خیاط فقیر روسای جمهور آمریکا

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-09-15 08:55:09Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-09-15 08:55:09Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

 

ژرژ دو پاری، زاده مارسی فرانسه بود و سال ۱۹۶۰ زمانی که ۲۷ سال داشت به آمریکا رفت.

او تا دو ماه پیش از مرگ در مغازه‌ای در نزدیکی کاخ سفید همچنان به خیاطی مشغول بود.او با یک دیپلم خیاطی از فرانسه به آمریکا رفت و در ابتدا خیاطی بی‌بضاعت بود. رابطه زناشویی‌اش هم به بن‌بست خورد و دوست دخترش هم از خانه بیرونش کرد. به این ترتیب کارش حتی به گدایی و پارک‌خوابی کشید. سپس به عنوان کمک‌خیاط در مغازه‌ای استخدام شد و گرچه هفته‌ای ۷۰ دلار بیشتر درآمد نداشت، توانست یک چرخ خیاطی بخرد و مستقلانه به کار خیاطی بپردازد.

در ابتدای کارش برای یک نماینده مجلس نمایندگان آمریکا لباسی دوخت که به مذاق لیندون جانسون، معاون وقت رئیس جمهور آمریکا خوش آمد. نماینده آدرس دو پاری را به جانسون داد و او هم بعدها هم که رئیس جمهور شد مشتری دو پاری باقی ماند.جانشینان جانسون، یعنی جرج بوش، رونالد ریگان، بیل کلینتون و جرج دبلیو بوش نیز لباس‌های خود را به دو پاری سفارش می‌دادند.

خودش تعریف کرده است که ریگان به جنس پارچه حساسیت زیادی داشت و دائما می‌ترسید که هنگام پرو لباس سوزن خیاطی به بدن او بخورد. دستمزد دو پاری برای یک کت و شلوار برای روسای جمهور حدود سه هزار دلار بود.در سال‌های اخیر بخشی از کار دو پاری دوخت و دوز لباس برای باراک اوباما بود.

دو پاری عکس همه روسای جمهوری را که کت و شلوار برایشان دوخته بود در مغازه‌اش آویزان کرده بود.دو پاری به گفته دوستانش، از دو سال پیش از یک تومور مغزی رنج می‌برد ولی تا روز آخر هم چراغ مغازه‌اش را روشن و خاموش می‌کرد تا کسی متوجه بیماری‌اش نشود. او که روز یکشنبه (۱۳ سپتامبر/ ۲۲ شهریور) در واشنگتن درگذشت به هنگام مرگ ۸۱ سال داشت.

منبع:فرارو

 

Check Also

گرمای شدید در شرق آمریکا شش قربانی گرفت

به گزارش مرکز ملی آب و هوای آمریکا، بر اثر موج گرمای شدید در ایالات …