بهترین مشاغل جهان در سال ۲۰۱۵ را بشناسید

شغل

 انتخاب شغل امری کاملا شخصی است و نمی توان «بهترین شغل» را به صورت دستورالعملی واحد به همه معرفی کرد. با این حال، پژوهش های آمار صورت پذیرفته توسط موسسات بین المللی، تعدادی از بهترین مشاغل و کسب و کارها را معرفی می کند که مورد توجه بیشتری قرار دارند.

در انتخاب این مشاغل عواملی چون سطح درآمد، میزان بی کاری و تعداد نیاز سالانه دخالت داشته اند. اگر به دنبال شغل جدیدی هستید و یا در سنین جوانی قرار دارید، با توجه به فهرست زیر می توانید تصویری نسبتا دقیق را پیش روی خود قرار دهید. تصویری که انتخاب مسیر آینده بر اساس آن آسان تر خواهد بود.

بهترین مشاغل جهان در سال 2015 میلادی (اسلایدشو)

۱- دندان پزشک

درآمد متوسط: ۱۳۴ هزار و ۳۴۰ دلار

نرخ بیکاری: ۰.۹ درصد

تعداد نیاز سالانه: ۲۳۳۰۰ نفر

تغییر الگوی تغذیه و افزایش مصرف مواد کربوهیدرات و شیرین باعث خرابی بیشتر دندان ها می شود. از این رو نیاز به خدمات دندان پزشکی به صورت روزافزون افزایش می یابد. این بازار وسیع امکان کسب درآمد و اشتغال هزاران نفر را در سطح جهان فراهم می کند. البته آموزش دندان پزشکی نیازمند گذراندن دروس عمومی و تخصصی بسیاری است و موفقیت در این عرصه به تلاش قابل توجهی نیاز دارد.

۲- پرستار

درآمد متوسط: ۹۲ هزار دلار

نرخ بیکاری: ۰.۷ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۳۷۱۰۰ نفر

به ازای هر پزشک به تعدادی پرستار نیاز است. از این رو بازار مرتبط با حرفه پرستاری بسیار وسیع تر از پزشکی است. ضمن آن که دوران آموزش و تخصص یابی در این شغل نیز کوتاه تر است. اگر ارائه خدمات پزشکی به بیماران برای شما جذابیت دارد، ورود به این حرفه می تواند گزینه جذابی به شمار رود.

۳- طراح نرم افزار (برنامه نویس)

درآمد متوسط: ۹۲ هزار و ۶۶۰ دلار

نرخ بیکاری: ۲.۷ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۱۳۹.۹۰۰ نفر

گسترش فن آوری های جدید به ظهور بازار عظیمی برای محصولات نرم افزاری انجامیده است. توسعه دهندگان نرم افزار بخش اصلی این بازار را تشکیل می دهند و با طراحی نرم افزارها، اپلیکیشن های موبایل، وب سایت ها و دیگر سیستم های جانبی به کسب درآمد می پردازند.

بهترین مشاغل جهان در سال 2015 میلادی (اسلایدشو)

۴- پزشک عمومی

درآمد متوسط: ۱۸۶هزار و ۸۵۰ دلار

نرخ بیکاری: ۰.۷ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۱۲۳۰۰۰ نفر

پزشک های عمومی در ابتدای چرخه درمانی هر جامعه قرار دارند.ا ز این رو نیاز به خدمات آنها هرگز کاهش نمی یابد و در قیاس با سایر بخش های مرتبط با سلامت بیشتر است. البته آمارهای فوق در خصوص کشور ایران تفاوت هایی را نشان می دهد و خدمات پزشکی عمومی در برخی مناطق با دشواری مواجه است. اما به هر حال حرفه پزشکی از جمله بهترین مشاغل محسوب می شود و این موقعیت را در آینده نیز حفظ خواهد کرد.

۵- فیزیوتراپ و توان بخش

درآمد متوسط: ۸۱ هزار و ۳۰ دلار

نرخ بیکاری: ۱.۵۰.۷ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۷۳۵۰۰ نفر

ارائه خدمات فیزیوتراپی و درمان های حرکتی نیز از جمله مشاغلی است که نیاز به آنها همواره وجود دارد. افرادی که به دلیل تصادفات یا بیماری ها نیاز به تقویت عضلانی و اسکلتی دارند، با استفاده از این خدمات به زندگی عادی باز می گردند. از این جهت، فیزیوتراپیست ها نیز از جمله گروه های موفق شغلی به شمار می روند.

۶- تحلیل گر سیستم های رایانه ای

درآمد متوسط: ۸۱ هزار و ۱۹۰ دلار

نرخ بیکاری: ۳.۵ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۱۲۷۰۰۰ نفر

افرادی که زمینه های کاری مرتبط با امور مالی و حسابداری دارند، در این موقعیت موفق تر خواهند بود. این متخصصان به شرکت ها و سازمان ها مشاوره های مرتبط با فن آوری اطلاعات و هماهنگ سازی این فعالیت ها با سایر بخش های مجموعه را ارائه می کنند که در دوران فعلی اهمیت بسیاری دارد.

۷- تحلیل گر امنیت اطلاعات

درآمد متوسط: ۸۸ هزار و ۵۹۰ دلار

نرخ بیکاری: ۳.۵ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۲۷۰۰۰ نفر

اگر به اخبار مرتبط با فن آوری اطلاعات رجوع کنید، دلیل اهمیت روزافزون این شغل را درخواهید یافت. تکیه بی سابقه به خدمات مجازی در کنار آسان تر ساختن جریان امور، مشکلات امنیتی، سرقت اطلاعات و سایر موارد مشابه را به وجود آورده است. طبیعی است که غلبه بر این مشکلات به خدمات متخصصان حوزه امنیت اطلاعات نیاز دارد.

۸- طراح وب سایت

درآمد متوسط: ۶۳ هزار و ۱۶۰ دلار

نرخ بیکاری: ۳۰۸ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۲۸۵۰۰ نفر

این گروه شغلی مسئول ایجاد، نگهداری و ارتقای مداوم وب سایت های تجاری، شخصی و سازمانی هستند. رشد استفاده از خدمات آنلاین در دهه اخیر، موقعیت این حرفه را پیاپی بهبود بخشیده است و انتظار می رود روند اقبال به این حوزه در دهه آینده نیز همچنان ادامه داشته باشد.

۹- تحلیل گر و محقق بازار

درآمد متوسط: ۶۰ هزار و ۸۰۰ دلار

نرخ بیکاری: ۳ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۱۳۱۵۰۰ نفر

تحقیقات بازار بخشی ضروری از فرآیند کاری هر شرکت است. محققان و متخصصان این حوزه با استفاده از دانش و مهارت خود توصیه های کارآمدی را به مدیران ارائه نموده و آنها را در مسیر موفقیت تجاری هدایت می کنند. این خدمات شیوه های بسته بندی، برندینگ و فروش کالا و خدمات را شامل می شود.

۱۰- مدیر بازاریابی

درآمد متوسط: ۱۲۳ هزار و ۲۲۰ دلار

نرخ بیکاری: ۳.۹ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۲۲۹۰۰ نفر

در کنار محققین بازار، مدیران بازاریابی نیز نقش ویژه ای در موفقیت تجاری بر عهده دارند. آنها شیوه های تبلیغاتی و برندسازی را مدیریت می کنند و با استفاده از انواع روش ها، مسیر فروش کالا و خدمات را هموار می سازند.

بهترین مشاغل جهان در سال 2015 میلادی (اسلایدشو)

۱۱- حسابدار

درآمد متوسط: ۶۵ هزار و ۸۰ دلار

نرخ بیکاری: ۳.۶ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۱۶۶۷۰۰ نفر

تمام مجموعه های تجاری علاوه بر واحدهای تولیدی و عملیاتی به حسابدارانی نیاز دارند که مسیر گردش پول سازمان را در اختیار خود گرفته و اوضاع مالی، حساب های بانکی، پرداخت های پولی و موارد مشابه را سر و سامان دهند. حرفه حسابداری برای دهه ها است که در فهرست بهترین مشاغل قرار گرفته است و اگر شرایط اقتصاد جهان به همین صورت ادامه یابد، در آینده نیز موقعیت خود را به عنوان شغلی پردرآمد حفظ خواهد کرد.

۱۲- روانشناس مدارس

درآمد متوسط: ۶۷ هزار و ۷۶۰ دلار

نرخ بیکاری: ۲ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۱۶۴۰۰ نفر

جامعه صنعتی معاصر به ظهور انواع و اقسام اضطراب ها و بیماری های روانی انجامیده است. این مساله به ویژه در سنین نوجوانی و دوران دبیرستان شدت بیشتری می یابد. از این رو نیاز رو به افزایشی برای خدمات روان شناسی در مدارس وجود دارد که می تواند توسط متخصصین این حوزه برطرف گردد.

۱۳- مهندس مکانیک

درآمد متوسط: ۸۲ هزار و ۱۰۰ دلار

نرخ بیکاری: ۲.۷ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۱۱۶۰۰ نفر

این حرفه ترکیبی دقیق از عملکردهای متفاوت ذهنی و مغزی است. مهندسین با طراحی ابزارها و قطعات در خدمت سازمان های متبوع خود قرار می گیرند و در مراحل اجرا و نظارت فنی نیز مداخله می کنند. از این رو کسب درآمدهای بالا برای آنها امکان پذیر است.

بهترین مشاغل جهان در سال 2015 میلادی (اسلایدشو)

۱۴- مدیر آی تی

درآمد متوسط: ۱۲۳ هزار و ۹۵۰ دلار

نرخ بیکاری: ۳.۵ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۵۰۹۰۰ نفر

پیش از این به برخی از مشاغل غیرضروری در حوزه فن آوری اطلاعات اشاره شد. اما فعالیت تمام این حرفه ها و افراد نیازمند مدیریت دقیق و متمرکز است تا با ایجاد نوعی هم سویی، مسیر پیشرفت هموار گردد. مدیران آی تی با تخصص و تسلط همزمان روی حوزه فن آوری و مدیریت قادر هستند امور را تحت کنترل گرفته و از فن آوری اطلاعات به عنوان بازاری موثر در جهت ارتقای سازمان بهره گیرند.

۱۵- مهندس عمران

درآمد متوسط: ۸۰ هزار و ۷۷۰ دلار

نرخ بیکاری: ۳.۴ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۵۳۷۰۰ نفر

ساخت و ساز شهری، روستایی و ایجاد راه ها و پل ها هرگز متوقف نمی شود. تمام کشورها، با هر وضعیت اقتصادی، پیوسته نیازمند خدمات مهندسی عمران هستند تا با ساخت امکانات زیربنایی امکان زندگی شهروندان را فراهم سازند. از این رو مهندسی عمران در زمره اقشار پردرآمد هر جامعه محسوب می شود. این افراد در صورتی که از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشند، هرگز بدون شغل نمی مانند و در هر شرایطی امکان اشتغال آنها وجود دارد.

۱۶- مدیر برنامه و بودجه

درآمد متوسط: ۵۹ هزار و ۴۶۰ دلار

نرخ بیکاری: ۱.۹ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۵۳۰۰۰ نفر

پروژه های گوناگون، به ویژه اگر پردامنه و عظیم باشند، نیازمند افرادی هستند که با تسلط همزمان به امور فنی و بازار کالاهای مرتبط، فهرستی دقیق از هزینه های پروژه فراهم آورده و در اختیار مدیران قرار دهند. از این رو حرفه ارزیابی هزینه از جمله مشاغل بسیار مورد نیاز محسوب می شود.

۱۷- متخصص زیبایی

درآمد متوسط: ۲۸ هزار و ۹۴۰ دلار

نرخ بیکاری: ۳.۸ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۱۷۷۰۰ نفر

بهترین مشاغل جهان در سال 2015 میلادی (اسلایدشو)

این گروه شغلی دامنه وسیعی از پزشکان متخصص تا گریمورها و آرایشگران را در بر می گیرد. افزایش توجه عمومی به زیبایی چهره و به ویژه پوست به ظهور بازار گسترده ای در این زمینه انجامیده است که سالیانه هزاران نفر را به خود جذب می کند.

۱۸- مشاور مالی

درآمد متوسط: ۷۵ هزار و ۳۲۰ دلار

نرخ بیکاری: ۲.۵ درصد

تعداد نیاز سالیانه: ۶۰۳۰۰ نفر

این حرفه ویژگی خاصی دارد که به نوعی آن را بر تمام مشاغل برتری می دهد. این که هر فرد حقیقی یا حقوقی برای موفقیت مادی و مالی به خدمات مشاوره نیازمند است. اگر بخواهد در هزینه ها صرفه جویی کند، سرمایه گذاری نماید و یا شرایط مالیاتی خود را مدیریت کند، پیوسته نیازمند توصیه های متخصصان خواهد بود. از این رو بازار عظیمی برای ارائه مشاوره های مالی وجود دارد که البته در کشور ما هنوز به خوبی کشف نگردیده و ظرفیت های خود را آشکار نساخته است.

مطلب پیشنهادی

اشتباهات رایجی که به خودرو آسیب می زند

  ۳۰ مورد از اشتباهات رایجی که به خودرو آسیب می زند هیچ‌کدام از ما …

http://www.20script.ir