هارمونی‌های انرژی‌زا در پذیرایی پاییزی

هارمونی 2

 برای خانواده‌های مهمان‌نواز و پر رفت و آمد که هر هفته‌ برای یک بار هم شده ‌ مهمانان کوچک و بزرگ، خانه‌شان را از شور و نشاط و هیاهو  پر می‌کنند، تنوع و ایجاد فضایی خودمانی و متفاوت حرف اول را می‌زند. این افراد همان‌هایی هستند که به روابط موزاییکی و گسسته زندگی ماشینی عصر مدرن پشت پا زده‌اند و ترجیح می‌دهند به جای وقت‌گذرانی در دنیای مجازی، دور هم باشند.

بنابراین باید از ایده‌های خلاقانه کمک بگیرند تا خانه، شادتر باشد. انتخاب طیف رنگی مشخص و غالب در هر مهمانی می‌تواند فضاهای دورهمی‌ را متنوع‌تر کرده و حال و هوای میزبان و مهمان را فارغ از تکرارها و روزمرگی‌ها، نشاط‌آور کند. در چیدمان فضای داخلی خانه استفاده از رنگ قرمز در تغییرات جزئی چیدمان، نه‌تنها به متفاوت شدن فضا کمک می‌کند، بلکه این رنگ، برای فصل پاییز و روزهای سرد سال مناسب بوده و انرژی‌بخشی آن سردی ناشی از این روزها را به میزان قابل توجهی تحت تاثیر قرار خواهد داد.

پوششی برای عناصر تزئینی رنگ پریدهاگر می‌خواهید کمی ‌متفاوت باشید و گوشه‌ای از خانه را به یک گالری زیبا تبدیل کنید، تعدادی قاب عکس در اندازه‌های مختلف را با رنگ قرمز، رنگ‌آمیزی کرده و گوشه‌ای از اتاق پذیرایی یا راهروی خانه را با آنها پر کنید. با قرار دادن عکس‌های خانوادگی، قسمتی از خانه را به آلبوم فامیلی تبدیل کنید. از آباژورهای هم‌اندازه با پایه‌هایی به رنگ قرمز برای تزئین گوشه‌های اتاق پذیرایی کمک بگیرید. صندلی یا مبل تک قرمز‌رنگ را انتخاب کرده و با قرار دادن بالشتک‌هایی به همان رنگ روی مبل‌های دیگر می‌توانید فضای کاملا متفاوتی به اتاق خانه بدهید. معجزه شمع‌ها یا نورپردازی سبز را نیز فراموش نکنید.

می‌توانید با قرار دادن شمع‌های معطر به رنگ سبز یشمی‌ و رایحه لیمو و یاس از مهمانان  پذیرایی کنید. نقاشی دیواری هم ایده متفاوتی است. برای قرمز نشان دادن دیوارهای رنگ و رو رفته از طرح‌هایی با زمینه گل‌های بهاری  کمک بگیرید و دیوارها را نقاشی کنید. طرح را با رنگ کفپوش، پرده‌ها، سرویس مبلمان هماهنگ کنید.

هارمونی‌های انرژی‌زا در پذیرایی پاییزی

اگر می‌خواهید فضای طبیعی را بیشتر در نظر بیننده القا کنید از رنگ‌های طبیعی مانند قهوه‌ای سوخته و برنز واکر برای تکمیل کردن نقش کاغذ دیواری استفاده کنید. قرار دادن چند گلدان زیبا با برگ‌های سوزنی یا شمشیری شکل مانند نخل‌های زینتی زیبایی این فضا را دو چندان خواهد کرد.

تکراری‌های ساده اما دلپذیر

تکرار یک عنصر دکوراتیو در فضایی از خانه یکی از اصول دکوراسیون داخلی است. از آنجایی که رنگ قرمز با رنگ‌های دیگر همنشین می‌شود و ظاهر فوق‌العاده‌ای به اتاق‌ها می‌دهد، می‌توانید آن را با رنگ مورد علاقه‌تان هماهنگ کرده و آن را در بخش‌هایی از خانه تکرار کنید. برای مثال از کوسن یا رومیزی‌های نقره‌ای، سبز یا بنفش یا پرده‌ای به همین رنگ یا کاغذ دیواری بنفش و سبز در خانه استفاده کنید.رنگ قرمز اگر در کنار طیف بنفش و نقره‌ای قرار گیرد، زیباتر شده و علاوه بر انرژی بخشی به فضای خانه امنیت و رفع خستگی را نشان می‌دهد.

هارمونی‌های انرژی‌زا در پذیرایی پاییزی

استفاده از رنگ قرمز در اتاق‌نشیمن بیشتر از فضاهای دیگر خانه مورد استقبال قرار می‌گیرد. اگرچه این رنگ برای اتاق نشیمن مناسب است اما  هوشمندانه عمل کنید و از عناصر دکوراتیو هماهنگ مانند شمع، دستمال سفره، کوسن، گلدان یا گل‌های قرمز رنگ و رومیزی‌هایی با این رنگ برای پذیرایی از مهمانان استفاده کرده و با این روش انرژی و حرارت لازم را برای گرما‌بخشی به یک عصر دلپذیر در آخر هفته پاییزی فراهم کنید.

چیدمان راحت با طبیعت آرایی

استفاده از رنگ قرمز طبیعی که در میوه‌هایی مانند انار پیدا می‌شود، نمایی متفاوت به دورهمی‌های خانوادگی در یک عصر پاییزی دل گیر به خانه خواهد داد. در این روزها، انار گل سر سبد میوه‌هاست و کمتر کسی است که از این دانه‌های یاقوت برای پذیرایی از مهمانان آن هم در شب‌های پاییزی استفاده نکند. اگر می‌خواهید برای پذیرایی، متفاوت‌تر از همیشه باشید و از روش‌های میوه‌آرایی برای تزئین سفره یا میز استفاده کنید، کافی است کمی ‌خلاق باشید و از میوه‌هایی که قبلا محتوای آن را خالی کرده‌اید، به عنوان ظرف تزئینی دانه‌های انار استفاده کنید.

برای مثال هندوانه خوشرنگی را انتخاب کنید و آن را به دو نیم تقسیم کرده و با کمک چاقو کناره‌های آن را به صورت دالبری برش بزنید. سپس محتویات آن را خالی کنید و دانه‌های انار را در ظرف میوه‌ای بریزید. از خربزه یا فلفل دلمه‌ای‌های رنگی نیز می‌توانید برای پذیرایی از مهمانان با دانه‌های انار استفاده کنید.

هارمونی‌های انرژی‌زا در پذیرایی پاییزی

در یک روش دیگر با کمک یک هندوانه گرد و قاشق توپی و چاقو می‌توانید هندوانه را به شکل سبد گل در آورده و سر میز شام قرار دهید. برای این کار هندوانه را به صورت افقی روی میز قرار دهید و یک برش کوچک از انتهای آن بزنید تا کف هندوانه از حالت لغزندگی خارج شود و به راحتی روی سینی یا بشقاب قرار بگیرد.

حالا سطح هندوانه را به سه قسمت تقسیم کنیدو قسمت بالایی را با چاقوی تیز برش بزنید و در سبد کنار بگذارید. گلبرگ‌ها را با ماژیک در قسمت پایینی هندوانه ترسیم کنید و آنها را با چاقو برش بزنید. قسمت میانی را هم جدا کنید و روی آن با چاقوی دالبری برش‌های دیگری به شکل گلبرگ ایجاد کرده و روی یک سوم انتهایی هندوانه که قبلا روی آن گلبرگ ایجاد کرده‌اید قرار دهید.

به وسیله قاشق توپی یا قالب‌های کوچک شیرینی‌پزی از باقیمانده میوه هندوانه، دایره یا مربع‌های کوچک درست کنید و آنها را با خلال دندان یا عسل به گلبرگ‌ها وصل کنید و در سبد بگذارید. بهتر است سبد چوبی زیبا را با هندوانه و انار تزئین کنید. برای مثال می‌توانید انارها را به مدت 30 دقیقه در آب ولرم قرار دهید و سپس پوست آن را در قسمت تاج انار به صورت گلبرگ جدا کرده و آن را در سبد قرار دهید. همچنین روی قطر هندوانه یک خط رسم کنید و با چاقو آن را بریده و با نوک چاقو طرح هفت و هشت ایجاد کنید و آن را کنار انارها قرار دهید. در صورت امکان می‌توانید سبد را با گل یا میوه‌های کاج، بادام یا گردو تزئین کنید.

رمز زیباتر شدن سفره‌های قرمز

نورپردازی مناسب با شمع‌های قرمز، از رازهای زیباتر شدن سفره شما در عصر پاییزی پر از هیجان و شور و شوق خواهد بود. از آنجایی که تزئین میز یا سفره شام با میوه‌های پاییزی از سنت‌های دورهمی‌های آخر هفته در اکثر خانواده‌ها به شمار می‌رود، می‌توانید با تلفیق شمع و میوه جلوه متفاوتی به چیدمان این مراسم بدهید. یک روش جالب استفاده از میوه‌هایی مانند سیب قرمز یا فلفل دلمه‌ای قرمز به عنوان جاشمعی استفاده کنید. برای هماهنگی بیشتر، رنگ شمع را هماهنگ یا متضاد با میوه‌ای که آن را به عنوان جا شمعی انتخاب کرده‌اید، برگزینید.

هارمونی‌های انرژی‌زا در پذیرایی پاییزی

یک ایده دیگر آن است که سینی بزرگ قرمز رنگ را انتخاب کنید و دور تا دور آن را  گردو یا بادام بچسبانید و مرکز سینی را با سیب‌های قرمز رنگی که از قبل سر آن را خالی کرده‌اید و یک شمع کوچک در آن جاسازی شده است، تزئین کنید. اطراف سیب را با خشکبار و میوه‌های خشک بیارایید و نگران گرما و هیجان بیش از حدی که این رنگ ممکن است در فضا ایجاد کند، نباشید. از نظر روانشناسی رنگ قرمز، رنگ هیجان و گرما است و هر خانه‌ای حداقل به کمی‌رنگ قرمز نیاز دارد.

ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که رنگ قرمز را برای دور زدن روزمرگی‌ها و دلتنگی‌های یک عصر پاییزی مناسب ندانند، اما از یاد نبرید رنگ قرمز طیف‌های متنوعی دارد و هماهنگ شدن یکی از این طیف‌ها با رنگ‌های دلخواه، فضای منزل را به طرز شگفت‌انگیزی تغییر خواهد داد. از به کار بردن افراطی این رنگ خودداری کنید، چرا که گرما و انرژی بیش از حد این رنگ ممکن است شما را دلزده کند.

استفاده بهینه از فضا با رنگی متفاوت

اگر فضای خانه کوچک است یا اتاق‌نشیمن بزرگی دارید و می‌خواهید از محیط خانه بیشتر استفاده کنید،از شیوه بازی با رنگ قرمز استفاده کرده و فضایی تلفیقی در خانه به وجود بیاورید. به این صورت که با کمک کاغذ دیواری قرمز رنگ بخشی از فضای اتاق‌نشیمن را به اتاق کار تبدیل کنید.

هارمونی‌های انرژی‌زا در پذیرایی پاییزی

برای مثال قسمتی از دیوار را با کاغذ قرمز بپوشانید و با قرار دادن میز کار، چراغ مطالعه و کتابخانه‌ای کوچک آن را به اتاق کار تبدیل کنید. یا دیوار پشت میز غذاخوری یا تلویزیون را با رنگی متفاوت تزئین کنید و به این صورت در قسمتی از خانه سینمای خانوادگی یا سالن ناهار‌خوری خواهید داشت.

اگر می‌خواهید از اتاق‌نشیمن چند منظوره استفاده کنید، حواس‌تان باشد از فضاساز قوی مانند رنگ سفید کمک بگیرید. برای مثال رنگ کفپوش‌ها را سفید انتخاب کنید تا بین رنگ‌های به کار رفته در دیوار و فضای خانه تعادل ایجاد شود. استفاده از رنگ قرمز مایل به بنفش یا قرمز مایل به قهوه‌ای یا نارنجی در چنین فضایی انرژی و جنب و جوش لازم را برای استفاده بهینه از فضا فراهم می‌کند.

Check Also

رویایی ترین برج ها در خیابان الهیه تهران!

مجتمع چناران پارك يكی از مجلل‌ترين برج‌های تهران است كه ما مجتمعی لوكس و تمام‌عيار …