هشدار آمریکا در مورد امکان حمله به مسابقات جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶

160517174240_french_army_paratroopers_512x288_reuters_nocredit

به دنبال حملات سال گذشته پاریس، فرانسه در حال حاضر در وضعیت اضطراری به سر می‌برد
ایالات متحده آمریکا هشدار داده است که مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ که ماه آینده در فرانسه برگزار می‌شود، ممکن است هدف حملات تروریستی قرار گیرد.
وزارت امور خارجه آمریکا به شهروندان این کشور هشدار داده است: “شمار بالای گردشگرانی که در تابستان به اروپا سفر می کنند، می تواند هدف‌های بیشتری برای حملات تروریستی ایجاد کنند”.
مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا از ۱۰ ژوئن تا ۱۰ ژوئیه در شهرهای مختلف فرانسه برگزار خواهد شد.
فرانسه در حال حاضر به دنبال حملات سال گذشته در پاریس که اسلامگرایان مسئولیت انجام آن را به عهده گرفته اند تحت شرایط وضعیت اضطراری است.
در این حملات که تقریبا هم زمان در یک استادیوم، یک سالن کنسرت، و چند کافه و رستوران انجام شد ۱۳۰ نفر کشته و بسیاری دیگری زخمی شدند.
در ماه مه هم در اثر بمبگذاری انتحاری در فرودگاه و یک ایستگاه متروی بروکسل، پایتخت بلژیک در همسایگی فرانسه ۳۲ نفر جان خود را ازدست دادند.
انتظار می رود که حدود یک میلیون هواداران خارجی فوتبال برای تماشای این مسابقات به فرانسه سفر کنند.
وزارت امور خارجه آمریکا در هشدار خود به شهروندان آمریکایی در باره سفر به اروپا به خطرات ناشی از حملات شبه نظامیان در سراسر اروپا اشاره کرده است.
این وزارتخانه می گوید که مراکز جهانگردی، رستوران ها، مراکز تجاری و سیستم حمل و نقل عمومی در جریان رویدادهای بزرگی مانند مسابقات جام ملت های اروپا ۲۰۱۶ ممکن است هدف حمله قرار گیرند.
وزارت امور خاجه آمریکا همچنین هشدار داده که ممکن مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس و مراسم روز جوانان کلیسای کاتولیک در شهر کراکوف لهستان که انتظار می رود تا ۲ و نیم میلیون نفر در آن شرکت کنند، هدف حمله قرار گیرند

BBC

Check Also

گرمای شدید در شرق آمریکا شش قربانی گرفت

به گزارش مرکز ملی آب و هوای آمریکا، بر اثر موج گرمای شدید در ایالات …