آزار دادن شوهر با زبان تند و تیز و تلخ!

آزار2

تا به حال برای تان پیش آمده که نامزدی تان یک باره و بدون اینکه اصلا بدانید چرا و چطور، به هم خورده باشد؟ نامزدتان مدام به شما تذکر نمی دهد که چقدر حرف های تان تند و تیز است یا تا به حال با این نصیحت از طرف خانواده و دوستان تان مواجه نشده اید که بالاخره «زبان سرخ» سر سبزتان را به باد می دهد؟هر کدام از خانم ها به نوعی می توانند در طول رابطه، شخصیت آزارگر خود را به نمایش گذاشته و جوری رفتار کنند که طرف مقابل شان تصمیم بگیرد قید رابطه را بزند تا کمتر آزار ببیند.

آزار زبانی چه زمانی خودش را نشان می دهد؟

معمولا این خانم ها در دوران نامزدی با شما خیلی خوب رفتار می کنند، اما بعد از ازدواج رفتارشان چنان تغییر می کند که واقعا غافلگیر می شوید. آن ها در ابتدا معذرت خواهی را چاشنی کلمات تند و آزاردهنده خود می کنند، اما به مرور با خودشان فکر می کنند می توانند هر چیزی که دوست دارند به شما بگویند و اصلا هم از این موضوع احساس پشیمانی نمی کنند.

آزار زبانی؛ راه حلی برای انتقام از دنیا

آزار و اذیت کلامی همسر شما در خیلی از مواقع بی دلیل است و شما را مدام به این فکر فرو می برد که چه کار اشتباهی انجام داده اید که باید این کلمات را بشنوید حتی  گاهی ممکن است دل تان به حال همسرتان بسوزد و فکر کنید به خاطر شرایط سختی که در کودکی داشته، چنین رفتاری با شما دارد، اما فراموش نکنید که آزارگری کلامی و حمله به شما از نظر او انتقام گرفتن از دنیای است که شما هم بخشی از آن هستید. عدم امنیت برای همسر شما در رابطه ای که با او دارید، بسیار بزرگ تر از عشق و افکار منطقی است و درست به همین خاطر است که او نمی تواند به راحتی، داشتن یک رابطه سالم را تصور کند.

آزار زبانی یا رییس بازی

شاید بعد از چند ماه که زیر بار این آزارهای کلامی خرد شدید، با خودتان فکر کنید که مشکل از عدم برقراری ارتباط سالم میان شما دو نفر است و تصمیم بگیرید که پیش مشاور خانواده بروید، اما اگر منظورتان از برقراری ارتباط، در میان گذاشتن احساسات و کمک به تصمیم گیری است، نباید در این زمینه خیلی روی همسرتان حساب باز کنید، چون او می تواند از همین اظهارنظرهای شما هم علیه خودتان استفاده کند.

زن ها با زبان شان آزارتان می دهند!

زن آزارگر همیشه می خواهد رییس باشد و هر زمان که احساس خطر کند با زبانش حمله برق آسایی را به شما شروع می کند تا دوباره کنترل اوضاع را در دست بگیرد. البته که او می خواهد رابطه تان موفقیت آمیز باشد و به نتیجه خوبی برسد، اما می خواهد این اتفاق به شیوه و با قوانین خودش بیفتد.

برای خلاصی از این رابطه چه کنیم؟

متاسفانه وقتش رسیده که با واقعیت مواجه شوید، همسر شما یک آزارگر درجه یک است و کاری می کند که شما احساس بسیاری بدی نسبت به خودتان داشته باشید. البته نیازی به فکر کردن به جدایی و طلاق نیست چون شما با رعایت چند نکته و کمک حرفه ای یک روان شناس می توانید از این مسیر سخت عبور کنید و در تمام طول درمان و در جایی که احساس ناامیدی کرده و فکر می کنید زبان همسرتان هرگز نرم نمی شود، این نکته را به خاطر بیاورید که نه تنها ادامه دادن این رابطه به این شکل برای شما مضر است، بلکه در ادامه، اتفاقات ناراحت کننده ای هم انتظار فرزندان شما را می کشد.

نحوه مقابله با حملات کلامی همسر آزارگر

1- دست از تغییر دادن او بردارید شما نمی توانید زنی را که به آزار کلامی متوسل می شود، تغییر دهید. دلایلی بسیار- هرچند اشتباه- وجود دارد که چرا او این طور با شما رفتار می کند. شاید او اسیر احساس ناامنی یا اختلال شخصیت خودشیفته است و در این صورت شما نمی توانید روان درمانگر او باشید.

2- جملات کلامی او را تکرار نکنید

این کار به او چیزی آموزش نمی دهد و فقط در ذهنش این ایده را تقویت می کند که شما طرف غیرمنطقی داستان هستید. به جای این کار، صبور باشید. برای او به آرامی توضیح دهید که چقدر ناراحتید که او در مورد شما این طور فکر می کند، اما با او موافق نیستید و به او بگویید که چقدر دوستش دارید.

زن ها با زبان شان آزارتان می دهند!

3- حریم خود را مشخص کنید اگر همسرتان به شما توهین می کند یا کنایه می زند، به او بگویید که انتظار دارید به گونه ای با شما رفتار کند که با افراد مهم زندگی اش برخورد می کند. به او بگویید دل تان می خواهد شما را تحسین کند و به ارزش های تان احترام بگذارد و اگر به کارش ادامه داد به او بگویید که اگر این برخورد را قطع نکند، شما به بحث خاتمه می دهید. اگر همچنان بحث ادامه پیدا کرد، به آرامی از اتاق خارج شوید و به او بگویید که او را تنها می گذارید تا درباره رفتارش فکر کند.

4- نگذارید همسر آزارگر رابطه شما را با دیگران قطع کند امکان دارد که همسرتان بخواهد شما را از جمع خانواده و دوستان تان جدا کند. بسیار مهم است که شما ارتباط خود را با کسانی که دوست تان دارند و به شما احترام می گذارند، حفظ کنید.

5- به یک روان شناس حرفه ای مراجعه کنید. اگر در رابطه تان با همسر خود، تمام تلاش تان را انجام داده اید ولی رفتار همسرتان تغییر نکرده است، مراجعه به یک روان شناس که تخصص او زوج درمانی است، پیشنهاد خوبی برای شما خواهدبود.

همشهری تندرستی

Check Also

۳ اشتباه مالی که زوج های جوان انجام می دهند

ازدواج یه نقطه عطف هیجان انگیز در زندگی برای همه ی زوج هاست، اما بعد …