وفاداری به سبک هر روز

با این 10 راهکار رابطه تان را شاد و سالم نگه دارید

قرار گرفتن در یک رابطه زناشویی متعادل کار ساده ای نیست، اما زوج های سالم می دانند که چگونه فراز و نشیب ها را طی کنند و چطور بحران های احتمالی را مدیریت کنند.
قرار گرفتن در یک رابطه زناشویی متعادل کار ساده ای نیست، اما زوج های سالم می دانند که چگونه فراز و نشیب ها را طی کنند و چطور بحران های احتمالی را مدیریت کنند. با دقت کردن به این 10 راهکار و به کار بستن آنها، می توانید رابطه تان را با همسرتان ماندگار و شاد نگه دارید.1- آزادانه گفت و گو کنید

وفاداری به سبک هر روز

تحقیقات نشان می دهند در تشخیص اینکه کدام زوج ها خوشحال می مانند، روش ارتباط مهم تر از سطح تعهد، خصوصیات شخصی و استرس است. زوج های سالم از بحث و کشکمش دوری نمی کنند، بلکه آنها می دانند چگونه مرزهای ارتباط را باز نگه دارند. زوج های شاد می دانند بهترین گفت وگوها بدون تلفن و لب تاپ و تبلت پیش می رود.

2- موارد کوچک را فراموش نکنید

گفتن عباراتی مانند «لطفا» یا «سپاسگزارم» نباید فقط مختص محل کار باشد. رفتار مودبانه با فردی که بیست سال است با او زندگی می کنید هم بسیار مهم است. همان احترامی که به یک مهمان می گذارید، برای همسرتان نیز قائل باشید. در حرف های تان به او هم بگویید «لطفا» یا «متشکرم». با او مودبانه صحبت کنید. کمی ظرافت در رفتار، تاثیر به سزایی بر احترام دوجانبه می گذارد.

3- با هم ورزش کنید

وفاداری به سبک هر روز

مطالعات نشان می دهند زوج هایی که با هم ورزش می کنند نه تنها سالم ترند، بلکه از ازدواج شان نیز رضایت بیشتری دارند. روان شناسان اذعان می دارند که اگر شما با هم ورزشی هرچند ساده را تمرین کنید، نسبت به هم بیشتر احساس عشق و علاقه می کنید.

4- به مسافرت بروید

یک مسافرت دونفره برای کسب آرامش باعث می شود انرژی بیشتری برای زندگی مشترک داشته باشید. البته گاهی سفر رفتن به تنهایی هم همین تاثیر را دارد. گاهی زوج های شاد و سالم به تنهایی به سفرهای کوتاه مجردی می روند یا گاهی اوقات سفر را با دوستان و خانواده شان تجربه می کنند. تنهابودن، دوستان جدید را ملاقات کردن، می تواند بسیار انرژی بخش باشد. در نهایت شما سرشار از انرژی نزد همسرتان باز می گردید، مشتاق تر و عاشق تر از قبل.

5- بخندید

خندیدن تمام بدن را آرام می کند، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و اندورفین آزاد می کند؛ ماده ای شیمیایی که منجر به کاهش درد و احساس شادی می شود.

متخصصان می گویند لبخند و خندیدن باعث می شود احساس بهتری داشته باشید، حتی اگر به زور باشد! پس حتی اگر شما و همسر عزیزتان روز سختی را هم سپری کرده اید، سعی کنید بی هیچ دلیلی بخندید. عمل فیزیکی خندیدن، شما را شادتر و سالم تر خواهدساخت.

6- با هم غذا بخورید

خانواده هایی که با هم غذا می خورند، با هم می مانند. میز یا سفره شام مکانی برای جمع شدن زن و شوهر و سایر اعضای خانواده است که با یکدیگر ارتباط مستقیم برقرار کنند و از نظر جسمی و روحی به طور همزمان تغذیه شوند. خوردن غذای سالم با یکدیگر سر یک میز، تنها باعث پرورش خانواده می شود، بلکه یک مکان دائمی برای صحبت کردن فراهم می آورد.

7- هر روز زمانی را به خودتان اختصاص دهید و به هم ابراز علاقه کنید

وفاداری به سبک هر روز

چنین ارتباطی، استرسی را که بسیاری از همسران دارند، از بین می برد. هر روز ارتباط داشتن و وقت گذاشتن برای یکدیگر، این تنش را از بین می برد و حتی بعد از مثلا 14 سال زندگی، زن و مرد را به هم نزدیک تر می کند.

8- هر چند وقت یک بار نقش های تان را جا به جا کنید

تکرار و سکون می تواند رابطه را یکنواخت کند. اگر همیشه آقا رانندگی می کند، چرا هفته بعد نقش ها را جا به جا نمی کنید که مثلا خانم خانه رانندگی کند؟ یا اگر همیشه زن آشپزی می کند، چرا پیشنهاد ندهیم که مرد چند غذای ساده آماده کند؟ این جا به جا کردن نقش ها با برنامه ریزی صحیح و توجه به توانایی های دوطرف، نه تنها باعث درهم و برهم شدن اوضاع زندگی نمی شود بلکه باعث می شود شما مسائل را از دیدگاه همسرتان نیز درک کنید.

9- برابر تغییرات ظاهری بردبار باشید

وفاداری به سبک هر روز

شما و همسرتان با هم عمر گذرانده اید و تغییراتی نیز داشته اید. به دلیل اینکه شما خیلی راحت با هم رشد کرده اید و شاهد کنش و رفتارهای یکدیگر در موقعیت های مختلف بوده اید، به سرعت متوجه نقص هایی می شوید که در دیگری پدید می آید. اگر بخواهید رابطه شادتان را تا پایان عمر داشته باشید، نباید به چروک ها، شکم شل و آویزان و کچلی اهمیت بدهید. مهم نیست که هرکدام از شما چقدر پیر، فرسوده یا چروکیده شده اید، همیشه در پاسخ به این سوال که چطور به نظرمی رسم، بگویید: تو زیبایی و من دوستت دارم.

10- روزتان را با ناراحتی تمام نکنید

یک گفته قدیمی وجود دارد که «هیچ وقت عصبانی به رختخواب نرو!»، حالا خودتان قضاوت کنید؛ نیمه شب وقت بحث کردن راجع به یک مشکل است؟! اگر هنگام عصر سر یک موضوع مشاجره داشته اید و حالا خسته هستید، بحث را ادامه ندهید. زمانی را در روز بعد برای صحبت راجع به آن مسئله مشخص کنید، شب به خیر بگویید و راحت بخوابید. صبح فردا همه چیز روشن تر خواهدبود!

منبع: مجله همشهری تندرستی

Check Also

۳ اشتباه مالی که زوج های جوان انجام می دهند

ازدواج یه نقطه عطف هیجان انگیز در زندگی برای همه ی زوج هاست، اما بعد …