دموی فناوری جدیدی به نام هولوپورتیشن

هولوگرام22222

فناوری هیچگاه حالتی ایستا ندارد و به پیشرفت خود ادامه می‌دهد:

مایکروسافت در ماه ژوئن یکی از امکانات هولولنز خود را به رخ کشید که با استفاده از آن می‌شد، هولوگرام‌هایی از ویدئوهای زنده درست کرد.

اما به تازگی در یک اقدام کاربردی، مایکروسافت دموی فناوری جدیدی به نام هولوپورتیشن را نمایش داده که همان طور که از نام آن برمی‌آید به نام انتقال هولوگرام‌های افراد است.

دلتان برای کسی تنگ شده، دیگر لازم نیست به یک تماس تلفنی، چت نوشتاری یا ویدئویی قناعت کنید، روزی خواهد رسید که با هولوپورتیشن و با گذاشتن هولولنز بر سر می‌توانید هولوگرام او را ببینید و با چرخاندن سر به جهت مختلف، چهره و بدن شخص مورد نظر را از زوایای دیگر نگاه کنید.

این کار به یاری چند دوربین سه‌بعدی استفاده می‌شود که به صورت همزمان از فرد مورد نظر تصویر تهیه می‌کنند و یک مدل موقتی یکپارچه از او درست می‌کنند.

جالب است که یکی از پژوهشگرانی که روی هولوپورتیشن کار کرده است، شهرام ایزدی است، او مدیر بخش تحقیقات مایکروسافت در زمینه فناوری‌های سه‌بعدی تعاملی است.

به این ترتیب انتظار می‌رود که ارتباطات از راه دور ما، در آینده نزدیک متحول شود.

با این فناوری می‌شود، هولوگرام‌ها را ضبط کرد یا اندازه نمایش آنها را کاهش داد، طوری که هولوگرام را بشود مثلا وقتی در حال صرف نوشیدنی در یک کافی‌شاپ هستید، هم به راحتی ببینید.

 

Check Also

از ۱۰ روز دیگر، در نیویورک تنها نسخه‌های پزشکی الکترونیک معتبر خواهند بود

از ۱۰ روز دیگر، یعنی از ۲۷ مارس، در نیویورک، دیگر نسخه‌های کاغذی که با …