عجیب‌ترین قوانین برخی از شهر‌های دنیا

قوانین2

سفر می‌تواند تجربه فوق العاده‌ای از آزادی و راحتی برای افراد فراهم کند اما این راحتی بدین معنی نیست که شما آزاد هستید تا هر کاری خواستید انجام دهید.
گردشگران گاهی به دلیل عدم توجه به قوانین و هنجارهای فرهنگی با افراد بومی یا ماموران دچار مشکل می‌شوند که در بهترین حالت می‌تواند باعث شرمندگی و در بدترین حالت مجرمانه و غیرقانونی شناخته شود. در برخی جاها جویدن آدامس غیرقانونی است و در برخی دیگر دور انداختن بلیط مترو.
آزادی و راحتی از ضروریات هر سفری است اما اجازه ندهید چشمان شما را به برخی اطلاعات و قوانین حائز اهمیت در مقصدتان، ببندد. سعی کنید علاوه بر داشتن لیست کارهایی که می‌خواهید انجام دهید لیستی از کارهایی که نباید انجام دهید هم تهیه کنید.
غذا دادن به کبوتران در ونیز ممنوع!
ریختن دانه برای پرندگان در میدان سن مارکو شهر ونیز (در کشور ایتالیا)‌، به نظر سرگرمی بی‌ضرری باشد، اما در ونیز به دلیل جمعیت عظیم کبوتران، غذا دادن به آنها، ممنوع شده است. برخی از مردم همچنان به پرندگان غذا می‌دهند اما از زمانی که تعداد بسیار زیاد پرندگان این منطقه، باعث تخریب مجسمه‌ها شده و  منطقه نیازمند پاکسازی شده، این کار حتی جریمه هم به دنبال دارد.
آدامس درسنگاپور ممنوع!
از سال ۱۹۹۲ به خاطر آسیب‌های وارده از طریق آدامس‌ به سیستم حمل و نقل کشور سنگاپور، وارد کردن آدامس به این کشور غیرقانونی اعلام شد.
با اینکه آدامس شما شاید بی‌ضرر به نظر رسد اما دولت سنگاپور اعلام کرده قبل از قدغن کردن آدامس در این کشور،  سالانه حدود ۱۰۶۰۰۰ دلار برای تمیزکردن آشغال‌های آدامس و خرابی‌های به بار آمده توسط آن، هزینه می‌کرده به همین دلیل با واردکنندگان و فروشندگان آدامس برخورد می‌کند. هم اکنون برخی از انواع آدامس‌های درمانی همچون آدامس نیکوتین‌دار و آدامس‌های بدون قند که برای سلامت دندان مفید هستند مجازند، اما آدامس‌های بادکنکی و قندی همچنان غیرمجاز محسوب می شوند.
آوردن نشان‌های مذهبی سایر ادیان به مالدیو ممنوع!
بسیاری از مردم فکر می‌کنند که آوردن کتاب‌های سایر ادیان به یک کشور اسلامی همچون مالدیو غیرقانونی باشد، اما اینطور نیست تنها علامت‌های سایر ادیان همچون مجسمه‌ها توسط گمرک ممنوع اعلام شده است.
شرط‌بندی در هند ممنوع!
هر گونه بازی کارت همراه با پول در کشور هند ممنوع است، مراقب باشید که جزای سنگینی هم برای آن در نظر گرفته شده از جریمه‌های سنگین مالی تا حتی سه ماه محکومیت در زندان.
مواد مخدر در کشورهای جنوب شرقی آسیا ممنوع!
در کشورهای جنوب شرقی آسیا مانند بالی، مالزی، سنگاپور و فیلیپین بخاطر مشکلات بسیار زیاد قاچاق بدلیل همجواری با مثلث طلایی (منطقه بوجود آمده با مرزهای تایلند، لائوس و میانمار به عنوان بزرگترین تولید کنندگان مواد روان گردان دنیا) قوانین سرسختانه‌ای علیه مواد مخدر وجود دارد. بسیاری از گردشگران دانسته یا ندانسته با حمل مواد روان‌گردان گرفتار این قوانین سخت شده‌اند. از چهره‌های سرشناس و بازیگران گرفته تا مردم عادی. بنابراین مراقب باشید مورد سوء استفاده قاچاقچیان قرار نگرفته و ناخواسته حامل مواد مخدر نباشید.
دورانداختن بلیط در شهرهای پاریس و مادرید ممنوع!
عواقب ناشی از دور انداختن یک بلیط مترو در برخی شهرها ثابت می‌کند که بی‌اطلاعی صرفا نمی‌تواند توجیه مناسبی برای قانون شکنی به شمار آید. برخی گردشگران خصوصا آنهایی که قادر به صحبت به زبان رسمی آن منطقه نیستند به جهت عدم توانایی در خواندن تابلو‌های هشدار، گاهی توسط پلیس مترو دستگیر شده و تا زمانی که مبلغ تعیین شده به عنوان جریمه را پرداخت نکنند اجازه خروج از ایستگاه را نخواهند داشت. می پرسید چرا؟ برای اینکه آنها بلیط تک سفره‌ای که با آن وارد مترو شده‌ بودند را دور انداختند، چون فکر می‌کردند دیگر به آن نیازی ندارند در حالیکه در دست داشتن همان بلیطی که به نظر بی‌استفاده می‌آمد در هنگام خروج، ثابت می کند شما در حین ورود به مترو بلیط تهیه کرده‌اید و گیت ورودی مترو را بدون بلیط و غیرمجاز، رد نکرده‌اید.
برای جلوگیری از چنین پیش‌آمدهایی سعی کنید از بلیط‌های چند سفره استفاده کنید که هم مقرون به‌صرفه‌تر خواهند بود و هم اینکه، آن را دور نمی‌اندازید. در صورتیکه بخاطر نگه نداشتن بلیط تک سفره دستگیر شوید جریمه‌ی خروج از مترو می‌تواند تمام موجودی شما برای سفرتان را تمام کند.
بی‌احترامی به دولت در چین ممنوع!
چین مقصدی زیبا با پیشینه‌ای بسیار غنی است و دولتی بسیار متفاوت از بسیاری دولت‌ها دارد. به تازگی گروهی از گردشگران که از ملیت‌های آفریقای جنوبی و انگلیس و هندی بوده‌اند در این کشور به جرم ارتباط با گروه‌های تروریستی دستگیر و سپس از این کشور برگرداننده شده‌اند. در حالیکه گردشگران گفته‌اند که تنها به جرم تماشای مستندی در خصوص چنگیزخان مغول فاتح چین، دستگیر شده‌اند. دولت چین این مستند را تبلیغ علیه امنیت کشور دانسته و با این عنوان گردشگران را در محل اقامت خود در حین تماشای این مستند دستگیر کرده است. شاید اینچنین مواردی به ندرت رخ دهد اما به یاد داشته باشید در خصوص دولت و قوانین هر کشوری قبل از سفر به آن تحقیق کنید.
استفاده از سایت Airbnb در برخی شهرها ممنوع!
سفرهای دقیقه نودی اغلب جالب و هیجان انگیز هستند اما دقت کنید که به پیدا کردن محل اسکان لحظه آخری زیاد تکیه نکنید خصوصا اگر به لحاظ مالی هم اهل سفر‌های اقتصادی‌تر هستید. بسیاری از گردشگران که اهل سفر رفتن‌های دقیقه نودی هستند از سایت Airbnb (سایتی که مردم هر شهری خانه یا اتاق‌های اجاره‌ای خود را در آن به نمایش می‌گذارند) برای پیدا کردن محل اقامت مناسب و ارزان کمک می‌گیرند اما به یاد داشته باشید Airbnb در برخی شهر‌ها (نیویورک، سنتا مونیکا، پاریس) غیرمجاز بوده و صاحب‌خانه برای قبول مسافران نیاز به مجوز دارد.
پوشیدن لباس استتار نظامی در باربادوس ممنوع!
در کشور باربادوس(جزیره‌ای در شمال شرق ونزوئلا) تنها افراد نظامی اجازه پوشیدن لباس‌های استتار نظامی را دارند و گردشگران نباید لباس‌هایی با این طرح و رنگ به تن کنند. این ممنوعیت برای مقابله با اعضای باند‌های جعل هویت سربازان و سرقت از مردم در ۱۹۸۰ به تصویب رسید. این قانون امروزه مانند قبل مشکل‌زا نیست اما همچنان جزو قوانین بوده و نباید ریسک کرد.
منبع: کجارو

Check Also

مجسمه اسرارآمیز بودای بزرگ در کوه داگوانگ مینگ چین

  چین کشوری است که به واسطه ی مکان های دیدنی و تاریخی بسیار زیاد …