پلیسی که جان ۵۰۰ نفر را نجات داده است

یک پلیس بازنشسته ژاپنی یک دهه از عمرش را به نجات جان افراد از خودکشی اختصاص داده و تا به امروز موفق به نجات جان ۵۰۰ نفر شده است.

 «یوکیو شیگه» در یک دهه اخیر عمرش، جان صدها نفر را از خودکشی نجات داده و از آنجایی که ژاپن از کشورهایی است که بالاترین میزان خودکشی را دارد، حسابی معروف شده است.

انگیزه این کار بشردوستانه آقای شیگه به سال ها پیش برمی گردد؛ به زمانی که بهترین دوستش را به خاطر خودکشی از دست می دهد: «چند سال پیش پلیس با من تماس گرفت و به من گفت که که دوستم خودکشی کرده است. او زمانی که در زندگیش به بن بست می رسد، سوار بر ماشینش می شود و تا اعماق اقیانوس رانندگی می کند.»

به گزارش مهر، شیگه از همان زمان تصمیم می گیرد به کسانی که مثل دوست او از زندگی خسته شده اند، کمک کند. اولین عملیات نجات این افسر پلیس در سال ۲۰۰۳، چند روز پیش از بازنشستگی اش اتفاق افتاده است؛ عملیاتی که با موفقیت هم روبه رو نبوده است. او ابتدا زوج کهنسالی که به خاطر بدهی قصد خودکشی داشتند را از این کارمنصرف و حتی تلاش کرد مشکل آن ها را برطرف کند؛ اما این زوج پس از پنج روز دوباره دست به خودکشی زده و خود را دار زدند!

این اتفاق آقای شیگه را ناراحت می کند، اما ناامید نه! به گفته خودش این تجربیات به او کمک می کنند که او بفهمد چه چیزهایی را به کسانی قصد خودکشی دارند، نباید بگوید. برای مثال سال ها پیش خانمی قصد داشته که با پرتاب خود از ارتفاع خودکشی کند. دوستان پلیس شیگه برای جلوگیری از این حادثه در آن محل حاضر می شوند.

این خانم به آن ها می گوید: «فقط ده دقیقه با من صحبت نکنید!» پس از چند دقیقه افسران پلیس دو ر او جمع می شوند و آمبولانس هم حاضر می شود؛ اما پس از ۵ ساعت این خانم که از حرف های پلیس قانع نشده، به پایین می پرد. وقتی یوکیو می رسد، از آن ها می پرسد که به آن خانم چه گفته اند و آ ن ها هم در جواب می گویند: «ما به او گفته ایم به پدر و مادرت فکر کن که الان نگرانت هستند.» یوکیو با شنیدن این حرف عصبانی می شود و در حالی که بر سر آن ها فریاد می زند، می گوید: «این بدترین حرف ممکن است!»

او از حرف هایی می گوید که به چنین افرادی در این موقعیت باید گفت: «شما باید به این آدم ها کمک کنید که روی پاهای خودشان بایستند تا به زندگی برگردند و کمکشان کنید که مشکلاتشان برطرف شود. اگر بدهی دارند، قول وام و کمک مالی بدهید. اگر، از کار بیکار شده اند، به آن ها بگویید که به محل کارشان سر می زنید و قول بدهید که شغلشان را به آن ها برمی گردانید. اگر بی خانمان هستتند، کمکشان کنید که سقفی برای زندگی داشته باشند یا حتی به آن ها بگویید با من زندگی کن!» این ها جملاتی هستند که در مواقع زیادی جواب داده اند

منبع: جام جم

Check Also

گرمای شدید در شرق آمریکا شش قربانی گرفت

به گزارش مرکز ملی آب و هوای آمریکا، بر اثر موج گرمای شدید در ایالات …