آشنایی با گران ترین هتل های ایران

 

هتل متنهتل بزرگ داریوش، هتلی 5 ستاره با الهام از تخت جمشید و به صورت نمادین بیانگر افتخار و عزت ایران باستان در دوران هخامنشیان در جزیره کیش با سرمایه ای معادل 125 میلیون دلار در زمینی به مساحتی 121 هزار و 330 متر ساخته شد.

هتل اسپیناس تهران

آشنایی با گران ترین هتل های ایران

پس از سوددهی هتل اسپیناس آستارا در مساحتی به وسعت 3 هزار مترمربع و زیربنای 27 هزار مترمربع در بلوار کشاورز تهران ساخته شد. مراحل ساخت این هتل 27 ماه طول کشید و برای ساخت آن 56 میلیارد تومان هزینه و سرانجام اسفندماه 1388 افتتاح شد. اسپیناس در چند سال گذشته توانسته عنوان بهترین هتل ایران را از آن خود کند.


هتل بزرگ داریوش

آشنایی با گران ترین هتل های ایران

هتلی 5 ستاره با الهام از تخت جمشید و به صورت نمادین بیانگر افتخار و عزت ایران باستان در دوران هخامنشیان در جزیره کیش با سرمایه ای معادل 125 میلیون دلار در زمینی به مساحتی 121 هزار و 330 متر ساخته شد. این هتل 500 تخت دارد و از امکاناتی مانند سال بیلیارد، پینگ پونگ، ماساژورهای تایلندی، قایق سواری و کلاسیک شو برخوردار است و ساکنان آن می توانند از تخفیف 50درصدی باغ پرندگان و پارک دلفین ها هم استفاده کنند.


هتل عباسی اصفهان

آشنایی با گران ترین هتل های ایران

در حقیقت قدیمی ترین هتل ایران است. البته نه به این معنا که ساختمان آن از زمان صفویان تاکنون به عنوان هتل مورد استفاده قرار می گرفته است. این مجموعه به دستور شاه سلطان حسین صفوی ساخته شد که آن را به مادرش پیشکش کرد.

از این رو، مدرسه و کاروانسرای مادر شاه نامیده شد. در سال 1336 به پیشنهاد آندره گدار، معمار و باستان شناس فرانسوی و طراح و سازنده موزه ملی ایران، شرکت سهامی بیمه ایران تصمیم گرفت با توجه به موازین اداره عتیقه جات وقت در این عمارت صفوی مهمانسرایی برپا کند و در سال 1343 مهمانسرا به بهره برداری رسید.


هتل صخره ای لاله کندوان

آشنایی با گران ترین هتل های ایران

یکی از استثناترین هتل های جهان محسوب می شود چرا که سومین هتل صخره ای در دنیاست. روستای تاریخی کندوان در 22 کیلومتری شهر اسکو در 62 کیلومتری شهر تبریز قرار دارد. این هتل دارای 40 اتاق است که فاز اول آن در سال 1387 و فاز دوم آن تیرماه 2 سال پیش به بهره برداری رسید.

قدمت روستای کندوان زیاد است و هتل کندوان هم با الهام از خانه های روستایی و به همان شیوه سنتی ساخته شده. بلندی تپه های مخروطی و هرمی این خانه ها گاهی تا 60 متر می رسد که همانند کندوهای عسل در دل کوه حفر شده اند.


ملک التجار

آشنایی با گران ترین هتل های ایران

آخرین هتل این فهرست است. رئیس جامعه تورگردانان ایران چندماه پیش خبر دارد، یزد تنها شهری است که در آن مشکل کمبود هتل وجود ندارد آن هم به این دلیل که بسیاری از خانه های قدیمی این شهر در بافت سنتی به هتل تبدیل شده اند.

از بین تمام هتل های سنتی یزد، چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه هتل ملک التجار گران ترین هتل یزد است. عمارت ملک التجار متعلق به خانواده مادری علی اصغرخان شیرازی، تاجر یزدی است. در زمان قاجار، ناصرالدین شاه به او عنوان ملک التجار را داد. این عمارت 13 سال پیش به عنوان هتل به بهره برداری رسید.

هفته نامه زندگی مثبت

Check Also

جزایر ایرانی خلیج فارس

جزایر ایرانی خلیج فارس خلیج فارس یا دریای پارس حدود ۳۰ جزیره مسکونی و غیر مسکونی …