سلمان خان، سوپر استار بی ادعا!

sglhk 555

سلمان خان هم مثل سایر ابرستاره های بالیوودی رویکرد متواضعانه ای را در زندگی شخصی اش دارد. او که سال ها پیش از ستاره شدن برای گذران زندگی مدل تبلیغاتی بوده، حالا ثروتش را در راه کارهای خیریه خرج می کند و این طور که خودش می گوید ستاره بودنش را اصلا جدی نمی گیرد.

او در مصاحبه ای با نشریه پی تی آی می گوید: «من ستاره بودنم را اصلا جدی نمی گیرم. مثل ستاره ها رفتار نمی کنم و مثل ستاره ها زندگی نمی کنم. این تصویری است که مردم از من دارند. تی شرتی که الان پوشیده ام، فقط 550 روپیه قیمت دارد و شلوار جنیم هم مال 15 سال پیش است. آن چیزی که باعث می شود مردم با من مثل ستاره ها رفتار کنند، به خاطر تصویری است که روی پرده از من می بینند.»

انسانم آرزوست

سلمان خان که زمانی به «پسر دردسرساز» بالیوود معروف بوده، حالا به رفتارها و اقدام های انسان دوستانه اش معروف است. او پایه گذار بنیاد غیرانتفاعی و صندوق خیریه «انسانم آرزوست» که برای کودکان محروم هند امکانات آموزشی و بهداشتی فراهم می کند. سلمان در ژانویه 2013 فروشگاه پوشاک برند «انسانم آرزوست» را در هند افتتاح کرد و در روز افتتاحیه گفت: «اگر پول می تواند زندگی یک نفر را نجات دهد یا کیفیت زندگی دیگری را بالا ببرد، ما اینجا در بنیاد انسانم آرزوست آماده کمک هستیم.»

او همچنین اعلام کرد که از جایگاه اجتماعی خودش برای جمع آوری کمک های مالی برای این بنیاد استفاده خواهدکرد. «اسم سلمان خان می تواند پول زیادی را برای این مجموعه بیاورد و من می توانم از این فرصت استفاده بهینه داشته باشم اما به نظر من به عنوان بنیاد از عنوان سلمان خان هم بزرگ تر خواهدشد.»

اعضای خانواده سلمان خان که همگی در این افتتاحیه حضور داشتند، معتقدند سلمان خان همه این کارها را به خاطر مردم می کند. خواهرش می گوید تی شرت های «انسانم آرزوست» شیک و راحت است و قیمت مناسبی هم دارد.»

این طور که پیداست سلمان خان بیشتر اهل فروختن است تا خریدن. او برای جمع آوری منابع مالی برای بنیاد «انسانم آرزوست» نقاشی ها و طراحی ها، لباس هایی که در فیلم هایش پوشیده و همچنین دستبندهایی را که خودش امضا کرده، برای فروش می گذارد. خودش می گوید زمانی فقط آرزو داشته در حساب بانکی اش یک میلیون روپیه (چیزی معادل 2.5 میلیون دلار آمریکا) داشته باشد اما حالا هدفش راه اندازی موسسه های خیریه و کمک به افرادی است که از امکانات بهداشتی کافی برخوردار نیستند. «هدف اول من در زندگی کمک به دیگران است. من پول زیاد دارم و می خواهم به طریقی آن را به مردم برگردانم و هوای طرفدارهایم را هم داشته باشم.»

سلمان خان، مثل ستاره ها زندگی نمی کند!

آخرین هدیه سلمان خان به طرفدارانش راه اندازی فروشگاه آنلاین «خط تولید خان» (KHANMARKETONLINE.COM) بود که در دسامبر سال گذشته به مناسبت تولد 50 سالگی اش خبرش را در صفحه توییترش منتشر کرد. دو روز بعد از خبر راه اندازی فروشگاه آنلاین خط تولید خان که هنوز فعالیتش را به صورت رسمی شروع نکرده و فعلا در مرحله ثبت نام علاقه مندان قرار دارد، خبری ناراحت کننده برای هواداران سلمان خان در فضای مجازی چرخید.

نامی که سلمان خان برای فروشگاه مجازی اش انتخاب کرده، پیش از این متعلق به یک نهاد تجاری معروف بوده و او بدون کسب مجوز از این برند استفاده کرده است. اوایل ژانویه سال 2015 اتحادیه تجار هند از سلمان خان خواست که نام فروشگاه مجازی اش را تغییر دهد، چرا که نام «خط تولید خان» به یکی از معروف ترین فروشگاه های خرده فروشی هند که سابقه 65 ساله دارد، تعلق دارد.

صاحبان این فروشگاه معتقدند خط تولید خان یک برند جهانی است و همه در دنیا آن را با همین نام می شناسند. اگرچه سلمان خان به اضافه کردن کلمه آنلاین به «خط تولید خان» دست به اقدامی هوشمندانه زده اما خیلی ها شاید این دو برند را با هم اشتباه بگیرند. وب سایت فروشگاه مجازی سلمان خان در حال حاضر همچنان در مرحله اولیه راه اندازی قرارداد، البته با همان عنوان.

خرید کردن در سفرهای کاری و تفریحی برای غذاها و محصولات و پوشاک بومی هر منطقه و از همه مهم تر خرید کردن برای اعضای خانواده یکی از عادات اصلی سلمان خان. او به تازگی در سفری که به شهر سورات داشت، برای مادر و خواهرهایش لباس ساری خرید.

دستبند شانس

سلمان خان سوپراستاری است که به کاریزما و استایل همیشه خوبش معروف بوده و طرفدارهای دوآتیشه او همیشه سعی می کنند مدل لباس پوشیدنش را تقلید کنند. آن ها برای دستبند شانس معروف سلمان خان که ظاهرا برای خودش هم از اهمیت زیادی برخوردار است، سر و دست می شکنند. دستبندی که درواقع هدیه ای است از سوی پدرش و از 16 سال پیش تا به حال از او جدا نشده است؛ دستبندی با سنگ فیروزه که نماد محافظت است و صاحبش را از هرگونه شری در امان نگه می دارد. هرچه روح صاحب فیروزه پاک تر باشد، در زندگی موفق تر می شود.

سلمان خان، مثل ستاره ها زندگی نمی کند!

همین تفکر بود که سلمان خان را به فکر راه اندازی برند جواهرات انداخت. دستبندهای اصل و تقلبی سلمان خان حالا با کیفیت ها و طرح های مختلف ساخته و در فضای مجازی به قیمت های هنگفت خرید و فروش می شود.

سلمان خان منش فروتنانه اش را هم از پدرش به ارث برده و بیشتر اهل دادن است تا گرفتن. پدر سلمان خان از ابتدا ده درصد از درآمد پسرش را به خودش می داده  90 درصد مانده را صرف خیریه می کرده. 90 درصدی که حالا به بنیاد «انسانم آرزوست» تعلق می گیرد. به گفته خواهرش سلمان خان حتی نمی داند دقیقا چقدر سرمایه دارد و کاملا نسبت به پول بی نیاز است.

•    استایل مورد علاقه: ساده؛ تی شرت سفید و شلوار جین آبی

•    زیورآلات مورد علاقه: دستبند فیروزه

•    برند مورد علاقه: جورجیو آرمانی و ورساچی

•    سرگرمی عجیب و غریب: کلکسیون صابون

•    کشور مورد علاقه برای خرید: لندن و بعضی اوقات سنگاپور

•    ساعت مورد علاقه: روکس

•    نوشیدنی مورد علاقه: چای سرد

•    ماشین های مورد علاقه: مرسدس، بی ام دابلیو و لندکروز

•    رستوران مورد علاقه: رستوران چینی

•    گچت های مورد علاقه: دوربین و سینمای خانگی

Check Also

عباس کیارستمی؛ آبروی سینمای ایران

کیارستمی در کنار ‘جنگل بدون برگ’ عکس: پوریا ماهرویان پوریا ماهرویان بی‌بی‌سی عباس کیارستمی٬ فیلمساز سرشناس …