3 درسی که آمریکایی ها باید از اروپایی ها یاد بگیرند

آمریکای2ی

اگر شما به جایی خارج از کشورتان نقل مکان کنید، مطمئنا دل تان برای خیلی چیزها تنگ می شود. من در سال 2014 به آمریکا نقل مکان کردم. وقتی تابستان امسال به آلمان برگشتم به دنبال تمام دلتنگی هایی که در ذهنم بود رفتم اما پس از چند هفته ناگهان متوجه شدم که دلم برای آمریکا تنگ نشده است.زندگی در اروپا لزوما بهتر از زندگی در آمریکا نیست اما موضوعاتی است که هم آمریکایی ها و هم اروپایی ها باید از هم تقلید کنند تا زندگی بسیار بهتری داشته باشند.

این یادداشت صرفا در مورد عادت هایی است که آمریکایی ها باید از قاره سبز یاد بگیرند تا کیفیت زندگی شان را بالا ببرند.

1- کار کمتر

به طور میانگین، آمریکایی ها نسبت به شهروندان دیگر کشورهای ثروتمند که عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) هستند، ساعات بیشتری را صرف کار و حرفه شان می کنند. در اصول کاری اروپا، قوانین خاصی وجود دارد. به عنوان مثال، در فرانسه اواخر تابستان کل کشور تعطیل است. هر سال در ماه آگوست، کل کشور تعطیلات یک ماهه دارد. ساعات پخش اخبار کاهش می یابد چرا که تعداد کمی از مردم اخبار تماشا می کنند و حتی اکثر ادارات دولتی هم در این ایام تعطیل اند.

توریست ها خیابان های پاریس را در این روزها ترسناک توصیف می کنند، به این دلیل که اکثر شهروندان برای تعطیلات به سواحل، کوه ها و صحراها رفته اند و شهر را خالی کرده اند.

برخلاف این تعطیلات طولانی مدت، بر اساس اطلاعات یوروست در سال 2014، کارمندان و کارگران فرانسوی بیشترین بازدهی کاری در اروپا را دارند و آمریکایی ها با اختلافی جزیی بالاتر از آنها قرار گرفته اند.

تقلید از بعضی شیوه های استراحت کاری اروپا می تواند تغییر محسوسی در میان شهروندان آمریکایی ایجاد کند. با این شیوه ها نه تنها قدرت و بازدهی کاری شان بالا می ماند بلکه از استرس و فشارهای غیر ضروری می کاهد و هم کمی استراحت می کنند.

2- ارزان سفر کردن

3 درسی که آمریکایی ها باید از اروپایی ها یاد بگیرند

مطمئنا آمریکا کشور بسیار بزرگی است اما همچنان این سوال باقی است که چرا آمریکایی ها خیلی کم به خارج از کشورشان سفر می کنند؟ به گفته اداره امور ایالتی آمریکا، حدود 67 درصد آمریکایی ها حتی پاسپورت هم ندارند!

اگر شما قصد سفر به خارج از کشور دارید، احتمالا ترجیح می دهید از کرایه کردن ماشین صرفنظر کنید و جایگزین های دیگری همچون قطارهای سریع السیر را بیازمایید. این قطارها نه تنها راحت تر بلکه ارزان تر هم هستند اما اگر مجبور به گذر از اقیانوس هستید می توانید از پروازهای ارزان قیمت استفاده کنید.

شرکت هایی همچون ایزی جت، راین ایر، ایربرلین پروازهای ارزان قیمتی به مسافران شان ارائه می دهند و با همین پروازها می توانید پا را فراتر از قاره خود بگذارید و با دنیای آن سوی آب های آزاد آشنا شوید.

3- تجدید نظر در حجم وعده غذایی

3 درسی که آمریکایی ها باید از اروپایی ها یاد بگیرند

شاید شما تاکنون چنین چیزی را نشنیده باشید اما اروپایی هایی که به سلامت شان اهمیت می دهند هیچ کدام رژیم غذایی متداول آمریکایی ها را دنبال نخواهند کرد. ممکن است این جمله که «غذاهای اروپایی عمر شما را بیشتر می کند.» اندکی پرمدعا و اغراق آمیز باشد اما بسیاری از آمریکایی هایی که در خارج از کشورشان زندگی می کنند با این جمله موافق اند.

نیکینا پرومال، دانشجوی کلمبیایی که دو سال در اروپا زندگی کرده می گوید: «ما همچنین باید از بازار کشاورزان و اهمیت کشاورزی محلی اروپایی ها یاد بگیریم. اروپایی ها نسبت به ما بیشتر غذاهای تازه و سالم می خورند.»

البته این نکته تنها در مورد مواد غذایی صدق نمی کند بلکه مقدار وعده غذایی هم در آمریکا مشکل بزرگی است. الیزابت نابل، مدیر سازمان ملی سلامت جهانی قلب، ریه و خون می گوید: «غذاهای ابرسایز رستوران ها باعث شده تا میانگین مناسب اندازه غذایی در آمریکا تغییر کند و این بر مقدار غذای ما در خانه نیز تاثیر گذاشته است.»

البته این به آن معنا نیست که اروپایی ها نسبت به آمریکایی ها گرسنگی می کشند، بلکه عادات فرهنگی و فشارهای دولتی باعث شده تا مقدار و حجم غذایی در کشورهای زیادی تغییر کند. مثلا فرانسه در سال 2011 دادن سس قرمز در بوفه غذایی مدارس را ممنوع کرد تا از اضافه وزن جلوگیری کند و فرهنگ غذاهای سنتی فرانسوی را رواج دهد.

وقتی فرهنگ آمریکایی «بوفه آزاد» در رستوران های فست فود فرانسه رواج یافت، واکنش شدید کارشناسان و صاحبان رستوران ها را اما در مدارس و ادارات محتویات دستگاه های تغذیه را تغییر دادند و آب را جایگزین نوشابه کردند تا دانش آموزان و کارمندان با تبلیغات رنگارنگ خورکی های مضر وسوسه نشوند. این تلاش سرانجام نتیجه داد. بر اساس تحقیقاتی که در سال 2010 صورت گرفت، میزان چاقی و اضافه وزن نه تنها میان کودکان خانوده های متوسط رو به بالا بلکه میان قشر متوسط و جوانان کم درآمد از سال 1998 افزایش نیافته بود.

هفته نامه تماشاگران امروز

 

Check Also

اشتباهات رایجی که به خودرو آسیب می زند

  ۳۰ مورد از اشتباهات رایجی که به خودرو آسیب می زند هیچ‌کدام از ما …