تعداد: ۶ عددزمان آماده سازی: ۲۰ دقیقه

زمان پخت: ۱۵ تا ۱۸ دقیقه در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت

مواد لازم

۵ عدد سفیده تخم مرغ

کره یا مارگارین

شکر

دو پیمانه توت فرنگی خرد شده

¼ پیمانه شکر

۴ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت

نصف پیمانه شکر

شیره توت فرنگی یا شکلات مایع

طرز تهیه

۱. سفیده های تخم مرغ را به مدت ۳۰ دقیقه در دمای خانه قرار دهید تا بماند. با کمک کره یا مارگارین قالب های سوفله یا فنجان ها را چرب کنید. شکر بپاشید و قالب را تکان دهید تا دانه های شکر به همه دیواره آن بچسبند. قالب ها را روی سینی فر بچینید و کنار بگذارید.

۲. در همین فاصله، در یک کاسه متوسط توت فرنگی ها و ¼ پیمانه شکر را با هم مخلوط کنید. ۱۵ دقیقه آن را کنار بگذارید تا توت فرنگی ها آب بیندازند. در غذاساز یا مخلوط کن، توت فرنگی و نشاسته ذرت را با هم مخلوط کنید. تا زمانی هم بزنید که نرم و یکدست شود.

۳. فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت روشن کنید. در یک کاسه بزرگ سفیده های تخم مرغ را هم بزنید تا پفکی و سفید شوند. به آرامی نصف پیمانه شکر را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

۴. با کمک کاردک، سفیده های پف کرده تخم مرغ را داخل کاسه بریزید. مخلوط توت فرنگی را به آن اضافه کنید. خیلی آرام آنها رابا هم مخلوط کنید تا پف سفیده نخوابد. مایع به دست آمده را داخل قالب های سوفله بریزید.

۵. به مدت ۱۵ تا ۱۸ دقیقه آنها را داخل فر بپزید. برای اطمینان از اینکه کامل پخته است چنگالی در مرکز سوفله بزنید اگر نچسبید، یعنی پخته است.

۶. با شیره توت فرنگی یا شکلات مایع آن را سرو کنید.