بهترین مدل های اسب وحشی ایتالیایی

 اسب وحشی

 اتومبیل‌های فراری برای بیشتر علاقه‌مندان به خودرو نام شناخته شده‌ای هستند. این اتومبیل‌های بسیار گران قیمت طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارند.
در طول سال‌های زیادی که شرکت فراری اتومبیل‌های مختلف تولید و راهی بازار کرده، مدل‌های مختلفی وجود دارند که بیش از سایرین مورد توجه مردم قرار گرفتند.این خودروها توانستند خودشان را به عنوان بخشی از تاریخ فراری معرفی کنند. در ادامه به شما ۱۰ اتومبیل بسیار مهم در تاریخ شرکت فراری را معرفی می‌کنیم.

۱۰ مدل برتر اتومبیل فراری

۱۰. LaFerrari

این اتومبیل یک میلیون دلاری یکی از بهترین خودروهای ساخته شده در قرن ۲۱ به شمار می‌رود. در حال حاضر LaFerrari اولین و تنها خودروی هیبریدی فراری است.

برای این خودرو از موتوری با قدرت ۷۸۹ اسب‌بخار استفاده شده که در کنار آن یک موتور الکتریکی با قدرت ۱۶۱ اسب‌بخار مشاهده می‌شود. این خودرو در کمتر از سه ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این اتومبیل هم ۳۴۹ کیلومتر برساعت است.

۱۰ مدل برتر اتومبیل فراری

۹. 308GTS

این خودرو در سال ۱۹۷۷ ساخته شده است. این خودرو یکی از محبوب‌ترین محصولات فراری است که خیلی‌ها آن را می‌شناسند. این اتومبیل از یک موتور V8 با ۲۵۵ اسب بخار بهره می‌برد.

۱۰ مدل برتر اتومبیل فراری

۸. Auto Avio Construzione 815

این خودرو نام فراری را روی خودش مشاهده نمی‌کند، اما یکی از اولین محصولاتی به شمار می‌ورد که فراری آن را تولید کرده است.

۱۰ مدل برتر اتومبیل فراری

۷. 250TR Testarossa

در سال ۱۹۵۷ این خودرو جزو اولین محصولات فراری به شمار می‌رفت که با نام Testarossa راهی بازار می‌شد. نام Testarossa یا «سر قرمز» به موتور قرمز رنگ این خودرو اشاره می‌کرد. این خودرو یک موتور با قدرت ۳۰۰ اسب بخار داشت.

۱۰ مدل برتر اتومبیل فراری

۶. F40

این اتومبیل به مناسبت ۴۰ سالگی فراری ساخته شده بود و به همین دلیل با نام F40 شناخته می‌شود. این خودرو آخرین محصولی بود که انزو فراری (Enzo Ferrari) آن را طراحی کرده بود.

فراری این اتومبیل را از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۲ به فروش می‌رساند. برای آن موتوری با قدرت ۴۷۸ اسب بخار در نظر گرفته شده بود و حداکثر سرعت آن ۳۲۳ کیلومتر برساعت بود.

۱۰ مدل برتر اتومبیل فراری

۵. 166 Inter

یکی دیگر از خودروهای محبوب فراری 166 Inter نام دارد که از سال‌های ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۰ به فروش می‌رسید. این خودرو اولین محصول فراری بود که توانست به موفقیت بین‌المللی دست پیدا کند. موتور این محصول ۹۰ اسب بخار قدرت داشت.

۱۰ مدل برتر اتومبیل فراری

۴. Dino 246 GT

این خودرو هم نام فراری را به همراه ندارد، اما یکی از بهترین محصولات این شرکت است. انزو فراری که این اتومبیل را طراحی کرده بود، نام آخرین فرزند خودش را برای این محصول انتخاب کرد. برای این اتومبیل از موتوری با قدرت ۱۹۵ اسب بخار استفاده شده بود.

۱۰ مدل برتر اتومبیل فراری

۳. Ferrari 250 GTO

بسیاری از علاقه‌مندان به فراری این محصول را بهترین ساخته‌ی این شرکت می‌دانند. این اتومبیل در سال ۱۹۶۲ ساخته شد و موتوری با قدرت ۳۰۰ اسب بخار روی آن دیده می‌شد. این محصول فراری به عنوان گران‌ترین خودروی دنیا هم شناخته می‌شود. سال گذشته این اتومبیل با قیمت ۳۸ میلیون دلار به فروش رسید.

۱۰ مدل برتر اتومبیل فراری

۲. Ferrari 500

اولین اتومبیل شرکت فراری که بعد از جنگ جهانی دوم به موفقیت‌های بسیار زیادی دست پیدا کرد. در تصویر زیر آلبرتو آسکاری (راننده‌ی معروف) را مشاهده می‌کنید که سوار این خودرو شده است. او با این اتومبیل توانست ۵۰۰ رکورد در ۷ مسابقه‌ی پشت سر هم در سال ۱۹۵۲ از خودش به جا بگذارد.

۱۰ مدل برتر اتومبیل فراری

۱. Ferrari 125

اتومبیل Ferrari 125 در سال ۱۹۴۷ تولید شد و به عنوان اولین محصولی به حساب می‌آید که نام فراری روی آن قرار داشت. برای این محصول موتوری با قدرت ۱۱۸ اسب بخار در نظر گرفته شده بود.

۱۰ مدل برتر اتومبیل فراری

در ادامه یک خودروی دیگر را معرفی می‌کنیم که به شکل افتخاری در این لیست قرار گرفته‌ است.


488 GTB
جدیدترین محصول فراری قرار است در سال ۲۰۱۶ راهی بازار شود. این خودرو از موتوری با ۶۶۱ اسب بخار بهره می‌برد.

۱۰ مدل برتر اتومبیل فراری

مجله دیجی کالا

Check Also

بهترین خودروهای کامپکت جهان در سال 2015

خودروهای کامپکت پرفروش‌ترین رده‌ در بازار خودروها هستند و همواره رقابت بسیار شدیدی بین شرکت‌های …