به فراتر از اسکی بروید: ده دلیلی که روزنامه معتبر آمریکایی برای انتخاب پیست اسکی دیزین ایران، و ترجیح‌اش بر پیست‌ اروپایی آلپ، به مخاطبان‌اش ارائه کرده است

ده دلیلی که روزنامه معتبر آمریکایی برای انتخاب پیست اسکی دیزین ایران، و ترجیح‌اش بر پیست‌ اروپایی آلپ، به مخاطبان‌اش ارائه کرده است

روزنامه آمریکایی نیویورک پست،‌ در مطلبی ۱۰ مزیت پیست اسکی دیزین تهران به کوه های آلپ در اروپا را معرفی کرده است.

به نقل از خبر آن‌لاین، در این یادداشت آمده است؛
پیست اسکی دیزین که از تهران کمتر از 2 ساعت فاصله دارد، می تواند آلپی دیگر باشد، این قسمت زیبای خاورمیانه یکی از بهترین پیست های اسکی جهان است. این مکان که اسکی در آن از اواسط پاییز آغاز می شود سالانه از هزاران نفر میزبانی می کند.
متاسفانه فقط یک شرکت مهاجرتی در آمریکای شمالی وجود دارد که سفر به ایران برای اسکی را برنامه ریزی می کند، این شرکت هم فقط یک سال سابقه دارد. مدیر عامل این شرکت دراین باره گفت: این سفر برای همه تازگی دارد. تور اسکی به ایران که 4 شب است، قیمتی حدود 950 دلار دارد.
10 دلیلی که باید در ایران اسکی کنید
1-طول زیاد: پیست اسکی دیزین از اواخر آبان تا اواخر اسفند که اندازه ی لیگ ها هاکی است باز است، و ارزش اسکی را دارد می پرسید چرا؟ این مکان خدود 2.5 کیلو متر ارتفاع دارد،و تله کابین هایی دارد که 3.5 کیلو متر حرکت می کند.
2- پوسته پوسته بودن پیست: چون این پیست در شمال قرار دارد برف هایش برای اسکی بسیار مناسب است.
3- هرکسی می تواند در آن اسکی کند: دیزین با 15 پیست و 20 آسانسور وسعت بزرگی دارد،که در آن از پیست های کوچک دوستانه تا پیست های مسابقه وجود دارد، حتی برای ورزشکاران حرفه ای تر زمین شمشک وجود دارد که 14.5 کیلومتر با دیزین فاصله دارد.
4- مسابقات جهانی: دیزین که توسط پیست جهانی شناخته شده است،میزبان بسیاری از مسابقات جهانی است.
5- قدمت زیاد: پیست دیزین که از در ساخت آن از یک طرح آلمانی استفاده شده است در سال 1348 ساخته شده،و یکی از قدیمی ترین پیست های جهان است.
6- قیمت مناسب: قیمت بلیت برای هر نفر از 20 تا 25 دلار است.
7- استفاده از اسکی برد: بر خلاف بعضی از پیست ها ، استفاده از برد در دیزین مجاز است.
8- وجود هتل: هتل 3 ستاره دیزین که بر پایه مد روز درست شده است به همه نیاز های شما پاسخ می دهد.
9- به فراتر از اسکی بروید: می توانید در کنار ورزش های زمستانی از مکان های باستانی ایران، مساجد، بازارها و .. بروید و به این نتیجه برسید که ایران از بزرگترین امپراطوری های جهان بوده است.
10- مورد تایید بودن توسط انسان های مشهور: این پیست را فیلمساز معروف وارن میلر تایید کرده است.
نیویورک پست/ ۳۰ جولای ۲۰۱۵

منبع: کافه سینما

Check Also

ایرانی ها و هندی ها، موفق‌ترین مهاجران آمریکا

پس از هندی ها، موفق ترین گروه مهاجران از نظر سطح تحصیلات و میزان درآمد …