مخرب‌ترین صحنه‌های تصادف تاریخ سینما

 تصادف 2

مخرب‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما از لحاظ تعداد اتومبیل‌های منهدم شده، ۱۱ فیلم است که در مجموع ۱۹۴۶ اتومبیل در پروسه ساخت آنها اسقاط شده است.

این روزها تخریب اتومبیل‌های گران قیمت در پروژه سینمایی بالاخص فیلم‌های هالیوودی با هزینه‌های گزاف میلیونی به تبی فراگیر تبدیل شده که البته در جذب مخاطب چندان هم بی‌تأثیر نبوده و برخی از آنها چند برابر هزینه‌های کلانی که صرف ساختشان شده است را راهی جیب سازندگانشان کرده‌اند.

 

در این گزارش نگاهی داریم به مخرب‌ترین صحنه‌های تصادف تاریخ سینما:

_فیلم‌ سینمایی «تبدیل شوندگان ۳» (تبدیل شوندگان: نیمه تاریک ماه)/۵۳۲ اتومبیل:

این فیلم علمی-تخیلی-اکشن، سه بعدی به کارگردانی «مایکل بی» ۱ ژوئن سال ۲۰۱۱ اکران عمومی شد.

مخرب‌ترین صحنه‌های تصادف تاریخ سینما/اسقاط ۱۹۴۶ اتومبیل برای 11 فیلم!

این فیلم داستان سم و دوستان رباتی‌اش است که متوجه می‌شوند که سپتیکناها در حال جستجو برای یافتن سلاحی هستند که در کرهٔ ماه پنهان شده ‌است و هر گروهی که آن را به دست آورد می‌تواند نبرد قدیمی بین اتوبات‌ها و سپتیکانها را به نفع خود به پایان ببرد.

در این فیلم از ۵۳۲ اتومبیلی استفاده شد که در جریان یک سیل، آسیب دیده بودند و براساس قانون در هر صورت باید تحویل مراکز اسقاط خودرو داده می‌شدند.


ماتریکس: بارگذاری مجدد/۳۰۰ اتومبیل:

فیلم عملی-تخیلی «ماتریکس: بارگذاری مجدد»به نویسندگی و کارگردانی «واچوفسکی‌ها» محصول سال ۲۰۰۳ میلادی است.

مخرب‌ترین صحنه‌های تصادف تاریخ سینما/اسقاط ۱۹۴۶ اتومبیل برای 11 فیلم!

در این فیلم بازیگرانی همچون «کیانو ریوز»، «لارنس فیشبورن»، «مونیکا بلوچی» و «کری آن موس» ایفای نقش کرده‌اند.

این فیلم دومین قسمت در سه‌گانه ماتریکس و ادامهٔ فیلم ماتریکس در سال ۱۹۹۹ است. قسمت سوم و آخر این سری نیز با نام «انقلاب‌های ماتریکس»، شش ماه پس از بارگذاری مجدد، در ۵ نوامبر ۲۰۰۳ اکران شد.

در این فیلم ۳۰۰ اتومبیل تخریب شد که توسط کمپانی خوردو‌سازی آمریکایی «جنرال موتور» به سازندگان این فیلم اهداء شده بود.


فیلم سینمایی «سریع و خشن ۵»/ ۲۶۰ اتومبیل:

این فیلم که به نام‌های «سریع و خشمگین» و همچنین «تند و بی‌امان» نیز مشهور است، پنجمین قسمت از سری فیلم‌هایی اکشن و هیجانی است که از نظر تخریب تعداد اتومبیل نیز یکی از مخرب‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما محسوب می‌شود.

مخرب‌ترین صحنه‌های تصادف تاریخ سینما/اسقاط ۱۹۴۶ اتومبیل برای 11 فیلم!

قسمت پنجم این فیلم را «جاستین لین» کارگردانی کرده و بازیگران مطرحی چون «پل واکر» و «ون دیزل» در این قسمت همانند قسمت‌های قبل نقش خود را تجدید کرده‌اند. البته «پل واکر» دو سال پیش در جریان ساخت قسمت هفتم این فیلم در جریان تصادف اتومبیل پورشه‌اش به طرز دلخراشی جان باخت.

این فیلم داستان دو زندانی فراری است که به آمریکای جنوبی و شهر ریو می‌گریزند و تصمیم میگیرند تا تعدادی ماشین را سرقت کنند ولی این ماشین‌ها متعلق به ریس مشهور یگ گروه بزرگ از قاچاقچیان است که این مسئله باعث درگیری و سر و صدای زیادی می‌شود.

برای ساخت قسمت پنجم فیلم «سریع و خشن» حداقل ۲۶۰ اتومبیل در حد بسیار زیادی آسیب دیده و تخریب شد. البته گفته می‌شود که تاکنون بیش از ۱۰۰۰ اتومبیل برای ساخت مجموعه قسمت‌های مختلف این فیلم استفاده شده و تنها تعداد انگشت شماری از آنها جان سالم به در برده‌اند.

در قسمت ششم این فیلم نیز حدود ۴۰۰ اتومبیل استفاده شد و تنها تعداد کمی سالم ماند.


یک روز خوب برای جان‌سخت/ ۱۳۲ اتومبیل:

«یک روز خوب برای جان سخت»، پنجمین قسمت از سری فیلم‌های «جان‌سخت» که در سال ۲۰۱۳ به نمایش درآمد.

مخرب‌ترین صحنه‌های تصادف تاریخ سینما

این فیلم به کارگردانی «جان مور» داستان «جان مک کلین» است که این بار به روسیه سفر می‌کند تا به پسر به ظاهر نافرمانش کمک کند. اما متوجه می‌شود که پسرش یک مامور سیا است که باید از دزدیده شدن یک سلاح هسته‌ای جلوگیری کند. آن‌ها با هم تیمی علیه نیروهای زیرزمینی تشکیل می‌دهند.

در این فیلم اکشن و حادثه‌ای با بازی «بروس ویلیس» ۱۳۲ وسیله نقلیه تخریب شد و در قسمت‌های بعدی نیز ۵۱۸ اتومبیل به طرز بسیار بدی صدمه دید. هزینه خسارت وارد شده در فیلم «یک روز خوب برای جان سخت» معادل ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار پوند برآورد شده است.


فیلم سینمایی «جی.آی.جو: ظهور کبرا»/۱۱۲ اتومبیل:

فیلم سینمایی «جی.آی.جو: ظهور کبرا» سال ۲۰۰۹ به کارگردانی «استیون سامرز» و با بودجه‌ای بالغ بر ۱۷۵ میلیون دلار ساخته شد که البته دنباله آن با نام «جی.آی.جو: تلافی» در سال ۲۰۱۳ میلادی ساخته شد.

مخرب‌ترین صحنه‌های تصادف تاریخ سینما/اسقاط ۱۹۴۶ اتومبیل برای 11 فیلم!

در این فیلم بازیگرانی چون «چنینگ تیتوم»، «کریستوفر اکلستون» و «جوزف گوردون-لویت» ایفای نقش کرده‌اند و داستان آن درباره گروهی از بهترین و کارآزموده ترین افراد ضربت است که در کنار یکدیگر جمع می‌شوند تا با دلال اسلحه‌ای که قصد به آشوب کشاندن دنیا را دارد، مقابله کنند.

مخرب‌ترین صحنه‌های تصادف تاریخ سینما/اسقاط ۱۹۴۶ اتومبیل برای 11 فیلم!

در این فیلم ۱۱۲ اتومبیل تخریب شد و با اختلاف ۸ فیلم توانست رکورد فیلم سینمایی «برادران بلوز ۲۰۰۰» را بشکند.


فیلم سینمایی «برادران بلوز ۲۰۰۰»/ ۱۰۴ اتومبیل:

«برادران بلوز ۲۰۰۰»، فیلمی موزیکال و کمدی به کارگردانی «جان لندیس» است که در سال  ۱۹۹۸ به نمایش درآمد.

مخرب‌ترین صحنه‌های تصادف تاریخ سینما/اسقاط ۱۹۴۶ اتومبیل برای 11 فیلم!

سایت سینمایی «ای‌ام‌دی‌بی»، این فیلم را در فهرست ۱۰۰ فیلم برتر کمدی تاریخ سینما، در جایگاه یازدهم جدول قرار داده است.

در این فیلم که در ادامه فیلم «برادران بلوز» ساخته شد، بازیگرانی چون «جیمز براون»،«جان گودمن»، «جو مورتون» و «آرتا فرانکلین» بازی کرده‌اند.

در قسمت اول این فیلم ۱۰۳ اتومبیل و در قسمت بعدی آن نیز ۱۰۴ اتومبیل اسقاط شد. در قسمت اول این فیلم تنها از ۶۰ اتومبیل پلیس استفاده شد.


فیلم سینمایی «سرقت در ۶۰ ثانیه»/ ۹۳ اتومبیل:

تاکنون دو نسخه از این فیلم ساخته شده که نسخه اصلی با بودجه‌ای معادل ۱۵۰ هزار دلار و دومی در سال ۲۰۰۰ با ۹۰ میلیون دلار ساخته شد.

مخرب‌ترین صحنه‌های تصادف تاریخ سینما/اسقاط ۱۹۴۶ اتومبیل برای 11 فیلم!

هر دو نسخه بالاخص نسخه اول اگرچه در گیشه با موفقیت ظاهر شدند ولی نتوانستند نظر مثبت  منتقدان را در حد قابل قبولی به خود جلب کنند، البته  هر دو از فیلم‌های مورد علاقه طرفداران فیلم‌های اکشن و پر از سرعت و هیجان محسوب می‌شود.

نسخه اصلی این فیلم را «اچ.بی.هالیکی» کارگردانی و تهیه‌کنندگی کرده و خودش هم نقش اصلی فیلم را بازی می کند.

این فیلم داستان سارقی حرفه‌ای است که در شصت ثانیه می تواند هر ماشینی را بدزدد، او ناگهان درگیر شرایطی می‌شود که باید دریک روز ۵۰ ماشین مدل بالا سرقت کند.

در این فیلم از  ۹۳ اتومبیل محصول کارخانه هایی چون شورلت، فورد، بیورک، فراری، رولزرویس، هامر، آستین و… استفاده شد و در یکی از صحنه‌های تعقیب و گریز با اتومبیل ، اتومبیل با پست برق برخورد کرد و چند نفر مصدوم شدند.


فیلم سینمایی «بولیت»/بیش از ۸۰ اتومبیل:

فیلم سینمایی «بولیت» به کارگردانی «پیتر ییتس» و بازی «استیو مک‌کوئین» داستان کارآگاهی به نام «فرانک بولیت» است که با «فورد ماستنگ» خود در تعقیب جنایتکاران در خیابان‌های سانفرانسیسکو می‌خواهد آنها را به سزای اعمال خود برساند.

در این فیلم بیش از ۸۰ فیلم از جمله  ۹ دستگاه ماستنگ و دوج چارجر برای تهیه صحنه های هیجان انگیز استفاده و بسیاری از آنها اسقاط شد.

مخرب‌ترین صحنه‌های تصادف تاریخ سینما/اسقاط ۱۹۴۶ اتومبیل برای 11 فیلم!

«استیو مک کوئین» نیز برخی از صحنه های خطرناک اتومبیل را خودش انجام داد ولی بیشتر قسمت‌های خطرناک توسط بدل‌ها بازی می‌شد.


فیلم سینمایی رونین/ ۸۰ اتومبیل:

فیلم سینمایی «رونین» به کارگردانی «جان فرانکن هایمر» و نویسندگی «جی. دی. زیک» محصول سال ۱۹۹۸ است.

در این فیلم اکشن بازیگران مطرحی چون «رابرت دنیرو» و «ژان رنو» ایفای نقش کرده‌اند و داستان آن درباره نزاع چند گروه روس، ایرلندی و آمریکایی بر سر کیفی است که حاوی مدارک مهمی است.

در این میان سام (رابرت دنیرو) که وانمود می‌کند از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) خارج شده با همکاری با گروهی که می‌خواهد این کیف را از دستۀ روسی برباید درصدد دستیابی به آن است.

مخرب‌ترین صحنه‌های تصادف تاریخ سینما/اسقاط ۱۹۴۶ اتومبیل برای 11 فیلم!

«جان فرانکن‌هایمر» که خود یک راننده اتومبیل‌های مسابقه بود برای ساخت این فیلم از ۳۰۰ راننده بدلکار کمک گرفت.

صحنه‌های اصلی مربوط به کورس اتومبیل‌ها و همچنین تصادف و انهدام آنها در خیابان‌های پاریس فیلمبرداری شد و در این میان ۸۰ اتومبیل تخریب شد.
خبرگزاری فارس

مطلب پیشنهادی

عباس کیارستمی؛ آبروی سینمای ایران

کیارستمی در کنار ‘جنگل بدون برگ’ عکس: پوریا ماهرویان پوریا ماهرویان بی‌بی‌سی عباس کیارستمی٬ فیلمساز سرشناس …

http://www.20script.ir