رزومه، مهم‌ترین قدم در آینده‌ی کاری شماست

 اتباک2س

 فرض کنید که شرکت یا اداره‌ای در پی یافتن افرادی مناسب برای برخی از موقعیت‌های کارهای خالی خود باشد. خودتان را جای مدیران و تصمیم‌گیران خسته و پرمشغله این شرکت یا نهاد در نظر بگیرید. فکر می‌کنید که شما به عنوان یک آدم غریبه، چگونه می‌توانید خودتان را در نزد آنها متمایز و برجسته کنید؟

نه! شایستگی‌های شما روی پیشانی شما نوشته نشده‌اند. شما باید سوابق، تحصیلات، علایق و مهارت و تجربه‌های خود را معرفی کنید، آن هم در فرصتی به صورت مختصر و مفید.

اینجاست که پای نوشتن و تهیه رزومه پیش می‌آید.

رزومه معرفی نامه‌ای است شامل خلاصه‌ای از تجربیات کاری، سوابق تحصیلی و مهارت‌های فرد جویای کار است. این معرفینامه می‌تواند بصورت تایپ شده در حداکثر یک یا دو صفحه در قالب اوراق چاپ شده و یا نسخه الکترونیکی از سوی کارجو به کارفرما ارائه گردد.

به ظاهر تهیه این متن ساده می‌آید، اما وقتی عملا وارد کار نوشتن یک رزومه برمی‌آیید، می‌بینید که نوشتن یک رزومه مؤثر و بی‌نقص، برای خودش ریزه‌کاری‌های و فوت و فن‌هایی دارد، به طوری که حتی دستورالعمل‌ها و کتابچه‌های راهنمایی برای تهیه و تنظیم رزومه، به چاپ رسیده است.

2015-11-22_8-52-17

بدیهی است که هر فردی در هر بازه زمانی، حوصله ندارد که بعد از مطالعه همه این راهنماها و صرف وقت فراوان، رزومه برای خود تهیه کند. اصولا خیلی از ماها دوست داریم که در این جور مواقع، از کمک افراد با تجربه استفاده کنیم.

در این مورد هم مثل بسیاری از موارد دیگر، اینترنت می‌تواند به کمک ما بیاید. نظرتان در مورد یک سایت و سرویس تهیه و انتشار آنلاین رزومه چیست؟ آن هم با امکانات و ویژگی‌های بسیار قابل توجه؟

چند وقتی است که با سایت اتباکس آشنا شده‌ام که که سایت بسیار خوبی برای تهیه رزومه است.

2015-11-22_8-51-27

ساخت روزمه آنلاین با اتباکس، نسبت به رزومه‌های معمول کاغذی، مزیت‌های زیادی دارند:

– کار با آن بسیار ساده است. نیازی نیست که خودتان دنبال قالب مناسب برای رزومه بگردید.

– هر وقت بخواهید می‌توانید آنها را ویرایش کنید.

2015-11-22_8-52-58

– می‌توانی مشخصات و رزومه خودتان را از سایت لینکدین به راحتی به آن وارد (ایمپورت) کنید.

2015-11-22_8-53-50

– می‌توانید از رزومه تهیه شده، با فرمت PDF خروجی بگیرید و آن را چاپ کنید.

– یک چیزی خیلی مهم: روزمه شما آنلاین است و بنابراین با جستجوی گوگل، کاربران اینترنت می‌توانند به آن برسند.

– حتی شما می‌توانید رزومه خصوصی بسازید و در اینترنت امنیت و پرایویسی خودتان را حفظ کنید.

– امکان ساخت پروژه و نمونه‌کار (مثل behance و dribbble و…) به صورت شخصی یا تیمی هم وجود دارد.


اتباکس به درد چه کسانی می‌خورد؟

– در درجه اول اتباکس به کار کسانی می‌آید که در جستجوی کار هستند. کسانی که در زمینه‌ای مهارت یا تخصص دارند و می‌خواهند خودشان را بشناسانند.

– اما سوای این امر، اتباکس به درد کسانی هم می‌خورد که در پی یافتن کاری بهتر برای خود هستند یا آزادکارها (فریلسنر)هایی که اصولا در شرکتی به صورت معمول سنتی استخدام نیستند و بنابراین باید برای معرفی آنلاین خود بسیار کار و مؤثر عمل کنند.

– در سمت دیگر، شرکت‌ها، کارفرماها و صاحبان استارت‌آپ‌هایی که در پی یافتن افراد مناسب هستند، هم می‌توانند از اتباکس برای یافتن افراد مناسب بهره ببرند.


اتباکس اطلاعات شما را به صورت نظام‌مندی در قالب‌های زیبایی مرتب می‌کند و سپس می‌توانید آن را به صورت PDF یا vCard دریافت کنید یا به صورت توکار (امبد شده) در صفحات دیگر اینترنتی بگنجانید.

وقتی می‌شود با چند کلیک و صرف تنها چند دقیقه وقت رزومه‌ای داشت که شانس استخدام و یافتن فرصت‌های کاری مناسب را اینقدر افزایش می‌دهد، چرا اتباکس را امتحان نکنیم؟ به خصوص اینکه میزان رشد این سرویس بسیار سریع است و اتباکس دارد به سرعت به مرجعی برای رزومه‌ها تبدیل می‌شود.

کار با اتباکس بسیار ساده است. کافی است که یک حساب کاربری در آن بسازید و بعد به شروع کنید به اضافه کردن اطلاعات شخصی، رتبه‌های تحصیلی و مهارت‌های شخصی و دستاوردهایی که تا به حال داشته‌اید.

 

Check Also

اشتباهات رایجی که به خودرو آسیب می زند

  ۳۰ مورد از اشتباهات رایجی که به خودرو آسیب می زند هیچ‌کدام از ما …