معجزه صمیمیت جنسی با همسر

سلامتی 2

 اگر حرف‌هاي محققان را جدي بگيريم، مي‌توانيم بگوييم كه بالا رفتن سن ازدواج يكي از دلايل شايع شدن بيماري‌هاي رنگارنگي است كه اين روزها پير و جوان را درگير كرده است. از نظر پژوهشگراني كه تاثير اين ارتباط بر سلامت جسم و روان را بررسي مي‌كنند، قرار نيست اين رابطه تنها وابستگي شما دونفر را بيشتر كند؛ بلكه ارتباط زناشويي ميان شما و همسرتان، مي‌تواند به سلامت جسم و روان هردوي شما خدمات بزرگي برساند. «Webmd» نوشته است كه محققان در بررسي‌هاي مختلف، دريافته‌اند رابطه زناشويي موفق، اگر مستمر و منظم انجام شود، مي‌تواند عمر شما و همسرتان را طولاني كند و فوايدي  راكه در ادامه مي‌آوريم به سلامت شما برساند.

فشارتان پايين مي‌آيد

نگران نباشيد؛ اگر با فشارخون بالا دست و پنجه نرم مي‌كنيد، قرار نيست نگران سلامت‌تان بعد از برقراري رابطه زناشويي باشيد. محققان مي‌گويند اين رابطه مي‌تواند مثل يك داروي فشارخون عمل كرده و حال شما را بهتر كند. از نظر محققان رابطه زناشويي نه تنها استرس را كم مي‌كند، بلكه در صورتي كه منظم و مداوم باشد، فشارخون را هم پايين مي‌آورد. طبيعي است كه با حذف شدن اين دو عامل خطر، يعني استرس و فشار خون، قلب شما سالم‌تر مي‌ماند و كمتر به بيماري‌هاي كليوي دچار مي‌شويد و خطر سكته مغزي هم از شما دور مي‌شود.

اگر هر روز به يك بيماري دچاريد، بايد به رابطه‌اي كه با همسرتان داريد، نگاه كنيد. در صورتي كه مدتي است رابطه ميان شما سرد شده، طبيعي است كه بيماري‌هاي مختلف بدن‌تان را هدف قرار دهند. محققان مي‌گويند یک يا دو بار ارتباط  زناشویی در هفته ميزان يك آنتي بادي به نام ايمونوگلوبين A در بدن را بيشتر مي‌كند و باعث مي‌شود كه در برابر سرماخوردگي و ساير عفونت‌ها ايمن شويد. از نظر آنها تاثير رابطه زناشويي آنقدر زياد است كه مي‌تواند سيستم ايمني را تا 30 درصد قوي‌تر كند. گذشته از اين، بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه رابطه زناشويي اثري مشابه ورزش كردن روي بدن مي‌گذارد و به بهبود عملكرد قلب و عروق، افزايش توان، انعطاف‌پذيري و تعادل كمك مي‌كند.

اعتماد به نفس‌تان بالا مي‌رود

تازگي‌ها نمي‌توانيد از حق‌تان دفاع كنيد و حس مي‌كنيد به اندازه ديگران توانا و باارزش نيستيد؟ شايد صميميت ميان شما و همسرتان كم شده كه چنين احساسي مي‌كنيد چراكه به باور محققان، كساني كه ارتباط زناشويي موفقي ندارند، اعتماد به نفس‌شان پايين است و در مقابل رابطه موفق زناشويي مي‌تواند به بالا رفتن اعتماد به نفس كمك كند.

كمتر درد مي‌كشيد

اكسي‌توسين تنها عشق را در روابط زن و شوهرها به جريان نمي‌اندازد. وقتي اين هورمون بيشتر ترشح مي‌شود، اندروفين بيشتري در بدن افراد آزاد مي‌شود و به همين دليل كمتر دردهاي جسماني را احساس مي‌كنند. در نتيجه رابطه زناشويي موفق و مستمر ترشح اكسي توسين بيشتر مي‌شود و در نتيجه آن سردرد، درد ناشي از التهاب مفاصل و علائم سندرم پيش از قاعدگي هم كمتر مي‌شود.

سرطان نمي‌گيريد

فوايد رابطه زناشويي سالم به همين‌جا محدود نمي‌شود. آقاياني كه با همسرشان رابطه زناشويي خوشايند و انزال مكرر را تجربه مي‌كنند، كمتر با خطر ابتلا به سرطان پروستات روبه‌رو مي‌شوند. از نظر محققان مرداني كه پنج يا بيشتر از پنج بار در هفته انزال مي‌شوند، به ويژه اگر در دهه سوم زندگي‌شان باشند، تا يك سوم كمتر با خطر ابتلا به سرطان پروستات روبه‌رو خواهند بود. شايد همين يافته كافي باشد تا آقايان براي پايين آمدن سن ازدواج كاري بكنند.

البته تنها آقايان نيستند كه از اين رابطه فايده مي‌برند. بررسي‌هاي ديگري نشان داده است كه رابطه جنسي منظم و مداوم مي‌تواند خطر دچار شدن به سرطان سینه را در زنان نیز  پايين بياورد. به گفته محققان حتي يك‌بار در ماه رابطه زناشويي داشتن هم مي‌تواند به شكل معناداري احتمال دچار شدن زنان به اين سرطان را پايين بياورد.

افسرده نمي‌شويد

تنها علاقه ميان شما و همسرتان نيست كه مي‌تواند بعد از ازدواج از افسردگي و آسيب‌هاي رواني نجات‌تان دهد. اگر در رابطه ميان شما و همسرتان جاي مشخصي براي ارتباط زناشويي وجود نداشته باشد، نمي‌توانيد به سالم ماندن روان‌تان اميدوار باشيد. آنچه پژوهشگران ثابت كرده‌اند، اين است كه ارتباط زناشويي مطلوب حال را خوب مي‌كند و احتمال افسردگي را هم پايين مي‌آورد. بررسي‌ها نشان مي‌دهد افرادي كه رابطه زناشويي خوبي را تجربه مي‌كنند، شادتر و سالم‌تر از ديگران مي‌مانند.

معجزه صمیمیت جنسی با همسر

گذشته از اين، اين رابطه صميميت ميان زن و شوهرها را بيشتر مي‌كند و باعث مي‌شود روابط عاطفي‌شان استحكام بيشتري پيدا كند. سطح هورمون اكسي توسين كه به هورمون عشق و محبت معروف است، با چنين رابطه‌اي بالا مي‌رود و همين افزايش اكسي‌توسين باعث مي‌شود تعهد و اعتماد ميان زن و شوهرها بيشتر شود.

نابارور نمي‌شويد

ناباروري هميشه نياز به درمان‌هاي دارويي پرهزينه ندارد. گاهي سردي ميان شما و همسرتان مي‌تواند قدرت باروري شما را كاهش دهد و حتي اسپرم‌هاي همسرتان را هم ناتوان و ضعيف كند. محققان مي‌گويند مردهايي كه يك روز در ميان رابطه زناشويي برقرار مي‌كنند، اسپرم‌هاي قوي‌تري دارند و زودتر مي‌توانند به آرزوي پدر شدن برسند.

بدن‌تان قوت مي‌گيرد

رابطه جنسي مستمر مي‌تواند مردها را مردتر و زن‌ها را زن‌تر كند. محققان مي‌گويند با استمرار چنين رابطه‌اي تستوسترون بيشتري در بدن آقايان آزاد مي‌شود و عضلات و استخوان‌هاي‌شان هم قوي‌تر و محكم‌تر مي‌شوند. از طرف ديگر، در بدن زناني كه رابطه زناشويي بيشتري را با همسرشان تجربه مي‌كنند، استروژن بيشتري آزاد مي‌شود و با كمك همين هورمون از دچار شدن به بيماري‌هاي قلبي هم مصون مي‌شوند.

وقت‌شناس باشيد

از نظر پژوهشگران براي انجام هر كاري، زمان مناسبي وجود دارد. درحالي كه احتمالا شما فكر مي‌كنيد ساعات پاياني شب بهترين زمان برقراري رابطه زناشويي است، پژوهشگران مي‌گويند اگر اين رابطه را در ابتداي صبح و قبل از انجام هر كاري تجربه كنيد، لذت بيشتري از آن مي‌بريد و تاثيرش را روي سلامت‌تان هم مي‌بينيد. ديلي ميل نوشته است كه به باور محققان، ساعت 5:45 بهترين زمان برقراري اين رابطه است. آنها معتقدند   ميل و نيروي جنسي در خانم‌ها در ساعات مختلف شبانه روز متفاوت است و تنها در ساعات معيني هر دو طرف رابطه در بهترين شرايط براي برقراري آن هستند.

محققان مي‌گويند شب‌ها سطح تستوسترون مردها بالاتر مي‌رود و حتي بين 25 تا 50 درصد از ديگر ساعات روز بيشتر مي‌شود. به عقيده آنها هم مردها و هم زن‌ها در بدن‌شان ميزاني تستوسترون دارند كه باعث مي‌شود ميل جنسي‌شان بيشتر شود و به باور محققان درست در زماني كه آفتاب در حال بالا آمدن است، سطح اين هورمون و ميل زن و شوهرها به برقراري اين ارتباط به شكل قابل توجهي بالاتر مي‌رود.

معجزه‌اي به نام ازدواج

از قوي شدن استخوان در مردان و كم شدن دردهاي قاعدگي و مشكلات ناشي از يائسگي در زنان گرفته، تا بالا رفتن قدرت باروري، همه اتفاق‌هايي هستند كه با تجربه كردن مداوم رابطه زناشويي خوشايند، براي شما مي‌افتند. علاوه بر همه اينها، محققان مي‌گويند رابطه زناشويي موفق و مداوم مي‌تواند اين تاثير‌هاي عجيب را هم روي سلامت شما و همسرتان بگذارد.

معجزه صمیمیت جنسی با همسر

خوب مي‌خوابيد

وقتي رابطه زناشويي و ارضای جنسي به ترشح اكسي‌توسين در بدن‌تان كمك مي‌كند، خواب كافي و بهتري را تجربه مي‌كنيد. آرامش خواب يكي از هديه‌هايي است كه رابطه زناشويي به شما تقديم مي‌كند.

دندان های‌تان نمي‌پوسد

شايد باور نكنيد اما اين رابطه باعث افزايش بزاق و آنزيم‌هاي مفيد در دهان‌تان مي‌شود و از پوسيدگي دندان‌هاي شما جلوگيري مي‌كند.

عمرتان دراز مي‌شود

كساني كه دو بار در هفته ارگاسم را تجربه مي‌كنند، 50 درصد دیرتر از افرادي كه در ماه تنها يك بار ارگاسم مي‌شوند، مي‌ميرند. محققان مي‌گويند رابطه زناشويي سالم يكي از رازهاي داشتن عمر طولاني است.

مجله سیب سبز

 

Check Also

۳ اشتباه مالی که زوج های جوان انجام می دهند

ازدواج یه نقطه عطف هیجان انگیز در زندگی برای همه ی زوج هاست، اما بعد …