زبان بدن افراد عاشق

زبان بدن

واقعا عاشق شماست؟

وقتی با کسی آشنا می شویم و تصمیم می گیریم با او نامزد و در نهایت ازدواج کنیم، شاید گاهی شک و تردید سراغ مان بیاید و از خودمان بپرسیم آیا این فرد واقعا به ما علاقه دارد؟ چگونه می توانیم از عشق و احساس او مطمئن باشیم؟ شاید فهمیدن این موضوع به مرور زمان امکان پذیر باشد اما اگر می خواهید در همان مراحل اولیه به این موضوع پی ببرید لازم است زبان بدن آن شخص را بلد باشید. این روش به صورت قطعی نمی تواند به تمام سوالات ما پاسخ دهد اما با کمک آن می توانیم تا حدودی این موضوع را تشخیص دهیم.

چشم ها

اگر زمانی که با خواستگار یا نامزدتان به گردش می روید در اغلب اوقات چشمان نامزدتان به شما دوخته شده است، نشانه این است که او عاشق شماست و اطلاعات درونی و شخصیت پنهان شما را واکاوی می کند. اما اگر زمانی که با یک دیگر هستید چشمان او به اطراف می چرخد، این حالت می تواند نشان دهنده این باشد که او در انتخاب خود مردد است.

البته هر نگاه به اطراف نشانه این مرددبودن و شکاک بودن نیست. افرادی که در انتخاب مردد هستند سعی می کنند به دفعات مختلف از نگاه مستقیم پرهیز کنند. مردها مغزی تصویری و کاملا مبتنی بر تصاویر دارند. زمانی که یک مرد نامزدش را می بیند دوست دارد دوباره به او نگاه کند. مردمک چشم افراد عاشق بزرگ تر می شود و فرد دارای چشم های شفاف تر و درشت تری می شود که حس خیس بودن یا اشک آلود بودن به او دست می دهد.

عشق یک بیماری دوست داشتنی است

با تصویربرداری از افراد عاشق، پژوهش گران دریافتند یک نقطه خاص در تصاویر مغزی بیش ترین ارتباط را با عشق دارد. این نقطه مسئول بیش تر اعمال حیاتی مانند خوردن، آشامیدن و حرکات چشم است. دانشمندان روی این موضوع تحقیق کردند و متوجه شدند همانند خوردن، خوابیدن و… عاشق شدن هم جزء نیازهای بدنی و روحی ماست و جالب است بدانید روان شناسان هم بیش ترین شباهت را بین عشق و یک بیماری خاص روانی به نام وسواس اجباری مشاهده کرده اند.

در این بیماری، افکار خاصی به مغز هجوم می آورد که فرد از آن ها گریزی ندارد؛ این افکار او را مجبور به انجام رفتارهای خاصی می کند که اگر انجام ندهد دچار اضطراب و استرس زیادی می شود. درست مانند شخصی که وسواس دارد و خانه و محل کار خود را روزی دو بار تمیز و گردگیری می کند. این علاقه شدید قلبی یا همان عشق در ظاهر نشانه های بالینی شبیه بیماری وسواس اجباری دارد که از نظر آزمایشگاهی هم به آن شبیه است.

در بیماری وسواس اجباری، یک ناقل خاص در سلول های پلاکت خون بیمار افزایش پیدا می کند. پژوهشگری به نام مارازیتی، افراد عاشق را به این طریق آزمایش کرده و به این نتیجه رسیده که آن ها هم درست همین حالت را دارند، پس عشق حالت وسواس اجباری ایجاد می کند در آن فرد عاشق دچار افکار و عادت های خاصی می شود که نمی تواند از دست آن ها خلاص شود؛ مثل دیدارهای پی در پی، تماس گرفتن مکرر با طرف مقابل خود و فکر کردن مدام به او که عملکرد عادی مغزش را مختل می کند.

زبان بدن

افراد عاشق همان طور که گفتیم دچار فعل و انفعالاتی می شوند که مغز وظیفه انتقال این اطلاعات و حالت ها را به اندام شان برعهده دارد. درنتیجه بدن شان دچار تغییر و تحول خواهدشد.

بسیاری از نشانه ها وجود دارد که می توانیم از روی آن ها حدس بزنیم یک فرد عاشق شده است یا خیر. برخی از راه های ابراز اطلاعات مربوط به احساسات از طریق زبان بدن فرد عاشق حالات چهره، تماس چشمی، صدا و زبان بدن است. به این ترتیب هریک از این حالت ها دارای نشانه های مخصوصی هستند که می توانند در رفتار غیرکلامی ما انسان ها دیده شوند.

لبخندزدن

زبان بدن افراد عاشق

زمانی که نامزدتان به شما علاقه مند است، عمیق و صمیمی به شما لبخند می زند. اگر او لبخندی خشک و مصنوعی دارد انگار که آن لبخند به زور به او دیکته شده است. رد این صورت بهتر است بدانید او از روی ادب کنار شماست و به محض این که فرصتی پیدا کند، شما را ترک خواهدکرد. لبخند مصنوعی را می توانید از هماهنگ نبودن ابروها با گوشه های لب در خندیدن تشخیص دهید.

در خندیدن واقعی گوشه های لب بالا و ابروها کمی مچاله می شوند. افراد عاشق سعی می کنند جوری بخندند که لب شان به گوشه کشیده تر شده و دندان های آن ها همراه چشم های گردشده دیده می شود. آن ها خندیدن را با چشم های شان هم اجرا می کنند و می توانید آثار خندیدن یک عاشق را در چشم های گردشده او هم ببینید.

شخصیت

مردی که به نامزدش علاقه داشته باشد سعی می کند در مقابل او مانند یک جنتلمن رفتار کند. کمک می کند تا مانتو یا پالتویش را بپوشد، مراقب اوست و سعی می کند زندگی را برای او ساده تر کند. با این نشانه ها می توانید بفهمید که مادرش او را به خوبی تربیت کرده و این علامتی است برای این که بفهمید علاقه مرد به نامزدش چه قدر واقعی است و فقط از روی ادب با خانم ها رفتار نمی کند. این نوع مردان همیشه در تمام موارد اولویت را با خانم ها می دانند و در موضوعات مهم در زندگی با آن ها مشورت می کنند.

مردانی که زبان عشق ندارند

بسیاری از مردان علاقه شان را پشت حرف های آزاردهنده و نیش دارشان پنهان می کنند. آن ها ممکن است جوک یا حرف خنده داری بزنند یا نامزدشان را دست بیندازند اما این نوع مردان با کارهای شان درواقع به خانم ها نشان می دهند که عاشق شان هستند. ادبیات اغلب آقایان در این نوع خشونت کلامی خلاصه می شود و به مرور زمان هم خانم ها به این نوع ادبیات عادت می کنند.

زبان بدن افراد عاشق

زبان بدن افراد عاشق در اجتماع

افراد عاشق وقتی در مقابل معشوق قرار می گیرند بدن خود را به فرد مورد علاقه میل کرده و سعی می کنند که همیشه رو به او قرار گیرند. در آقایان معمولا بدن به صورت یک حمایت کننده و دربرگیرنده است و در خانم ها بدن کوچک و ضعیف تر نشان داده می شود تا حمایت مورد نیاز را از مرد دریافت کند. مردها غالبا دوست دارند نامزدشان در سمت چپ شان قرار گیرد و اندازه یک کف پا هم فاصله راه رفتن مرد از خانم بیش تر باشد.

موقع راه رفتن مرد با کج کردن سر به سمت نامزدش سعی در ارتباط چشمی با او دارد. بیش تر وقت ها افراد عاشق مات و خیره به یک نقطه نگاه کرده و از شنیدن صدای بیرون و خارجی اجتناب می کنند. سر فرد عاشق معمولا متمایل به یک طرف است و سعی می کند هنگام شنیدن هم لبخند کوچکی بر لب داشته باشد و با حرکات سر معشوق خود را همراهی می کند.

نشستن فرد عاشق

فرد عاشق برای فرار از دیده شدن استرس ها و علائم ظاهری، متمایل به جلو می نشیند و نشیمن گاه خود را از صندلی کمی فاصله می دهد. او با این کار به نامزدش توجه کرده و خود را به او نزدیک تر می کند و البته در تلاش است بدن خود را کنترل کند. افراد عاشق موقع نشستن سعی می کنند رو به روی یک دیگر بنشینند اما در روابط بسیار نزدیک تر سعی می کنند کنار هم و در یک محل قرار گیرند حتی برای استفاده از یک بشقاب برای غذا و نوشیدنی ترجیح می دهند کنار هم بنشینند.

افراد عاشق موقع نشستن سعی می کنند هیچ مانعی رو به روی شان نباشند و هیچ چیز خارجی بین آن ها قرار نگیرد.

لباس های اضافی و وسایل اضافی خود را در کنار دیگری قرار می دهند و از فاصله انداختن یا مانع گذاشتن بین خود و نامزدشان پرهیز می کنند.

این افراد هنگامی که می نشینند و به گوش کردن و نگاه کردن نامزد خود ادامه می دهند، مشت خود را گره می کنند و کنار سر می گذارند و با علاقه و یک حسرت کوچک به فرد خیره می شوند.

زبان بدن افراد عاشق

بازوها

زمانی که نامزدتان با دستانی باز به استقبال شما می آید، نشان دهنده علاقه به ایجاد صمیمیت و آشنایی بیش تر است اما اگر کسی بازوهایش بسته باشد به این معنی است که او علاقه ندارد شما به حریم شخصی اش وارد شوید. دست های عرق کرده و بازی کردن با وسایل دم دست خود یکی از نشانه های عاشق شدن مردهاست.

شانه ها

زمانی که مردان در حال صحبت و گفت و گو با نامزد مورد علاقه شان هستند شانه های شان به طور غیرارادی به سمت جلو خم می شود. این کار به خاطر بهتر گوش کردن به فرد مقابل انجام می شود. این حالت نشان دهنده این است که آن مرد می خواهد شما در مرکز توجهش باشید و تمام تمرکز و توجهش به شماست.

اندام بالاتنه

زمانی که مردی با نامزدش قدم می زند، سینه اش را جلوداده و بازوهایش به عقب متمایل می شود. این حالتی است که مردان سعی می کنند جنس مخالف شان را با آن تحت تاثیر قرار دهند و قدرت و استواری خود را به دیگران نشان دهند. معمولا هم تنفس های عمیق و بلند مدت می کشند یا تپش قلب ناشی از هیجان را کنترل می کنند.

پاها

اگر مردی به نامزدش علاقه مند شده باشد سعی می کند در راه رفتن خانم را راهنمایی کند یا هنگام ورود به محل خاصی بعد از خانم حرکت کند حتی در را برای خانم باز کند و صندلی اش را به جلو بکشد. موقعیت و حالتی که او به خود می گیرد نشان دهنده میزان صمیمیت و علاقه او به نامزدش است. او سعی می کند نامزدش را حمایت کند و به طرف مقابل بفهماند که همیشه در کنار اوست.

منبع: برترین ها

 

Check Also

چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید

  عشق چیزی بسیار خاص است زیرا وقتی شکست می‌خورد قدرت آسیب زدن به ما …