اگر چه هر شهر یا کشور غذاهای مخصوص به خود را دارد اما طبق آمار گرفته شده از اینستاگرام ما به دنبال محبوب ترین غذای هر منطقه بوده ایم. اینستاگرام پر از تصاویر غروب خورشید، مناطق دیدنی جهان، حیوانات و دکوراسیون های منحصر بفرد است اما می توان چیزی بیش از این تصاویر صرفا زیبا در آن پیدا کرد.این شبکه اجتماعی به عنوان یک راهنما به شما کمک می کند تا با توجه به غذای مورد علاقه خود، به مکان مورد نظر سفر کنید. اینستاگرام با انتشار عکس هایی از رستوران ها و غذاهای مشهور و گذاشتن هشتک به ما کمک کرد تا با محبوب ترین غذاهای شهرهای جهان آشنا شویم.

پس از بررسی تگ هایی مانند (#pizza, #sushi, #bacon) از ۱۰۰۰۰۰ عکس منتشر شده در اینستاگرام در طول یک هفته، متوجه شدیم که این هشتک ها در کجای جهان بیشترین طرفدار را دارند.

۱. بانکوک: ماکارون

اگر چه ریشه ماکارون به فرانسه باز می گردد اما محبوبیت آن در آسیای شرقی افزایش یافته است. ۸.۷ درصد از تگ های ماکارون توسط مردم بانکوک و پس از آن ۶.۷ درصد توسط مردم سئول گذاشته شده است. پاریس نیز با ۶ درصد در رتبه سوم قرار گرفت.

شما می توانید ماکارون را از بیشتر شیرینی فروشی های بانکوک خریداری کنید و از طرح های مختلف آن مانند «Hello Kitty» یا «Angry Bird» یا حتی شخصیت های دیزنی لذت ببرید.

۲. ملبورن: بان می

ریشه «BANH MI» به ویتنام باز می گردد اما ۸.۸ درصد تصاویر، یعنی بیشترین تعداد تصاویر منتشر شده، متعلق به مردم ملبورن استرالیا بوده است. پس از آن، مردم شهر هوشی مین در ویتنام با ۵.۱ درصد موفق به کسب رتبه دوم شدند.

ملبورن پر از رستوران های ویتنامی است که شما می توانید این غذا را از آنجا تهیه کنید.

۳. لس آنجلس: بولگوگی

« BULGOGI» نوعی غذای کره ای است که معمولا از گوشت گاو کبابی تهیه می شود. زمانی که صحبت از محبوبیت این غذا می شود، لوس آنجلس با ۹.۲ درصد در رتبه اول و سئول با ۶.۲ درصد در رتبه دوم قرار می گیرد. این باربیکیوی معروف در نیویورک، پورتلند و لندن هم طرفداران خاص خود را دارد.

در کره می توانید انواع سنتی این غذا را در رستوران ها میل کنید.

۴. لندن: برگر

تعجبی ندارد که نام نیویورک و لوس آنجلس را در میان ۵ شهر برتر برگر دوست جهان مشاهده کنیم. شاید تعجب کنید اگر ببینید که لندن با ۴.۷ درصد در رتبه بعدی قرار دارد.

۵. سیدنی: پیروگی

اگر چه پیروگی در ورشو، پایتخت کشور لهستان و وروتسواف، شهری در جنوب غرب لهستان، بیشترین محبوبیت را میان مردمان خود دارد اما حدود ۹.۲ درصد تگ ها نیز متعلق به مردم سیدنی که حدود ۱۰۰۰۰ مایل دورتر از لهستان قرار دارند، است.

سیدنی پر از رستوان های لهستانی خارق العاده است. این غذا با خمیر، قارچ، پیاز، بیکن و گندم سیاه تهیه می شود.

۶. میلان: سوشی

میلان تنها به دلیل غذاهایی چون ریزوتو (نوعی غذای ایتالیایی پخته شده توسط برنج و خامه) شهرت ندارد، این شهر ۲.۷ درصد از تصاویر منتشر شده از سوشی جهان را به خود اختصاص داده و در رتبه چهارم قرار گرفته است.

هنگام سفر به این شهر، سوشی سفارش دهید و از غذاهای دیگری که در کنار آن سرو می شود مانند سالمون و تخم بلدرچین یا حتی ماهی تن نیز لذت ببرید.

aftabir