Subway Surfers، یکی از محبوب ترین بازی های سبک دویدنی

بازی3

بعضی از بازی‌های به قدری معروفند که شاید نیاز به هیچ معرفی نداشته باشند. Subway Surfers را به جرات میتوان یکی از این بازی‌ها دانست. اکثر کسانی که با سبک دویدنی در بازی‌های موبایل آشنایی دارند حداقل یک بار این بازی را انجام داده و از آن لذت برده‌اند.

گواه این مدعا تعداد دانلودهایی است که این بازی در گوگل پلی دریافت کرده (500 میلیون دانلود) و امتیاز 4.5 از 5 از بیش از 17 میلیون کاربری است که به آن امتیاز داده اند. ضمنا این بازی معدود بازی هایی است که برای ویندوز فون نیز عرضه شده است. داستان بازی بسیار ساده است. چند بچه شیطان و بازیگوش در حال نوشتن روی دیوارهای ایستگاه مترو هستند که پلیس مترو با سگش از راه میرسد و تعقیب و گریز شروع میشود. یکی از نقاط عطف این بازی سفر این بچه ها به متروی شهرهای مختلف دنیا همچون متروی نیویورک، لندن، توکیو، سئول، بانکوک، پاریس، بیجینگ، میامی، ونکوور، رم، قاهره و … و اضافه شدن کاراکترهای جدیدی در هر بار به روز رسانی بازی است. در زیر به نقد و بررسی مختصر این بازی میپردازیم.

همچون دیگر بازی های سبک دویدنی در این بازی نیز باید تا آنجا که میتوانید در مسیر قطارهای مترو بدوید و سکه جمع کنید ولی اینکه چرا اینقدر این بازی مورد توجه است را شاید بتوان ناشی از عوامل مختلفی همچون گرافیک کارتونی بسیار زیبا، سفر اسکیت بازان مترو در هر به روز رسانی به شهری جدید و تغییر کلی صحنه های بازی و گیم پلی جذاب آن دانست. شما در حین دویدن با موانع مختلفی روبرو میشوید از جمله قطارهای مترو که ایستاده اند یا در حال حرکت در جهت مخالف هستند، تیرهای چراغ برق، تونل ها و … خوشبختانه کنترل کاراکتر اصلی که در حال دویدن است کار ساده ای است. برای عبور از موانع کافی است از روی آنها بپرید یا از زیرشان لیز بخورید که برای این کار کافی است فقط انگشت تان را به ترتیب به بالا یا پایین صفحه نمایشگر بکشید. برای تغییر جهت به چپ و راست نیز میتوانید میتوانید انگشت تان را در جهت مورد نظر روی صفحه نمایشگر بکشید.

وسایل کمکی نیز سر راهتان هستند که میتوانید از آنها برای عبور آسان تر از موانع یا جمع آوری آسان تر سکه ها استفاده کنید. وسایلی از جمله اسکیت که شما را از دویدن معاف میکند و آهن ربای سکه ها که سکه ها را به سمت شما میکشد و دیگر نیازی نیست برای برداشتن آنها به چپ و راست حرکت کنید. در بازی ماموریت هایی نیز در نظر گرفته شده که با انجام آنها میتوانید به سکه های بیشتری دست پیدا کنید. از سکه ها میتوانید برای باز کردن قفل کاراکترها و وسایل جدید و همچنین ارتقای آنها استفاده کنید. یکی از خوبی های این بازی در آن است که اگر اندکی صبر داشته باشید و سکه ها را در خود بازی به دست بیاورید نیازی به خرید آنها با پول واقعی نخواهید داشت. البته گزینه خرید درون برنامه ای برای کسانی که صبر ندارند نیز در نظر گرفته شده که از طریق آن میتوانند سکه ها را با پول واقعی خریداری کنید.

یکی دیگر از نقاط قوت بازی گرافیک کارتونی و رنگارنگ بازی و کاراکترهای بامزه آن است. بازی از لحاظ تکنیکی نیز قوی است و ضمن پویا نمایی و حرکت نرم کاراکترها هیچ گونه وقفه آنی ضمن بازی که در برخی دیگر از بازی های سبک دویدنی مشاهده میشود در این بازی وجود ندارد. یکی از تفاوت های این بازی با برخی از بازی های سبک دویدنی در آن است که مسیر همواره مستقیم است و هیچ جای بازی شما گردش به راست یا چپ ندارید. به اعتقاد عده ای این یکی از نقاط ضعف بازی است ولی باید خاطر نشان کنیم که مسیرها و موانع در هر بار انجام بازی به صورت اتفاقی تولید میشوند و همین میتواند تا حدودی مانع خسته کننده شدن بازی پس از مدتی بازی کردن شود. یکی از افکت های جالبی که در بازی در نظر گرفته شده وقتی است که به قطار در حال حرکت برخورد میکنید: کاراکتر شما با صورت به صفحه نمایشگر برخورد میکند! همچنین اگر به هر کدام از موانع دیگر بازی برخورد کنید پلیس مترو و سگش به شما میرسند و دستگیرتان میکنند.

همانطور که در فوق ذکر شد امکان خرید سکه با استفاده از پول واقعی در این بازی وجود دارد. خوشبختانه بر اساس توافقی که تیم ایران اپس با سازندگان این بازی داشته از این پس میتوانید سکه ها را که قبلا به قیمت دلار عرضه میشد و تقریبا امکان خرید آنها برای کاربرانی ایرانی وجود نداشت به ریال و با کارت های بانکی یا کارت های اعتباری معمولی خریداری نمایید.
 فوت و فن

Check Also

دعوت یک روبات از پرافتخارترین موتور‌سوار جهان

 روبات موتورسیکلت‌سوار شرکت یاماها از پرافتخارترین موتورسوار جهان یعنی والنتینی روسی دعوت کرده تا در …