10 توصیه برای کاهش خطرات مد

مد333

 قربانی مد به فردی گفته می شود که بدون هیچ ملاحظه و تاملی مدها و گرایش های روز را می پذیرد. این را باید گفت که تمام مدها برای یک شخص مناسب نیستند و هر مدی مناسب افراد خاصی است. با توجه به این موضوع به روش هایی اشاره می کنیم که در جلوگیری از قربانی مد شدن به شما کمک می کند.

1- برای خودتان لباس بپوشید: لباس هایی را بپوشید که مناسب حالت بدن شما و مطابق با سلیقه شخصی شما هستند.

2- مدل هایی را بخرید که دوست دارید: هر شخص علایق خاصی دارد. اگر جدیدترین مد ارائه شده مطابق با سلیقه شما نیست، اجباری نیست که لباس مطابق با این مد را بخرید.

3- بدن خود را بپذیرید: هر شخصی دارای نقص هایی است. بدن خودتان را بپذیرید تا بدانید که چه لباسی مناسب بدن شما است.

4- سایز بدن خود را بدانید: برای انتخاب لباس اولویت را به سایز مناسب قرار دهید. نیاز نیست سایزهای خیلی تنگ یا خیلی گشاد انتخاب کنید.

5- مطابق با بودجه خود خرید کنید: اگر براساس بودجه خود خرید کنید، سعی خواهید داشت تا لباس هایی را بخرید که برای شما بهترین هستند و از خریدن لباس های غیرضروری و اضافی خودداری می کنید.

6- لباس های نامناسب را از کمد خارج کنید: با این کار چشمتان دیگر به این لباس ها نمی افتد و هوس پوشیدن آنها به سرتان نمی زند.

10 توصیه برای کاهش خطرات مد

7- به طرح لباس دقت کنید نه به شرکت سازنده آن: اگر تمرکز خود را به خریدن از برند خاصی قرار دهید، پس از مدتی، خرید لباس های آن برند خاص برایتان عادت می شود و حتی ممکن است لباس هایی را بخرید که مناسب بدن  ظاهر شما نیستند.

8- قبل از خرید لباس آن را پرو کنید: سعی کنید در اتاق پرو، لباس دلخواه خودتان را پرو کنید و خوب خود را در آینه قدی اتاق پرو برانداز کنید و حتی از دوست خود بخواهید که نظر دهد.

9- سبک لباس پوشیدنتان متعادل باشد: سعی کنید از ادغام کردن مدها و سبک های مختلف خودداری کنید و لباس هایی را بپوشید که به شما می آیند. نیاز نیست لباس های شما دربرگیرنده مدهای مختلفی باشند که هیچ تناسخی با هم ندارند.

10- لباس هایی را بپوشید که مناسب موقعیت ها و مراسم ها است: هر لباسی را نمی توان در هر مراسم و مکانی پوشید. بهتر است برای هر موقعیت و مراسم خاص لباس های خاص آن موقعیت و مراسم را پوشید و به مد بودن یا مد نبودن لباس توجه نکرد.

Check Also

طراحان مد امروز

از دیرباز نحوه پوشش لباس برای ما انسان ها بسیار مهم بوده به طوری که …