۵ اشتباه رایج در بازاریابی با اینستاگرام

تلاا

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در زمینه‌ی به اشتراک‌گذاری تصاویر و ویدیو است. یک ابزار مهم که برای کارهای تبلیغاتی، بازاریابی و کارهای رسانه‌ای هم از آن استفاده می‌شود.

بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر از سرتاسر دنیا در این شبکه فعالیت می‌کنند. محتوای تصویری که در این شبکه‌ی اجتماعی قرار می‌گیرند، باعث می‌شوند که بسیاری از شرکت‌ها و افراد مختلف بتوانند محصولات خودشان را به نمایش در بیاورند و برای آن‌ها بازاریابی کنند.

در حقیقت بسیاری از شرکت‌ها سیاست‌هایی را برای جذب دنبال‌کننده در اینستاگرام در نظر می‌گیرند تا به وسیله‌ی آن‌ها بتوانند محصول خودشان را بهتر معرفی کنند.

در حال حاضر این شبکه‌ی اجتماعی از نظر تبلیغات و بازاریابی بسیار مهم است؛ اما باید بتوانید به‌خوبی از آن استفاده کنید تا نتیجه‌ی درست بگیرید و محصول خودتان بهتر به مشتریان معرفی کنید.

برای اینکه مطمئن شوید کاری که در اینستاگرام انجام می‌دهید درست است و شما را با مشکلی مواجه نمی‌کند، نباید ۵ کاری که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم را انجام دهید.

۵ اشتباه رایج در بازاریابی با اینستاگرام

۱. اسپم

محیط جذاب اینستاگرام خیلی‌ها را معتاد خودش می‌کند و بسیاری از کاربران در طول روز پست‌های زیادی را در پروفایل خودشان قرار می‌دهند.

این موضوع باعث ناراحت شدن کاربران خواهد شد و باعث می‌شود که آن‌ها عکس‌های شما را دنبال نکنند و واکنشی نسبت به آن‌ها نشان ندهند. پست‌هایی که در اینستاگرام قرار می‌دهید باید در یک بازه‌ی زمانی خاص باشند تا بتوانند تاثیر زیادی روی مردم بگذارند.

ابزارهای آنلاین مختلفی وجود دارند که به شما می‌گویند در چه زمانی باید در اینستاگرام پست قرار دهید تا بازدید بیشتری داشته باشد. اگر بیش از اندازه‌ درباره‌ی محصولی که می‌خواهید به‌فروش برسانید، تبلیغ کنید، کاربران از صفحه شما خارج می‌شوند و دیگر آن را دنبال نخواهند کرد.

۲. عکس‌هایی با کیفیت بد

محتوایی که در این شبکه‌ی اجتماعی به اشتراک می‌گذارید، باید بسیار باکیفیت و مهم باشند. تمام نظرها به این محتوا جلب می‌شوند و به همین دلیل باید تصویری قرار دهید که بسیار واضح باشد و بتواند مردم را به سمت خودش جلب کند.

اگر تصاویر بی‌کیفیت قرار دهید، استقبال مردم را از دست خواهید داد. یک تصویر خوب می‌تواند تمام ویژگی‌های محصول شما را به نمایش در بیاود تا مردم نسبت به خرید آن تشویق شوند.

۵ اشتباه رایج در بازاریابی با اینستاگرام

۳. قسمت Bio ضعیف

بیشتر کاربران در قسمت Bio اطلاعات خوبی قرار نمی‌دهند. این موضوع برای افرادی که می‌خواهند محصول خودشان را به فروش برسانند بسیار مهم خواهد بود. این قسمت اولین چیزی است که کاربران آن‌را مشاهده خواهند کرد.

باید اطلاعات مهمی را در این قسمت یادداشت کنید تا بتوانند نظر مخاطب را به سمت خودشان جلب کنند. این اطلاعات باعث می‌شود که مردم صفحه‌ی شما را دنبال کنند و حتی بتوانند محصول را خریداری کنند.

۴. در ارتباط نبودن با کاربران

به یاد داشته باشید که اینستاگرام یک شبکه‌ی اجتماعی است که به وسیله آن می‌توانید کار خودتان را بهینه کنید. باید سعی کنید با افرادی که در این شبکه فعالیت می‌کنند در ارتباط باشید. افرادی که در حوزه‌ی شما فعالیت می‌کنند را دنبال کنید.

روی مطلب‌های مختلف کامنت بگذارید و افراد گوناگون را تگ کنید تا در ذهن مخاطب بمانید. توجه داشته باشید که این شبکه‌ی اجتماعی برای کارهای تبلیغاتی بسیار مفید است. در تعامل بودن با کاربران باعث می‌شود که نظر آن‌ها نسبت به محصولی که به فروش می‌رسانید جلب شود.

۵. استفاده از هشتگ‌های نامناسب و استفاده‌ی نادرست از آن‌ها

هشتگ یک ویژگی بسیار مهم در اینستاگرام است. به وسیله‌ی آن‌ها می‌توان به موضوعات مشابه دسترسی داشت. با یک هشتگ درست می‌توانید محصول خود را به یک برند شناخته شده تبدیل کنید.

بیش از ۹۱ درصد پست‌هایی که در اینستاگرام ارسال می‌شوند، شامل هشتگ هستند. البته در استفاده از آن‌ها باید تعادل برقرار کنید و هشتگ‌هایی را برای عکس خود انتخاب کنید که به آن ارتباط دارند.

مجله دیجی کالا

Check Also

روانشناسی فروش

  بسیاری از نخبه های دنیای بازاریابی ایده های ساده گرایانه ای را در مورد روانشناسی …