احتمال سفر مدیران شرکت‌های نفتی امریکا به تهران

 

نفت2مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران از احتمال حضور شرکت‌های نفتی امریکایی در کنفرانس معرفی قراردادهای جدید نفتی (IPC) در تهران خبر داد.
رکن‌الدین جوادی درباره دلیل اصلی معرفی قراردادهای IPC در تهران به جای لندن با اشاره به اینکه دو دیدگاه درباره برگزاری کنفرانس قراردادهای نفتی مطرح بوده است، گفت: نتایج تضارب آرا درباره برگزاری این کنفرانس در تهران یا لندن این شد که با توجه به شرایط پیش آمده و تمایل زیاد شرکت‌های خارجی برای حضور، این کنفرانس در تهران برگزار شود. هم اکنون بسیاری از شرکت‌های بزرگ نفتی در حال بازگشایی و فعال کردن دفاترشان در تهران هستند.
وی درباره حضور شرکت‌های امریکایی در این کنفرانس گفت: هنوز تصویر روشنی از آمدن آنها وجود ندارد. با این همه، احتمال حضور آنها منتفی نیست. از نظر دولت محدودیتی برای حضور آنها وجود ندارد و همکاری با شرکت‌های امریکایی در قالب این قراردادها امکان‌پذیر است. بیژن زنگنه، وزیر نفت هم گفته بود: در کنفرانسی که آبان ماه در تهران برگزار می‌شود، پروژه‌هایی که قرار است در قالب این قراردادها اجرا شوند، به سرمایه‌گذاران معرفی خواهد شد.
این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه اصل این کنفرانس به جای لندن در تهران برگزار خواهد شد، تصریح کرد: شرکت‌هایی که از کنفرانس تهران جا بمانند، می‌توانند در اجلاس لندن حضور پیدا کنند.
منبع: اعتماد

مطلب پیشنهادی

گرمای شدید در شرق آمریکا شش قربانی گرفت

به گزارش مرکز ملی آب و هوای آمریکا، بر اثر موج گرمای شدید در ایالات …

http://www.20script.ir