شانس های کسب اسکار بهترین بازیگر سال 2016

دنیرو

: پیش‌بینی برندگان اسکار امسال تقریبا به اندازه حدس‌زدن برنده انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2016 دشوار است، و یکی از دشوار‌ترین پیش‌بینی‌ها در این زمینه پیش‌بینی برندگان اسکار در دسته بازیگری است.

آیا جانی دپ علیرغم نقدهای خوب و بدی که به بازی او در «عشای سیاه» شده هنوز یکی از شانس‌های دریافت جایزه است؟ یا آیا فروش متوسط «استیو جابز» در سینماهای آمریکای شمالی می‌تواند عاملی منفی برای مایکل فاسبندر در راه رسیدن به اسکار تلقی شود؟ آکادمی علوم و هنرهای سینمایی هرسال با اعلام نتایج بسیاری را شگفت‌زده می‌کند.

نگاهی به شانس های کسب اسکار بهترین بازیگر سال۲۰۱۶

اکنون ما هم 11 بازیگر لایق اسکار که زیاد نامشان به میان نیامده را معرفی می‌کنیم.

رابرت دنیرو، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی در «کارآموز »

نگاهی به شانس های کسب اسکار بهترین بازیگر سال۲۰۱۶

دنیرو برای بازی در فیلم «شادی» به کارگردانی دیوید او‌.راسل هم می‌تواند برنده این جایزه شود. بازی دنیرو در کارآموز یکی از قدرتمندترین بازی‌های او در سال‌های اخیر بوده و به نوعی از بازی او در فیلم «دفترچه امیدبخش» نیز سرتر است. او در این فیلم نقش مردی بازنشسته را بازی می‌کند که همسرش را دست داده و قرار است برای کمپانی تکنولوژی آن هاتاوی کار کند. کمدی خوشایندی که او به فیلم تزریق می‌کند به اندازه بازی دایان کیتون در «یکی باید کوتاه بیاید» تاثیرگذار است.


کریستین استوارت، بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در «ابرهای سیل‌ماریا»

نگاهی به شانس های کسب اسکار بهترین بازیگر سال۲۰۱۶

«ابرهای سیل‌ماریا» به کارگردانی اولیویه آسایاس که نخستین بار سال 2014 در جشنواره کن به نمایش گذاشته شد، بهار گذشته به سینما آمد و کمتر از 2 میلیون دلار فروش داشت. اما در سال بازی‌های قدرتمند بازیگران زن سینما، کریستین استوارت نقش دستیار یک ستاره در حال افول سینما با بازی جولیت بینوش را به قدرتمندترین شیوه به نمایش گذاشت. اگر رای‌دهندگان این فیلم را تماشا کنند با این نظر موافق خواهند بود.


مت دیمون، بهترین بازیگر نقش اول مرد برای بازی در «مریخی»

نگاهی به شانس های کسب اسکار بهترین بازیگر سال۲۰۱۶

با وجود فروش 170 میلیون دلاری فیلم ریدلی اسکات، احتمالا بازی مت دیمون در این فیلم نادیده گرفته نخواهد شد. اما اگر «جاذبه» را در نظر نگیریم، آکادمی سابقه زیادی در اعطای اسکار به بازیگران فیلم‌هایی از این دست ندارد. تا کنون بیشتر گمانه‌زنی‌های فصل جایزه‌ها سه گزینه را به عنوان بخت‌های اصلی دریافت این اسکار در نظر گرفته‌اند. جانی دپ برای بازی در «عشای سیاه»، مایکل فاسبندر برای بازی در «استیو جابز» و ادی ردماین برای بازی در «دختر دانمارکی» این سه گزینه‌اند و مت دیمون جایی در میان آن‌ها ندارد، اما با «مریخی» که بهترین بازی او بر پرده سینماست، دیمون باید پیشتاز این گمانه‌زنی‌ها باشد.


بل پولی، بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در «خاطرات دختری نوجوان»

نگاهی به شانس های کسب اسکار بهترین بازیگر سال۲۰۱۶

رای‌دهندگان اسکار نباید این بازیگر را نادیده بگیرند. بازی درخشان او در «خاطرات دختری نوجوان» به نوعی یادآور بازی کری مولیگان در فیلم «یک آموزش» است. هنگامی که تماشاگران به سخنان جلسه پرسش و پاسخ این بازیگر بریتانیایی گوش می‌کردند، شگفت‌زده بودند که او چقدر خوب از پس ایفای نقش یک دختر نوجوان آمریکایی در دهه 70 میلادی برآمده است.


اموری کوئن، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی در «بروکلین»

نگاهی به شانس های کسب اسکار بهترین بازیگر سال۲۰۱۶

بازی خوب اموری کوئن در «بروکلین» احساس خوبی از یک داستان عاشقانه به تماشاگران می‌دهد. البته اگر اموری کوئن همانگونه که پیش‌بینی می‌شود، یکی از نامزدهای دریافت اسکار باشد، بدون شک سیرشا رونان نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن خواهد شد.


مارک روفالو، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی در «افشاگری»

نگاهی به شانس های کسب اسکار بهترین بازیگر سال۲۰۱۶

کار آکادمی اسکار برای انتخاب یکی از بازیگران «افشاگری» برای جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد بسیار سخت خواهد بود. بازیگران خوبی چون مایکل کیتون در این دسته در «افشاگری» حضور دارند، اما مارک روفالو که پس از فیلم‌های «فاکس‌کچر» و «دوباره شروع کن» در هر فیلمی یک بازی تازه می‌آفریند، رقیب قدرتمندی برای کیتون خواهد بود.


رابرت ردفورد، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی در «حقیقت»

نگاهی به شانس های کسب اسکار بهترین بازیگر سال۲۰۱۶

ردفورد تنها یک بار در سال 1974 برای بازی در فیلم «نیش» در دسته بازیگری نامزد دریافت اسکار شده است. آیا آکادمی که سال 2013 بازی خوب او در «همه چیز از دست رفته» را نادیده گرفت، اینبار نیز همان کار را با «حقیقت» خواهد کرد. شاید ردفورد شبیه مجری اخبار شبکه CBS نباشد، اما بازی او در «حقیقت» حس تماشای فیلمی مستند را به تماشاچی منتقل می‌کند


آبراهام عتاه، بهترین بازیگر نقش اول مرد برای بازی در «هیولاهای بی‌وطن»

نگاهی به شانس های کسب اسکار بهترین بازیگر سال۲۰۱۶

او هیچ‌گونه برنامه آموزش رسمی برای بازیگری را طی نکرده است و کری فوکوناگا کارگردان فیلم حتی سن دقیق او را نمی‌داند. اما این تازه‌وارد تقریبا بار تمامی صحنه‌های «هیولاهای بی‌وطن» درامی درباره کودکان سرباز در کشوری نامشخص در غرب آفریقا را به دوش می‌کشد.


بلایت دانر، بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در «تو را در رویاهایم خواهم دید»

نگاهی به شانس های کسب اسکار بهترین بازیگر سال۲۰۱۶

بدون شک بازی خوب بلایت دانر در «تو را در رویاهایم خواهم دید» نباید نادیده گرفته شود. نمایش زیبای اندوه و انتظار زنی بیوه در لس‌آنجلس، باعث شد که تماشاگران جشنواره ساندس طولانی‌ترین تشویقشان را به این بازیگر تقدیم کنند. دانر پیش از این هیچ‌گاه نامزد دریافت اسکار نبوده است.


هلن میرن، بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در «زن طلایی»

نگاهی به شانس های کسب اسکار بهترین بازیگر سال۲۰۱۶

اگر فیلم سایمون کرتیس به جای آوریل در فصل پائیز اکران می‌شد، بدون شک هلن میرن یکی از رقبای اصلی دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن بود. اما اکنون احتمال بیشتر آن است که او نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در «ترامبو» شود.

خبر آنلاین

Check Also

عباس کیارستمی؛ آبروی سینمای ایران

کیارستمی در کنار ‘جنگل بدون برگ’ عکس: پوریا ماهرویان پوریا ماهرویان بی‌بی‌سی عباس کیارستمی٬ فیلمساز سرشناس …