این آقایان پردرآمدترین بازیگران سینما هستند

 برد

فهرست پردرآمدترین بازیگران مرد سال نشان می‌دهد بازیگران آسیایی نیز توانسته‌اند جایگاه قابل توجهی برای خود در این فهرست داشته باشند.

 باکس آفیس آمریکا و کانادا در فاصله ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ با کاهشی پنج درصدی روبه رو شد و به ۱۰.۴ میلیارد دلار رسید اما بازار فیلم در چین به رشد خود ادامه داد و با رشدی ۳۴ درصدی به ۴.۸ میلیارد دلار رسید.

بازار فروش بلیت در سطح جهانی نیاز به ستارگانی داشت که توانایی عبور از مرزها را داشته باشند و در این میان در فاصله اول ژوئن ۲۰۱۴ تا اول ژوئن ۲۰۱۵، پولسازترین بازیگران بدون محاسبه مالیات‌ها در باکس آفیس تعیین شده اند و این فهرست از همین محاسبه به دست آمده است.

33 بازیگر مرد پردرآمد جهان در سال۲۰۱۵

۳۳. اندی لو با ۱۳ میلیون دلار؛ بازیگر، ترانه‌سرا و خواننده هنگ‌کنگی بازیگر فیلم «از وگاس تا ماکائو ۲»

۳۳. کریس پرت با ۱۳ میلیون دلار؛ بازیگری که با فیلم «محافظان کهکشان» به شهرت رسید به نظر می‌رسد در آینده از بازیگران اصلی هالیوود باشد. او حدود ۱۰ میلیون دلار برای بازی در فیلم پرفروش «دنیای ژوراسیک» که بیش از ۱.۵ میلیارد دلار فروش کرد، دریافت کرد.

۳۲. کریس اوانز با ۱۳.۵ میلیون دلار؛ هر چند او خیلی کمتر از رابرت داونی جونیور به دست آورده، اما سر او خیلی شلوغ بوده و با بازی در «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» سال پرمشغله‌ای را پشت سر گذاشت.

۳۰. رانبیر کاپور با ۱۵ میلیون دلار؛ این بازیگر هندی یکی از مشهورترین بازیگران مرد بالیوود است که اولین بار وارد فهرست پردرآمدترین بازیگران می‌شود. او با بازی در فیلم‌هایی چون «روی» و «بامبی ولوت» این درآمد را کسب کرد.

۳۰. ویل فارل با ۱۵ میلیون دلار؛ بازیگر کمدی فیلم‌هایی چون «مجری تلویزیون» که به تازگی در «قوی باش» دیده شد برای بازی در ادامه «زولندر» نیز قرارداد امضا کرده است.

۲۸. جونا هیل با ۱۶ میلیون دلار؛ هر چند او بیشتر برای بازی‌های کمدی شناخته می‌شود، اما این بازیگر در سال ۲۰۱۳ در «گرگ وال استریت» هم خوش درخشید. او برای بازی در فیلم «خیابان ۲۲ جامپ» که در دنیا حدود ۳۳۱ میلیون دلار فروش کرد، نزدیک ۱۰ میلیون دلار گرفت.

۲۸. برد پیت با ۱۶ میلیون دلار؛ پیت در این فاصله خیلی سرش شلوغ بود از بازی در «غضب» و فیلم آنجلینا جولی یعنی «کنار دریا» تا امضا برای بازی در ادامه فیلم پرفروش سال  ۲۰۱۳ یعنی «جنگ جهانی زد» که ۵۴۰ میلیون دلار فروش کرد…

33 بازیگر مرد پردرآمد جهان در سال۲۰۱۵

۲۷. جرج کلونی با ۱۶.۵ میلیون دلار؛ او در این سال کمتر به عنوان بازیگر جلوی دوربین رفت و بیشتر به کارگردانی فکر کرد. در هر حال او که آخرین بار با فیلم «مردان یادگارهای ماندگار» دیده شد و نقدهای مثبت و منفی گرفت، از بازیگران فیلم «درود بر سزار» ساخته برادران کوئن است که در کنار چنینگ تیتوم و اسکارلت جوهانسون جلوی دوربین رفته است.

۲۶. ست روگن با ۱۷ میلیون دلار؛ ست روگن مرد اهل شوخی و خنده برای اولین بار به مردان پردرآمد پیوسته است. او برای فیلم جنجالی «مصاحبه» در سال ۲۰۱۴ حدود ۶.۵ میلیون دلار گرفت و بعد برای بازی در فیلم «استیو جابز» در نقش متفاوت و جدی استیو سوزنیاک جلوی دوربین رفت.

۲۴. راسل کرو با ۱۸ میلیون دلار؛ هرچند منتقدها خیلی فیلم «نوح» را نپسندیدند، اما این فیلم پرفروش‌ترین فیلم در افتتاحیه برای راسل کرو بود. این فیلم در نهایت ۳۶۲ میلیون دلار فروش کرد.

33 بازیگر مرد پردرآمد جهان در سال۲۰۱۵

۲۴. چو یون-فت- با ۱۸ میلیون دلار؛ بازیگر هنگ کنگی برای اولین بار به این فهرست پیوسته و سپاسگزار بازی در فیلمی چون «از وگاس تا ماگائو ۲» است.

۲۲. لیام نیسون با ۱۹.۵ میلیون دلار؛ این بازیگر ایرلندی در ۶۳ سالگی یکی از ستارگان دنیای اکشن است و در سال ۲۰۱۴ بار دیگر در «ربوده شده» بازی کرد.

33 بازیگر مرد پردرآمد جهان در سال۲۰۱۵

۲۲. بن افلک با ۱۹.۵ میلیون دلار؛ فیلم «دختر رفته» با فروش ۳۶۸ میلیون دلار برگ برنده افلک بود اما او با فیلم بعدی بتمن با عنوان «جوخه خودکشی» نیز به زودی دیده خواهد شد.

۲۱. هیو جکمن با ۲۳ میلیون دلار؛ بازیگر استرالیایی که برای بازی در تئاتر و میزبانی جوایز تونی حسابی دیده شد، هر چند برای حضور در فیلم «وولورین» اندکی فاصله انداخت اما از بازیگران «چاپی» و «پن» بود.

۲۰. مت دیمون با ۲۵ میلیون دلار؛ او با بازی در فیلم علمی تخیلی «مریخی» یکی از پرمخاطب‌ترین بازیگران سال بود و برای بازی در فیلم «دیوار بزرگ» نیز قرارداد امضا کرد.

۱۸. ویل اسمیت با ۲۶ میلیون دلار؛ بازی در «فوکوس» که ۱۴۵ میلیون دلار در دنیا فروش کرد و با بودجه ۵۰ میلیون دلاری ساخته شده بود سال موفقی را برای ویل اسمیت رقم زد.

۱۸. شاهرخ خان با ۲۶ میلیون دلار؛ لئونارد دی کاپریوی هندی‌ها از فیلم‌هایی چون «سال نو مبارک» و «طرفدار» درآمد خوبی به دست آورد.

33 بازیگر مرد پردرآمد جهان در سال۲۰۱۵

۱۷. متیو مک کاناهی با ۲۶.۵ میلیون دلار؛ این بازیگر که زمانی تنها در کمدی رمانتیک‌ها بازی می‌کرد با بازی در «باشگاه خریداران دالاس» که اسکار را برایش به ارمغان آورد و بازی در سریال شبکه اچ‌بی‌او یعنی «کارآگاه واقعی» سال را با موفقیت در فیلم «بین ستاره‌ای» و «دریای درختان» پشت سر گذاشت.

۱۵. دنیل کریگ با ۲۷ میلیون دلار؛ بازی در جیمز باند جدید یعنی «اسپکتر» این بازیگر انگلیسی را به یکی از پرسروصداترین بازیگران سال بدل کرد.

33 بازیگر مرد پردرآمد جهان در سال۲۰۱۵

۱۵. کریس همسوورث با ۲۷ میلیون دلار؛ بازیگر «تور» که از ستارگان ثابت فیلم‌های دنیای مارول است در «انتقام جویان: عصر اولتران» بازی کرد و در «هانتسمن» که نسخه تیره‌ای از داستان سفید برفی است، به زودی دیده می‌شود.

۱۴. چنینگ تیتوم با ۲۹ میلیون دلار؛ بازیگر ستاره نوجوانان و فیلم‌های اکشن مانند سریال «جامپ استریت» در فیلم بعدی برادران کوئن یعنی «درود بر سزار» و «هشت نفرت انگیز» کوئنتین تارانتینو بازی کرده است.

۱۳. لئوناردو دی کاپریو با ۲۹ میلیون دلار؛ بازیگر «گرگ وال استریت» با «بازگشت» به زودی راهی سینماها می شود که فیلم وسترن سیاهی از کارگردان «بردمن» یعنی آلخاندرو گونزالس ایناریتو است. دی کاپریو امیدوار است با این فیلم اسکار را ببرد. حمایت از محیط زیست و ساخت مستندهایی در این باره برای نت فلیکس از برنامه های دیگر اوست.

۱۲. جانی دپ با ۳۰ میلیون دلار؛ او به زودی برای بار پنجم در نقش کاپیتان اسپارو دیده می‌شود، ستاره فیلم «عشای ربانی سیاه» هم بود.

33 بازیگر مرد پردرآمد جهان در سال۲۰۱۵

۱۱. دوین جانسون با ۳۱.۵ میلیون دلار؛ با بازی در فیلم «سن آندریایس» توانایی خود را در فیلم‌های غیراکشن نیز نشان داد و بیش از ۳۸۵ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کرد. او که زمانی ورزشکار بود قرار است در یک کمدی تلویزیونی با عنوان «توپ دارها» درباره گروهی از بازیکنان فوتبال جلوی دوربین برود.

۱۰. مارک والبرگ با ۳۲ میلیون دلار؛ بازی در کمدی «تدی ۲» که ۱۶۸ میلیون دلار فروش کرد و «منتقل شوندگان: عصر انهدام»   و ساحت فیلم های تلویزیونی در کمپانی خودش او را در این جایگاه قرار داده است.

۹. آکشای کومار با ۳۲.۵ میلیون دلار؛ ستاره بالیود که از سال ۱۹۹۲ تاکنون در بیش از ۱۵۰ فیلم بازی کرده معمولا هر سال در چهار فیلم بازی می کند. او در سال ۲۰۱۴ در نقش‌های اصلی فیلم‌هایی چون «تعطیلات» و «سرگرمی» بازی کرد و به عنوان میزبان شوی زنده شبانه تلویزیونی ظاهر شد و تهیه کننده فیلم اکشن «موتورسیکلت‌های هوندا» هم بود.

۸. سلمان خان با ۳۳.۵ میلیون دلار؛ مشهورترین ستاره بالیوود که از سال ۱۹۸۹ تاکنون در بیش از ۸۰ فیلم بازی کرده در ۲۰۱۴ در «ضربه» بازی کرده و میزبان شوی شبانه «روسای بزرگ» هم بود. او که ماجرای زندانی شدن و دادگاهی شدنش را هم پشت سر گذاشت فعلا منتظر پایان نتیجه دادگاه است.

۷. آمیتاب باچان با ۳۳.۵ میلیون دلار؛ ستاره بزرگ بالیوود که در ۵۰ سال اخیر در بیش از ۱۵۰ فیلم بازی کرده در ۲۰۱۴ ستاره فیلم «باوتانا باز می‌گردد» بود مجری یک شوی شبانه با عنوان» چه کسی می‌خواهد میلیاردر شود؟» بود که هشت فصل در سال ۲۰۱۴ روی آنتن رفت. فروش امتیاز فیلم‌های او برای شبکه‌های تلویزیونی از منابع مالی این سوپر استار هندی است.

33 بازیگر مرد پردرآمد جهان در سال۲۰۱۵

۶. تام کروز با ۴۰ میلیون دلار؛ بازی در نقش اتان هانت در «ماموریت غیرممکن» قسمت پنجم و نیز بازی در «لبه فردا» جایگاه او را به عنوان بازیگری پردرآمد حفظ کرده است.

۵. آدام سندلر با ۴۱ میلیون دلار؛ او با بازی در «پیکسل‌ها» بر پرده نقره‌ای رفت و با فروش دی‌وی‌دی فیلم‌های قبلی‌اش که همیشه مردم پسند بوده‌اند، به پولسازی ادامه داد.

۴. بردلی کوپر با ۴۱.۵ میلیون دلار؛ او توانسته بین فیلم‌های ساده‌ای چون «آلوها» و فیلم پرفروشی چون «تک تیرانداز آمریکایی» که خودش تهیه کننده هم بود، توازن برقرار کند.

۳. وین دیزل با ۴۷ میلیون دلار؛ بازی در فیلم پرفروش «سریع و خشمگین ۷» با فروش ۱.۶۵ میلیارد دلار و با داشتن ۹۳ میلیون هوادار در فیس بوک، او را به چهره‌ای مردمی بدل کرده است.

۲. جکی چان با ۵۰ میلیون دلار؛ ستاره بزرگ چینی با بازی در «داستان اژدها» در کنار آدرین برودی و جانن کیوزاک که تنها در چین ۱۲۰ میلیون دلار فروش کرد و نیز تهیه فیلم‌های دیگر و صداپیشگی در «کونگ فو پاندا ۳» و بازی در «رد پا» و امضای قرارداد بازی در چند فیلم دیگر، همچنان یکی از پولسازترین ستارگان جهان است.

33 بازیگر مرد پردرآمد جهان در سال۲۰۱۵

۱. رابرت داونی جونیور با ۸۰ میلیون دلار؛ بازیگر «مرد آهنی» همچنان پردرآمدترین ستاره جهان است. بازی در «انتقام جویان» و «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» که تنها برای آن ۴۰ میلیون دلار دریافت کرده، او را به پردرآمدترین بازیگر سال بدل ساخته است.

خبرگزاری مهر

Check Also

عباس کیارستمی؛ آبروی سینمای ایران

کیارستمی در کنار ‘جنگل بدون برگ’ عکس: پوریا ماهرویان پوریا ماهرویان بی‌بی‌سی عباس کیارستمی٬ فیلمساز سرشناس …