مواد لازم جهت تهیه خمیرتارت:آرد ۲۸۰ گرم

زرده تخم‌مرغ ۱ عدد

پودر پنیر پارمسان ۱ ق چ

پودر سیر یک‌دوم ق غ

جعفری خرد شده ۳ ق غ

مارگارین ۲۰۰ گرم

آب سرد ۶۰ میلی لیتر

نمک یک دوم ق چ

مواد لازم برای داخل تارت:

گوشت چرخ‌کرده ۳۵۰ گرم

گوجه‌فرنگی ۶ عدد متوسط

قارچ ۴۰۰ گرم

پیاز درشت ۱ عدد

فلفل دلمه‌ای سبز بزرگ ۱ عدد

پودر کاری، آویشن، زردچوبه و زنجبیل از هر کدام ۱ ق چ

سس خردل ۲ ق غ

سس سالسا ۲۰۰ گرم

پنیر پیتزای رنده شده ۱۰۰ گرم

زیتون حلقه‌ای ۱۰۰ گرم

نمک، فلفل سیاه و جعفری خرد شده به میزان لازم

روش تهیه:

۱. مارگارین را پس از اینکه به دمای محیط رسید میان آرد گذاشته و با نوک انگشتان به خورد آرد می‌دهیم تا مخلوط حاصل ماسه‌ای شکل شود. سپس نمک، پودر سیر، جعفری و پودر پنیر پارمسان را اضافه کرده و خوب مخلوط می‌کنیم.

۲. در ظرفی جداگانه زرده تخم مرغ و آب سرد را با هم مخلوط کرده و هم می‌زنیم تا یکدست شود. سپس میان آرد ریخته و مواد را چنگ می‌زنیم تا خمیر لطیف و مطلوبی به دست آید. روی خمیر را می‌پوشانیم و حدود دو ساعت استراحت می‌دهیم.

۳. پس از دو ساعت خمیر را داخل قالب مخصوص تارت لت (تارت کوچک) پهن کرده به‌طوری که ضخامت خمیر حدود نیم سانتی متر باشد. سپس روی خمیر توسط چنگال یا وسیله مخصوص تعداد زیادی سوراخ ایجاد می‌کنیم و خمیر را ۱۰ دقیقه روی پنجره وسط فر با دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد قرار می‌دهیم.

۴. برای تهیه مواد داخل تارت پیاز و فلفل دلمه‌ای را ریز خرد کرده و با گوشت و زردچوبه تفت می‌دهیم. قارچ‌ها را هم به شکل ورقه شده و به همراه مواد خوب تفت می‌دهیم تا آب آنها کشیده شده، روغن بیندازد. در نهایت سس خردل، نمک و فلفل سیاه، سالسا، گوجه‌فرنگی، زیتون حلقه ای و ادویه‌ها را به همراه جعفری خرد شده اضافه می‌کنیم.

۵. مواد آماده شده را روی خمیر‌ها می‌ریزیم و پنیر پیتزا را روی مواد می‌پاشیم.

۶. تارت‌ها را به مدت ۴۵ دقیقه روی پنجره وسط فر با دمای ۱۷۵ درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهیم. در روشی دیگر ابتدا تارت‌ها را پخته و سپس مواد را داخل آنها پر می‌کنیم.