سفر به «نورنبرگ»؛ زیباترین شهر آلمان  

هامبورگ

«نورنبرگ» با طبیعت بکر و کوهپایه ای، شهری مناسب برای گشت و گذار و پیاده روی در اوج زیبایی ها است؛ شما می توانید در این شهر بسیار دیدنی، دستان خود را دور گردن یک خرس قطبی حلقه کنید و در کنارش عکس یادگاری بگیرید!

از «نورنبرگ» تا «هامبورگ»

حضور در زیباترین جشنواره های جهان

«دروازه ورود به جهان» برای هامبورگ اگرچه کمی جسورانه است، اما دومین شهر بزرگ آلمان و بزرگ ترین بندر اروپا، هیچ وقت یک شهر کم ادعا نبوده است؛ هامبورگ از قرون وسطی تاکنون در تجارت جهانی نقش آفرینی کرده و هنوز هم به عنوان یک شهر ثروتمند در اروپا شهرت دارد.

هامبورگ هر موقع سال یک گزینه مناسب به شمار می رود؛ شهری با جاذبه های گردشگری فراوان و مکان های بسیار زیبای طبیعی برای کشف تجربه های جدید. روح دریایی این شهر در تمام آن دمیده شده است؛ بزرگ ترین دریاچه مصنوعی اروپا در وسط شهر قرار دارد و در غرب هامبورگ، دریای شمال و در شرق آن دریای بالتیک جاری است.

هامبورگ نه تنها نقاط دیدنی و گردشگری بسیاری را در خود جای داده، بلکه شهر فستیوال های هیجان انگیز اروپا است. خیابان های فرعی و اصلی این شهر در فصل های مختلف سال، میزبان جشن های خیابانی و نمایشگاه های بی نظیری است که توریست ها را از اقصی نقاط دنیا به خود جذب می کند؛ چنان که هر سال و در ماه فوریه، علاقه مندان به موتور سیکلت از سراسر آلمان برای تحسین آخرین مدل های موتورسیکلت در مسابقات موتورسواری راهی هامبورگ می شوند.

در این ماه هر گوهش هامبورگ را که نگاه کنید، می توانید هواداران موتورسیکلت را در لباس های مخصوص خود تشخیص دهید. حرکات نمایشی با موتورسیکلت و برگزاری مسابقات از قسمت های هیجان انگیز این رویداد بین المللی است.

شهر بازی هامبورگ نیز سه بار در سال میزبان نمایشگاه سرگرمی است. اگر علاقه مند به هیجان هستید یا دوست دارید یک تجربه سرگرم کننده داشته باشید، بهتر است سری به این شهر بازی بزنید. سه کیلومتر از فضای شهر بازی هم به دکه های مواد غذایی اختصاص دارد و هر نوع خورد و خوراکی که تصورش را بکنید، در آنجا پیدا می شود.

«نورنبرگ» با طبیعت بکر و کوهپایه ای، شهری مناسب برای گشت و گذار و پیاده روی در اوج زیبایی ها است؛ شما می توانید در این شهر بسیار دیدنی، دستان خود را دور گردن یک خرس قطبی حلقه کنید و در کنارش عکس یادگاری بگیرید!

هر مسافری اگر یک بار به باغ وحش نورنبرگ سر بزند، حتما دوباره از آن دیدن خواهدکرد. این جمله تبلیغاتی، به خوبی فضای باغ وحش این شهر را ترسیم می کند. در این باغ وحش، انواع گونه های حیوانی از قبیل دلفین، شیر دریایی و خرس قطبی زیست می کنند و در عین حال، پیاده روی در پارک آبی یخ زده آن تجربه ای بسیار لذت بخش است.

سفر به «نورنبرگ»؛ زیباترین شهر آلمان
نورنبرگ

«نورنبرگ در آسمان کشور آلمان، مانند خورشید می درخشد»؛ همین یک جمله معروف «مارتین لوتر» برای معرفی شهر نورنبرگ کافی است؛ شهری که در تاریخ سیاسی آلمان جایگاه برجسته ای دارد. شهری که برخی از بزرگان نازی در آن پرورش یافتند و هیتلر، تظاهرات پرشور حزب نازی را در این شهر به راه انداخته است و بعد از جنگ جهانی دوم نیز نورنبرگ با حفظ جایگاه تاریخی خود، میزبان دادگاه بین المللی جنایات جنگی نظامیان نازی بود که همین مساله باعث شد نام این شهر، در سرتاسر جهان پرآوازه شود و با محاکمات تاریخی نورنبرگ به معروفیت برسد.

حتی اگر از جدابیت های کریسمس و شب ژانویه و جشن های سال نو در «نورنبرگ» صرف نظر کنیم، سفر به این شهر زیبای آلمان در تمام فصول سال، خاطره انگیز و سرشار از شور و نشاط است؛ شهری پرانرژی که خواب ندارد و در تمام طول شبانه روز بیدار است؛ در حالی که که قرن های متمادی، «نورنبرگ» پایتخت غیررسمی ژرمن ها و امپراتوری روم باستان بود و پادشاهان آلمان ترجیح می دادند در این شهر اقامت کنند. به همین دلیل است که  هنوز هم جواهرات و تاج های پادشاهی در این شهر نگهداری می شود.

نورنبرگ یک شهر غنی با معماری شگفت انگیز است، به طوری که ساختمان های آن هنوز هم حیرت هنرمندان و معماران را برمی انگیزاند.

تجربه های لذت بخش: قطعه حفاظت شده نورنبرگ از یک سو و صنایع دستی آن از سوی دیگر، این شهر را دوست داشتنی تر کرده است؛ مناظر مربوط به قرن 14 این شهر، هنوز هم دل توریست ها را می رباید. قرن ها پیش ثروتمندان این شهر اساس معماری زیبایی را پایه گذار کردند که بناهای به جا مانده از آن، هنوز چشم هر گردشگری را خیره می کند.

سفر به «نورنبرگ»؛ زیباترین شهر آلمان
قلعه حفاظت شده

طبیعت بکر نورنبرگ نیز باری کسانی که اهل قایق سواری و اسکی هستند، بسیار مفرح و لذت بخش است. اگر دوست دارید از یک قله برفی شیرجه بزنید یا در یک دریاچه نیمه یخ زده، تجربه قایق سواری داشته باشید، نورنبرگ جای مناسبی برای این ورزش های هیجان انگیز زمستانی است. مردم این شهر عادت دارند صبحانه خود را در کافه ها میل کنند. شما هم بد نیست به آنها بپیوندید تا لذت صبح و صبحانه را به طور دسته جمعی تجربه کنید.

72 ساعت در نورنبرگ: سه روز برای سفر به نورنبرگ بسیار اندک است. این نکته را وقتی در می یابید که به لیست نقاط توریستی این شهر نگاه می کنید. نورنبرگ، شهر سحر و جادو و معماری است. پس بهتر است در اولین روز سفر، به دیدن یکی از زیباترین دژهای تاریخی این شهر بروید.

دژ سلطنتی نورنبرگ در بالای بزرگ ترین پرتگاه صخره ای این شهر قرار دارد. این دژ، یکی از قصرهای مهم امپراتوری روم بوده و پادشاهان بسیاری را به خود دیده است. تا سال 1365 در زمان پادشاهی چارلز چهارم، مقرر شد که تمام حکام و سردمداران آلمان در این قلعه زندگی کنند و از سال 1424 به بعد، رسم بر این شد که گنجینه های شخصی و پوشاک فاخر پادشاهان در این قلعه محافظت شود. بازدید از این قلعه تاریخی علاوه بر آشنایی با فرهنگ کلاسیک آلمان، نمای زیبایی از شهر را هم در برابر چشمانتان می گذارد.

سفر به «نورنبرگ»؛ زیباترین شهر آلمان
دژ سلطنتی نورنبرگ

پرسه در زیباترین موزه ها: تماشای دخمه های پرپیچ و خم زیرزمینی که صدها سال پیش با سنگ های تراشیده ساخته شده اند، امروز برای توریست ها بسیار جذاب است. دخمه های سنگی این زندان تاریخی که تا حدود زیادی بازسازی شده است، همچنان حال و هوای خاص خود را دارند و شما می توانید بعد از بازدید از این زندان قرون وسطی، یک فنجان قهوه هم در دخمه های آن بنوشید؛ دخمه هایی که با همان معماری کهن تزیین شده اند، اما نورنبرگ موزه های بسیاری دارد.

موزه های هنری از یک سو و موزه های تاریخ معاصر از سوی دیگر، این شهر را به یک مرکز مهم تاریخی برای علاقه مندان به فرهنگ و تاریخ آلمان تبدیل کرده است. در عین حال، از آنجایی که نورنبرگ به عنوان مهم ترین شهر نازی ها و مرکز تبلیغ قوانین نژادپرستانه نازیسم و همچنین به خاطر محاکمه نظامی سران نازی، در دنیا مشهور شده است، از لحاظ تاریخ معاصر نیز اهمیت بسیاری دارد.

سفر به «نورنبرگ»؛ زیباترین شهر آلمان
موزه

در مرکز اسناد نورنبرگ شما می توانید با اتفاقات جنگ جهانی دوم آشنا شوید و اسناد و فیلم های به جا مانده از آن زمان را مشاهده کنید. حال و هوای عجیب ساختمان مرکز اسناد تاریخی نورنبرگ، با گذشت زمان طولانی، هنوز هم کمی خوفناک به نظر می رسد!

ولی خانه «البرشت دورر» که به تازگی بازسازی شده است، شیوه زندگی و کار یکی از نقاشان معروف تاریخ هنر نقاشی را در معرض دید قرار می دهد. این خانه که سال 1420 ساخته شده، امروزه یکی از موزه های پربیننده این شهر است.

«دورر» نقاش و ریاضیدان معروف آلمانی، سال های 1509 تا 1528 در این خانه اقامت داشت و از آشپزخانه آن به عنوان کارگاه استفاده می کرد. این خانه در عین حال، یکی از معدود خانه های به جا مانده از قرن شانزدهم میلادی است.

چی بخوریم: نورنبرگ بیش از هر شهر دیگر آلمان، شهر شکم پروری است! بخشی از طعم های لذیذ غذاهای این شهر مربوط به استفاده از مواد خالص و ناب است و البته بخش مهم تر آن مربوط می شود به آشپزخانه های متبحر آلمانی. نورنبرگ به خاطر سس های متنوع و نان شیرینی های لذیذش مشهور است. شما می توانید در این شهر، طعم انواع غذاهای بین المللی را هم بچشید؛ غذاهای چینی، فرانسوی و ایتالیایی رستوران های نورنبرگ با نمونه های محلی آن تفاوتی ندارد. اگر علاقه مند به امتحان کردن غذاهای آلمانی هستید، رستوران «براتورشل» در مرکز شهر با انواع غذاهای سنتی و رستوران «گلدن پوشرن» با  غذاهای متنوع بین المللی، از رستوران های برتر شهر به شمار می روند.

سفر به «نورنبرگ»؛ زیباترین شهر آلمان

چگونه برویم؟ برای اخذ ویزای توریستی آلمان که معمولا سه ماهه صادر می شود، حضور فرد الزامی است. برای درخواست ویزای شینگن، ابتدا با رجوع به وب سایت سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران، باید وقت مصاحبه گرفت. بررسی مدارک و زمان پاسخگویی، معمولا دو هفته زمان می برد و علاوه بر شناسنامه و گذرنامه، به همراه داشتن سه قطعه عکس رنگی، دعوت نامه یا بلیت پرواز و رزرواسیون هتل هم ضروری است. شما می توانید برای رسیدن به شهر نورنبرگ، از خطوط هوایی پکاسوس، آذربایجان و ترکیش یا لوفت هانزا استفاده کنید.

تقویم سفر: سفر به نورنبرگ در هر فصلی از سال دلپذیر است. با این حال، فصل بهار و اواخر زمستان، این شهر میزبان گردشگران بیشتری است. بهار از مارس تا می ادامه دارد و از دسامبر به بعد و همزمان با برگزاری جشن های سال نو، نورنبرگ حال و هوای کاملا توریستی به خود می گیرد و روزهای برفی و تفریحات زمستانی، لذت سفر به این شهر زیبای آلمان را دوچندان می کند.

سفر به «نورنبرگ»؛ زیباترین شهر آلمان

کجا اقامت کنیم؟ ماه دسامبر، نرخ هتل ها کمی بالا می رود، اما در بقیه روزهای سال می توانید به آسانی اتاق متناسب با بودجه خود را پیدا کنید؛ بنابراین در نورنبرگ هم می توان در هتل های لوکس اقامت کرد و هم با بودجه خود، گزینه های دیگری مانند مهمانخانه ها را انتخاب کرد. اما از آنجایی که این شهر، دیدنی های بسیاری دارد، توصیه ما این است که پول تان را برای اقامت در هتل های گران قیمت مصرف نکنید. زیرا بیشترین وقت خود را در خارج از هتل خواهید گذراند.

از 40 تا 120 دلار: هتل «شرایتون» شهر نورنبرگ تنها چند دقیقه با خانه اپرای شهر و موزه ملی راه آهن آلمان فاصله دارد. تمام 161 اتاق این هتل واقع در مرکز شهر، مجهز به اینترنت بی سیم، وسایل سرگرمی و تلویزیون چندبعدی است.

سفر به «نورنبرگ»؛ زیباترین شهر آلمان

باشگاه سلامت، سونا و جکوزی هتل برای مهمانان قابل دسترسی است و خدمات دیگر هتل شامل خشکشویی و سالن بازی کودکان می شود. قیمت اقامت در این هتل شبی 120 دلار است؛ در حالی که اگر دنبال یک هتل شیک و ارزان می گردید، هتل ویکتوریا انتخاب خوبی است؛ هتل 4 ستاره ای که در بخش قدیمی شهر قرار دارد. اما از امکانات مدرنی هم برخوردار است.

ویکتوریا، یک هتل رنگارنگ است که هر یک از اتاق هایش به شکل خاصی تزیین شده اند. قیمت اقامت در این هتل، شبی 78 دلار است؛ در حالی که هتل تاریخی «دری لیندن» واقع در شرق نورنبرگ، از سال 1878 تاکنون به عنوان هتلی خاطره انگیز برای جهانگردان مطرح بوده است. گرچه اتاق های این هتل به شکل سنتی تزیین شده، اما اینترنت رایگان هم در دسترس است. این هتل در نزدیکی خطوط حمل و نقل های عمومی شهر قرار دارد و همین امر، دسترسی به آن را آسان تر کرده است. قیمت اقامت در این هتل، شبی 20 دلار است.

سفر به «نورنبرگ»؛ زیباترین شهر آلمان
هتل شرایتون

در سفر به آلمان «کوکهم» را فراموش نکنید

آلمان با داشتن طبیعت بسیار زیبا، دارای مجموعه ای از شهرهای تاریخی است که در سراسر این کشور پراکنده شده اند. اغلب این شهرها طی قرون وسطی ساخته شده اند و تاکنون شاهد درگیری ها، جنگ ها و تنش های تاریخی زیادی بوده اند. شهر خوش منظره و تاریخی «کوکهم» با ظاهری خیره کننده و افسانه ای شگفت انگیز، به همراه معماری های تاریخی اش که از قرون وسطی تا اواخر قرن 19 را در بر می گیرد، تا به امروز به خوبی حفظ شده است.

کاخ کوکهم که بر روی ارتفاعات یک تپه بنا شده، از جمله گیراترین و زیباترین مکان هایی است که در این شهر وجود دارد. کوکهم در دره «موصل» که ناحیه ای پر از باغ های انگور است، قرار دارد.  در سفر به این شهر دیدنی، از معماری ها و چشم اندازهای زیبای آن دیدن کنید و یک وعده غذای شوالیه ای در کاخ سلطنتی میل کنید که تجربه ای خاطره انگیز است.

سفر به «نورنبرگ»؛ زیباترین شهر آلمان

این شهر، بسیار کوچک است، اما مکان های بی شماری برای تماشا و بازدید در آن وجود دارد که برای یک سفر به یادماندنی، بسیار مناسب است. پس اگر روزی به کشور زیبای آلمان سفر کردید، حتما دیدن این شهر تاریخی را از دست ندهید.

روزنامه توریسم

Check Also

تصاویری از شهر باستانی پمپی در ایتالیا

شهر باستانی پمپی در ایتالیا پمپی یک از شهر های روم باستان بوده که پس …