تدارک گالری‌های تهران

تدارک گالری‌های تهران برای دومین‌ماه تابستان

گالری‌ها و مراکز هنری تهران با برپایی نمایشگاه‌های متنوع از هنرهای تجسمی به استقبال دومین ماه تابستان می‌روند.

 gal2

نمایشگاه «من 4» با موضوع ریشه ها و با حضور 11 هنرمند تجسمی برگزار می شود. این چهارمین دوره ای است که نمایشگاه «من» با آثار هنرمندانی به انتخاب جاوید رمضانی برگزار می شود.

مسعود جزنی، حامد حکیمی، علی یحیایی، نگین فیروزی، نیلوفر تقی پور، مریم روشنفکر، زینب ثقفی، مریم اسدی، امیر کوشامنش، بهراد شریفی و سحر افتخارزاده هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

افتتاحیه این نمایشگاه روز جمعه، دوم مردادماه، از ساعت 16 تا 20 در گالری «لاله» به نشانی خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، روبه روی پارکینگ طبقاتی لاله برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند برای بازدید و خرید آثار هنرمندان تا 15 مرداد ماه (به استثنای روزهای تعطیل) از ساعت 9 الی 13 و 14 الی 19 به گالری لاله مراجعه کنند.

گالری ویستا

مارال اصفهانی در تازه ترین نمایشگاه انفرادی نقاشی هایش، تابلوهایی را با حال وهوای زنانه به نمایش می گذارد.

این نمایشگاه با نمایش بیش از 25 اثر برپا خواهد شد که شامل 8 اثر بزرگ و 19 اثر در ابعاد کوچک است. نمایشگاهی که دنیایی از حال وهوای زنانه را به نمایش می گذارد.

نمایشگاه این هنرمند از 2 تا 12 مردادماه از ساعت 16 تا 20 در گالری «ویستا» به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، شماره 11 میزبان علاقه مندان به هنر نقاشی است.

فرهنگسرای نیاوران

نمایشگاهی از آثار راه یافته به چهارمین جشنواره عکس «رژان» برپا خواهد شد.

«صدا» موضوعی بود که برای بخش اصلی چهارمین دوره این جشنواره در نظر گرفته شد و آثار رسیده در بخش ویژه نیز با موضوع «موسیقی» به رقابت گذاشته شدند. گوهر دشتی، نادر مشایخی، نادر داودی و مهران مهاجر داوری این دوره از جشنواره را برعهده داشتند.

این نمایشگاه از دوم تا 15 مردادماه در فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقه مندان خواهد بود.

گالری شیرین

آثار چند عکاس جوان در یک نمایشگاه گروهی با عنوان «جوان تر از زندگی» به نمایش گذاشته می شود.

به گفته هومن نوبخت – مسوول برگزاری این نمایشگاه – هدف از برگزاری این رویداد هنری، کشف استعدادهای جدید و فرصت دادن به هنرمندان جوانی است که مجالی برای ارائه آثارشان نداشته اند.

نسرین ابریشمی، ستاره اسماعیل زاده، مریم اصغری، سهیل بهروزی، بهنام بهشاد، پارسا بهشتی، مرجان تبریزی، البرز تیمورزاده، اردشیر ثابتی، کارن جان نثاری، بابک حقی، هوفر حقیقی، فردید خادم، دانیال خدایی، حامد خسروی، مسعود درودیان، فتانه رحیمی، فرشید ریاحی پناه، امید زاهدی، راحله زهره ای، احسان زینعلی، مهدیه زینی اسکویی، طاها سرایی، رهام شامخ، بنفشه شیخ مرادی، میلاد صفابخش، فهیمه صفاری، شاهین طلایی، هامون علیپور، کاوه علیرضایی، نیکو فرهانی، سبا قدیریان، مصطفی کاظمی مطلق، فرزام کشت پور، شاهین کمالی، محمدرضا ماندنی، امین محمدی، سارا مدقالچی، آزیتا مشایخی، پویان مطیعی، ارشاد مظلومی، احسان مهذب، نازنین میرزابیگی، کامیار مینوکده، مهدی ناظری و حامد نصرآبادیان عکاسان حاضر در این نمایشگاه هستند.

نمایشگاه «جوان تر از زندگی» از 2 تا 14 مردادماه از ساعت 11 تا 19 در نگارخانه «شیرین» به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره 5 میزبان علاقه مندان خواهد بود. ساعت دیدار در روزهای جمعه 16 تا 20 است. این نگارخانه دوشنبه ها تعطیل خواهد بود.

فرهنگسرای ابن سینا

نمایشگاه نقاشی های امیر نادری با عنوان «مفهوم در پیچیدگی» گشایش یافته است. مجموعه طرح های مفهوم در پیچیدگی، نقاشی هایی با روش و حرف های خاص از اتفاقات روزمره هستند و از مشاهدات افراد در اجتماع نشأت می گیرند. این طرح ها هریک به نوعی خطوطی هستند که حرف می زنند و احساسات را با حرکات منحصربه فرد خود به نمایش می گذارند.

علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه تا دوم مردادماه به فرهنگسرای «ابن سینا» واقع در شهرک قدس، فاز یک، خیابان ایران زمین شمالی مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 8-88366366 تماس بگیرند.

گالری گلستان

بیست وسومین دوره «صد اثر، صد هنرمند» با حضور ١٦٠ هنرمند و ارائه آثاری در زمینه ی نقاشی و مجسمه از دوم مردادماه آغاز به کار می کند. در این دوره، ١٧٨ اثر هنری عرضه می شود که در کنار بزرگانی مانند سپهری، محصص، لاشایی، مافی، احصایی، اعتمادی و … آثار چشمگیری از جوانان بااستعداد روی دیوار می رود که خریداران آثار هنری را مشتاق خرید می کند.

نمایشگاه «صد اثر، صد هنرمند» از دوم مردادماه در گالری «گلستان» به نشانی دروس، خیابان کماسایی، پلاک ٣٤ آغاز می شود و تا دومین روز شهریور ادامه خواهد داشت.

گالری ایده پارسی

حمید مهدوی با سوژه قرار دادن پرواز و مهاجرت پرندگان در مجموعه ی خود، به آرزوی دیرینه انسان ها یعنی پرواز اشاره کرده است. در این نمایشگاه 10 عکس 100*70 به سبک کلاژ به نمایش گذاشته می شود.

این عکس ها در سفر به مناطق مختلف ایران گرفته شده اند و نقطه ی مشترک آن ها حضور پرنده هایی است که در حال پرواز و خروج از کادر هستند.

این نمایشگاه از 2 تا 8 مردادماه از ساعت 17 تا 20 در گالری «ایده پارسی» به نشانی خیابان شریعتی، خیابان کلاهدوز، نرسیده به سه راه نشاط، کوچه الهگ وردی آذر، شماره 28 میزبان علاقه مندان به هنر عکاسی خواهد بود.

گالری اعتماد

آثار 40 هنرمند در قالب یک نمایشگاه گروهی به نمایش گذاشته شده است. این هنرمندان که پیش از این نمایشگاه هایی از آثار خود را در گالری «اعتماد» برپا کرده بودند، در آخرین نمایشگاه این گالری پیش از تعطیلات تابستانی، تعدادی از آثارشان را در زمینه های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، مجسمه سازی و … با سبک های متنوع و مخصوص به خود به نمایش گذاشته اند.

علاقه مندان برای بازدید از این آثار می توانند از 19 تیر تا دوم مردادماه به گالری 1 و 2 «اعتماد» به نشانی نیاوران، میدان یاسر، خیابان یاسر، خیابان موسوی، خیابان بوکان، دوراهی سمت راست، پلاک 4 و گالری 3 و 4 به نشانی خیابان باهنر (نیاوران)، نبش خیابان دلشاد، شماره 161 مراجعه کنند.

گالری نهاوند

33 هنرمند نقاش آثار خود را به صورت گروهی به نمایش می گذارند.

در این نمایشگاه که به سرپرستی مهناز شریف عسکری برگزار می شود، منیره سادات هندی، مینو نصیرزاده، منیژه جنت سرا، سحر صنیعی، دلارام فتاحی نیا، فائقه ابوالمعصومی، ستاره انتظار شبستری، فرانک زهتابیان، ندا پیرایه جو، مینا ادیب صالح، فریبا درویشی،هنگامه رحیمی، مینا شهبازیار، راحله صافی، سهیلا استادمحمدی، مینوشکا مصطفایی، ماریا شاهی، شرمینه سیروس، مریم شیخان، مجید شهسواری، شهرزاد زاهدی، مصطفی اکبری، شهلا پروینی، اکبر اکبری، خدیجه رجبی، علی اکبر ابراهیمی، نسرین پناهی،ضیا بدری، فریده هوشنگ پور، احمد کوچکیان، مهناز شریف عسکری، فاطمه نوروزی و منیره نوری گرد به نمایش می شود.

علاقه مندان برای بازدید این آثار می توانند از ساعت 16 تا 20 روزهای 2 تا 8 مردادماه به گالری «نهاوند» به نشانی بلوار میرداماد، غرب ایستگاه مترو، پلاک 214 مراجعه کنند.

موزه هنرهای معاصر

نمایشگاه آثار مهرداد صدری (هنرمند ایرانی مقیم اتریش) و بیژن بصیری (هنرمند ایرانی مقیم ایتالیا) در موزه هنرهای معاصر گشایش یافته است.

علاقه مندان می توانند برای بازدید از نمایشگاه این دو هنرمند تا 16 مردادماه به نشانی خیابان کارگر شمالی، موزه هنرهای معاصر مراجعه کنند.

نگارخانه آزاد

«شیرین اتحادیه» تابلوهای نقاشی رنگ روغن خود با محوریت صورت و دست زن ها را به نمایش گذاشته است. در این نمایشگاه 9 تابلوی رنگ روغن به نمایش گذاشته شده است که هفت تابلو در ابعاد 1.5 در 1.5 متر هستند. این نمایشگاه در ادامه نمایشگاه گروهی زنان هنرمند است که خردادماه با تکنیک های مختلف مجسمه و طراحی و نقاشی برگزار شد.

نمایشگاه «صورت و دست ها» تا پایان مردادماه هر روز از ساعت 10 تا 13:30 و 15 تا 19 در نگارخانه «آزاد» به نشانی خیابان طالقانی، خیابان وصال شیرازی، شماره 103 میزبان علاقه مندان خواهد بود.

موزه هنرهای دینی امام علی (ع)

موزه هنرهای دینی امام علی (ع) میزبان آثار هنرهای خوشنویسی میرزا طاهر تبریزی، ملقب به طاهر خوشنویس است. در این نمایشگاه ۲۳۶ اثر خوشنویسی استاد فقید، میرزا طاهر تبریزی ملقب به طاهر خوشنویس هشتم تیر تا هشتم مرداد، در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) روی دیوار رفته است.

مجموع آثار این هنرمند که شامل کتابت قرآن کریم و دعاهای مرتبط است، همراه لوازم شخصی و آثار چاپی به نمایش درآمده است.

موزه هنرهای دینی امام علی (ع) در خیابان ولی عصر (عج)، بالاتر از خیابان شهید دستگردی (ظفر)، روبه روی نیایش، بلوار اسفندیار، شماره ۳۵ واقع است. این نمایشگاه از 8 تیر تا 8 مردادماه برپاست.

گالری نوایی

تعدادی از آثار هنرمندان بنام معاصر ایران برای فروش به نمایش گذاشته شدند. در این نمایشگاه حدود 35 اثر در سبک ها و تکنیک های مختلف در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

این آثار در زمینه های پاستل، آبرنگ روی بوم، کاهگل روی بوم و خوشنویسی هستند و از آثار هنرمندان و بزرگان هنر معاصر ایران به شمار می روند.

در این نمایشگاه، آثاری از زنده یاد علی اکبر صنعتی، پرویز ذی نوری، محمدرضا نجف زاده، جمال الدین طبسی نژاد، مهدی رضاییان، علی نوروزی، سیاوش مظلومی پور و … به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه از اول خرداد تا نیمه مردادماه از ساعت 16 تا 20 (روزهای ماه مبارک رمضای از ساعت 16 تا 19) در گالری «نوایی» به نشانی زعفرانیه، خیابان آصف، بالاتر از میدان اعجازی، پارک ریحانه، سرای محله زعفرانیه، طبقه همکف میزبان علاقه مندان به هنر است.(ایسنا)

Check Also

پرچم ایران از باستان تا امروز

آنگاه که مردمانی دارای بیرق – ارتش و پادشاه و نماینده می شوند میتوان گفت که آن …