کلینتون: نهادهای اطلاعاتی روسیه کامپیوترهای کمیته ملی حزب دموکرات را هک کردند

628A2BEF-BB60-46EA-A972-3C40BE3D3FD6_w987_r1_s

هیلاری کلینتون نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات گفته است که نهادهای اطلاعاتی و امنیتی روسیه به کامپیوترهای کمیته ملی حزب دموکرات نفوذ کرده اند. خانم کلینتون دونالد ترامپ رقیب انتخاباتی خود از حزب جمهوریخواه را به حمایت از ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه متهم کرد.

کلینتون روز یکشنبه به شبکه خبری فاکس گفت: “می دانیم که دستگاه های اطلاعاتی روسیه کمیته ملی حزب دموکرات را هک کردند و می دانیم که قصد دارند ایمیل های بیشتری را منتشر کنند و می دانیم که دونالد ترامپ تمایل زیادی برای حمایت پوتین و پشتیبانی از او نشان داده است.”

خبرگزاری رویترز می گوید که ایالات متحده علنا روسیه را به دست داشتن در هک کامپیوترهای حزب دموکرات متهم نکرده است. کارشناسان امنیت سایبری و مقامات آمریکایی می گویند معتقدند که روسیه انتشار ایمیل ها را مهندسی کردند تا بر انتخابات ریاست جمهوری که قرار است هشتم نوامبر برگزار شود تاثیر بگذارند.

کلینتون در جواب این سوال که آیا معتقد است پوتین از انتخاب ترامپ حمایت می کند گفت قصد ندارد به چنین نتیجه ای برسد. او گفت: “حمایت ترامپ از انتشار ایمیل ها و ستایش پوتین در تلاش برای تاثیر بر انتخابات آمریکا به عقیده من نگرانی از امنیت ملی را ایجاد می کند.”

ترامپ پوتین را ستایش کرده و گفته او از باراک اوباما، رهبر قدرتمندتری است.

دونالد ترامپ هفته گذشته روسیه را به کار روی هزاران ایمیل “مفقوده” از زمان زمامداری کلینتون بر وزارت خارجه ترغیب کرد. این اظهارات نگرانی هایی را در میان کارشناسان اطلاعاتی و امنیتی ایجاد کرد و منتقدان گفتند که ترامپ یک دولت خارجی را به جاسوسی بر آمریکا ترغیب می کند.

VOA

Check Also

‘مرگ ۱۹ نفر’ در حمله با چاقو به یک مرکز معلولین در ژاپن

حداقل ۱۹ نفر در حمله ای با چاقو به یک مرکز مراقبت از معلولان در …