این سالاد ترکیبی فوق العاده از پروتئین، فیبر و مواد مغذی سبزیجات است. این ترکیب باعث می شود از میل کردن این غذا کاملا احساس رضایت داشته باشید و تا مدت طولانی بعد از آن احساس گرسنگی نکنید. تاثیر سالاد عدس به همین جا ختم نمی شود فیبر موجود در آن برای کسانی که مشکل یبوست دارند بسیار مفید است. این سالاد را از دست ندهید.مواد لازم برای تهیه سالاد رژیمی عدس :

عدس خشک : یک و یک چهارم فنجان

تخم مرغ بزرگ : ۶ عدد

روغن زیتون کاملا خالص : ۳ قاشق غذا خوری

سرکه انگور قرمز : ۳ قاشق غذا خوری

سس خردل : یک قاشق غذا خوری

سیر خرد شده : ۲ قاشق چای خوری

نمک : سه چهارم قاشق چای خوری

فلفل سیاه : سه هشتم قاشق چای خوری

فلفل دلمه ای قرمز، مکعبی شده : یک و یک چهارم فنجان

پیازچه خرد شده : یک دوم فنجان

قطعات کرفس : یک دوم فنجان

شاهی : ۸ فنجان

طرز تهیه سالاد رژیمی عدس :

عدس ها را در یک ماهی تابه متوسط قرار دهید. درون ماهی تابه آب بریزید، طوری که تا ۷ سانت بالای عدس ها بیاید. آب درون ماهی تابه را به جوش بیاورید، شعله را پایین بکشید و اجازه دهید عدس ها ۲۰ دقیقه بجوشند. عدس ها را از ماهی تابه خارج کنید و گرم نگهشان دارید. به یک ماهی تابه بزرگ با عمق ۸ سانت آب اضافه کنید.

آب درون ماهی تابه را به جوش بیاورید، سپس تخم مرغ ها را اضافه کنید، و اجازه دهید ۵ دقیقه و ۳۰ ثانیه بجوشند. تخم مرغ ها را از ماهی تابه بیرون بیاورید و درون آب یخ قرار دهید، اجازه دهید ۵ دقیقه درون آب یخ بمانند، سپس بیرون بیاوریدشان و پوست بکنید.

روغن زیتون، سرکه، خردل، سیر، نمک و یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه را در یک کاسه متوسط با هم ترکیب کنید، با یک هم زن خوب بهم بزنیدشان. ۲ قاشق غذا خوری از این ترکیب را کنار بگذارید.

عدس، فلفل دلمه ای، پیاز، و کرفس را به باقی مانده ی ترکیبی که درست کردید اضافه کنید، به آرامی بهم بزنید. دو قاشقی که از ترکیب کنار گذاشتید و شاهی ها را در یک کاسه بزرگ بریزید، خوب بهم بزنید تا شاهی ها آغشته شوند. شش بشقاب آماده کنید.

در هر شش بشقاب سه چهار فنجان از ترکیب عدس و حدود یک فنجان ترکیب شاهی قرار دهید. تخم مرغ ها را از طول به دو قسمت تقسیم کنید، و در هر بشقاب قرار دهید.

باقی فلفل سیاهی که مانده را روی همه بشقاب ها بپاشید.

اطلاعات تغذیه ای سالاد رژیمی عدس :

مواد گفته شده در این دستور غذایی برای ۶ وعده در نظر گرفته شده است، هر وعده شامل یک بشقاب که شامل سه چهارم فنجان ترکیب عدس، یک فنجان شاهی و یک عدد تخم مرغ است می باشد. اطلاعاتی که در ادامه می آید مربوط به یک وعده از این غذا است.

کالری : ۲۸۲

چربی در یک وعده : ۱۵.۹ گرم

چربی اشباع در یک وعده : ۲.۵ گرم

چربی غیر اشباع در یک وعده : ۶.۸ گرم

چربی دارای حلقه های غیر اشباع در یک وعده : ۱.۸ گرم

پروتئین در یک وعده : ۱۵.۹ گرم

کربوهیدرات در یک وعده : ۲۷.۵ گرم

فیبر در یک وعده : ۷.۳ گرم

کلسترول در یک وعده : ۱۸۶ میلی گرم

آهن در یک وعده : ۳.۹ میلی گرم

سدیم در یک وعده : ۳۹۳ میلی گرم

کلسیم در یک وعده : ۱۰۲ میلی گرم

منبع : kermany.com