد.

Rock the Kasbah

تاریخ نمایش: ۲۳ اکتبر

8-19-2015 7-04-57 PM

بیل مورای در این فیلم در نقش یک مدیر برنامه‌های بازنشسته‌شده بازی می‌کند که یک پسر جوان دارای استعداد زیاد خوانندگی را در افغانستان کشف می‌کند و سعی می‌کند او را برای شرکت در یک سوی تلویزیونی از کابل بیرون بیاورد.

Burnt

تاریخ نمایش: ۲۳ اکتبر

8-19-2015 7-05-21 PM

در این فیلم بردلی کوپر، سعی می‌کند با فاصله گرفتن از گذشته و اعتیادش به مواد مخدر، بار دیگر هنر آشپزی‌اش را احیا کند و یک رستوران در لندن را مدیریت کند.

Suffragette

تاریخ نمایش: ۲۳ اکتبر

8-19-2015 7-06-06 PM

در این فیلم بازیگران سرشناسی مثل مریل استریپ، کری مولیگان و هلنا بونهام کارتر بازی می‌کنند، این سه، نقش زنانی را بازی می‌کنند که سعی می‌کنند جنبش فمینیستی زنان در بریتانیا را رهبری و هدایت کنند.

 

منبع: 1pezeshk

 

Check Also

عباس کیارستمی؛ آبروی سینمای ایران

کیارستمی در کنار ‘جنگل بدون برگ’ عکس: پوریا ماهرویان پوریا ماهرویان بی‌بی‌سی عباس کیارستمی٬ فیلمساز سرشناس …