علی دایی در آغوش جمشید مشایخی


مراسم تجلیل از جمشید مشایخی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
مراسم بزرگداشت و تجلیل از استاد جمشید مشایخی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون با حضور جمعی از هنرمندان، ورزشکاران و مسوولان کشوری و شهری در سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
در این مراسم لوح تقدیری به پاس سالها تلاش جمشید مشایخی برای هنر و هنرمند به وی اهدا شد.
در این مراسم چهره هایی چون عبدالحسین مختاباد عضو شورای اسلامی شهر تهران، علی دایی سرمربی سابق پرسپولیس، علیاری قایم مقام هواپیمایی ماهان، ایرج نوذری فرزند منوچهر نوذزی، آتیلا حجازی فرزند مرحوم ناصر حجازی، احمد حلت ، فریبا نادری، فرهاد کاظمی ، مجید نامجو مطلق و جمعی دیگر از هنرمندان شرکت داشتند.
در این مراسم تجلیل، لوح یادبود و دست نوشته ای نیز از سوی احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران به جمشید مشایخی اهدا شد. رضا رشید پور مجری با سابقه کشورمان که اجرای مراسم را بر عهده داشت ، در ابتدای حضور جمشید مشایخی به روی سن، دست وی را از سوی همه هنرمندان کشور بوسید و گفت: عالیجناب مشایخی افتخار هنر است.
جمشید مشایخی همزمان با پخش نماهنگ ساخته شده از سوی برگزار کنندگان مراسم از فیلم هزاردستان و قیصر اشک هایش جاری شد، او وقتی بر روی سن مراسم حاضر شد، گفت: آرزو داشتم امشب و در میان این همه افراد حاضر بر روی سن یکی از نوه های ایران زمین هم در کنارم باشد، من نوه زیاد دارم اما جای همه شان در اینجا و بر روی سن خالی است.
در این هنگام رضا رشید پور از فریبا نادری که از ابتدای مراسم بی امان گریه می کرد خواست بر روی سن حاضر شود و استاد مشایخی را به آرزویش برساند. این حرکت با استقبال حاضران در سالن روبرو شد و در نهایت لوح یادبود استاد جمشید مشایخی در حضور بیش از ۸۰۰ نفر از حاضران در سالن به وی اهدا شد.
در حاشیه مراسم چه گذشت؟
-این مراسم که با استقبال بی نظیری مواجه شد مانند هر مراسم دیگری احساسات و اشک های هنرمندان برای کمال الملک سینمای ایران قابل توجه بود.
-عکاسان ساعتی در انتظار جمشید مشایخی مقابل سالن به انتظار ایستادند. میزبان این جشن بزرگ رضا رشیدپور مجری با سابقه کشورمان بود .
جمشید مشایخی به همراه فرزندش سام به جشن آمد و مورد استقبال بی نظیر حاضران در سالن ابوریحان قرار گرفت، جمعیت حاضر تا رسیدن مشایخی به جایگاه وی را تشویق می کردند.
-در میان مراسم علی دایی اسطوره فوتبال کشورمان به صورت سرزده وارد سالن شد و مورد تشویق و ابراز احساسات حاضران در سالن قرار گرفت، جمعیت یکپارچه بعد از معرفی وی از سوی رضا رشیدپور، علی دایی را تشویق کردند.
-رشید پور با طنز کلامش خطاب به علی دایی گفت: شهریار فوتبال ایران دیدی دیشب (اشاره به حذف پرسپولیس از مسابقات آسیایی) چه آبرویی از قرمزها برده شد، این حرف با صدای کف زدن‌های بی امان مواجه شد و علی دایی هم لبخند می زد.
-جمشید مشایخی همزمان با پخش نماهنگ ساخته شده از سوی برگزار کنندگان مراسم از فیلم هزاردستان و قیصر اشک ریخت.
-مشایخی روی سن گفت: آرزو داشتم امشب و در میان این همه افراد حاضر بر روی سن یکی از نوه های ایران زمین هم در کنارم باشد، من نوه زیاد دارم اما جای همه اشان در اینجا و بر روی سن خالی است. در این هنگام رضا رشید پور از فریبا نادری که از ابتدای مراسم بی امان گریه می کرد خواست بر روی سن حاضر شود و استاد مشایخی را به آرزویش برساند.
-متن تقدیر نامه از سوی رضا رشیدپور قرائت شد در این متن آمده بود: هنر اوج تعهد عاشقانه انسان برای پالایش روح و روان جامعه است ، خوشا کسانی که حلقه سوته دلان میهن کیش را به جادوی کمال نقش می زنند و تقدیر آرامش برای مردمان سرزمین خودشان را، با نگین خط رضای خوش نویس می آرایند. در یادمان خواهد ماند که مردی از تبار هزاردستان که هر دست او پناهی برای قلب مضطرب فرهنگ بود، چگونه بی هیج منتی رنج نیم قرن ایستادگی در ساحت هنر را به جان خرید تا جانان عشق در نگاه زلالش آرام گیرد. عالیجناب، استاد مشایخی، بوسه بر دستان شما سراسر افتخار و ابتهاج است، چه سعادتی داریم که این خوش اقبالی نصیبمان شده است.
-رشیدپور از سام مشایخی خواست لوح تقدیر پدر را به وی هدیه دهد. هنگام پایین آمدن از روی سن علی دایی شهریار فوتبال ایران به پاس تقدیر بوسه ای بر پیشانی کمال الملک سینمای ایران زد.
-دوربین ها در بخشی از مراسم چهره آتیلا حجازی را روی مانیتور به تصویر کشیدند که مورد تشویق حاضران قرار گرفت، وقتی رشیدپور از مرحوم ناصر حجازی به عنوان عقاب آسیا یاد کرد، تشویق های پی در پی مردم سالن را فرا گرفت.
-در بخشی از مراسم، سن سالن برگزاری مراسم تاریک شد و دقایقی بعد صدای مرحوم پاشایی در سالن طنین انداز شد، صدای تشویق مردم در سالن بلند شد اما همه ماجرا این نبود با روشن شدن سن برای لحظاتی مهمانان به چهره بدل مرتضی پاشایی بر روی استیج خیره شدند، در این بین عکس العمل ها بسیار جالب توجه بود سالن در اوج هیجان و تشویق و همزمان با پخش صدای این هنرمند که بسیار شبیه مرتضی پاشایی است گریستند.
-در مراسم نکوداشت جمشید مشایخی که به همت آژانس ایرانیان برپا شده بود ایرج نوذری روی سن رفت و با ابراز لطف مردم نسبت به پدر مرحومش روبرو شد و انجا که نام و خاطره پدرش مرحوم منوچهر نوذری مطرح شد با احساسات گریست.
-در بخش دوم مراسم تجلیل مهمانان در استراحتی کوتاه به سالن بازگشتند و فرزاد فرزین به عنوان خواننده نسل جدید برای تجلیل از جشید مشایخی به هنرنمایی پرداخت. در انتهای مراسم نیز به قید قرعه به سه نفر از حاضران جوایز نفیسی از سوی موسسه رسانه ای آرمانی اهدا شد. (سوره سینما)

Check Also

عباس کیارستمی؛ آبروی سینمای ایران

کیارستمی در کنار ‘جنگل بدون برگ’ عکس: پوریا ماهرویان پوریا ماهرویان بی‌بی‌سی عباس کیارستمی٬ فیلمساز سرشناس …