زیباترین بازارهای کریسمس در اروپا

کریسمس 2

 به رغم تدابیر امنیتی شدید در شهرهای اروپا پس از رویداد تروریستی پاریس، بازارهای کریسمس به تدریج با شور و شعف به استقبال آغاز سال جدید میلادی می‌روند. گالری عکسی با زیباترین بازارهای کریسمس در شهرهای اروپا:

بازار کریسمس شهر کلن در آلمان

همه‌ساله حدود چهارمیلیون نفر از بازار زیبای کریسمس شهر کلن در کنار کلیسای این شهر (دُم) دیدن می‌کنند. این بازار کریسمس از محبوب‌ترین بازارهای سراسر آلمان است. در کنار غرفه‌های متنوع، حدود ۱۰۰ برنامه متنوع صحنه‌ای هم به شور و شعف بازدیدکنندگان می‌افزایند.

زیباترین بازارهای کریسمس در اروپا


بازار کریسمس شهر کراکوف در لهستان

بازار کریسمس شهر کراکوف در لهستان در منطقه قدیمی شهر قرار دارد. اگر بازدیدکنندگان بازار کریسمس شهر کراکوف، پس از بازدید از این بازار در روزهای سرد زمستان سردشان بشود، می‌توانند با نوشیدن چندجرعه ودکای لهستانی به گرمی مورد نظر خود دست یابند.

زیباترین بازارهای کریسمس در اروپا


بازار کریسمس شهر وین در اتریش

بازار کریسمس شهر وین در بخش تاریخی این شهر در مقابل کلیسای شوتن قرار دارد. یکی از مشخصه‌های مهم این بازار وجود آثار دست‌ساز بسیارجذاب و پرارزش هنری در غرفه‌های فروش آن است. ایده ارائه آثار هنری دست‌ساز در این بازار از سال ۱۹۸۷ به‌وجود آمد و اقدامی بود در مقابله با تجاری شدن کامل این بازار کریسمس.

زیباترین بازارهای کریسمس در اروپا


بازار کریسمس شهر بازل در سوئیس

بازار کریسمس شهر بازل در میدان “بارفوسر” این شهر قرار دارد و بزرگ‌ترین بازار کریسمس در سوئیس به حساب می‌آید. این بازار همچنین پرنورترین بازار کریسمس در سراسر اروپاست. ۱۸۰ غرفه در کنار هم قرار دارند و کالاهای بسیاری چون وسایل بازی چوبی برای کودکان یا کالاهای دست‌ساز هندی را در اختیار بازیدکنندگان قرار می‌دهند.

زیباترین بازارهای کریسمس در اروپا


بازار کریسمس شهر استراسبورگ در فرانسه

بازار کریسمس شهر استراسبورگ فرانسه امسال ۴۴۶ سال است که به استقبال سال نوی میلادی می‌رود. این بازار قدیمی‌ترین بازار کریسمس در فرانسه به حساب می‌آید. غرفه‌های چوبی این بازار بسیار مشهورند و هر یک کالاهای متنوعی را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهند.

زیباترین بازارهای کریسمس در اروپا


بازار کریسمس شهر بروژ (بروخه) در بلژیک

غرفه‌های بازار کریسمس شهر بروژ در منطقه “گروته مارکت” این شهر قرار دارد. بازار کریسمس خود را با حال‌ و‌هوای شهر قدیمی بروژ هماهنگ کرده است. حلقه چراغ‌ها با تاریک شدن هوا، فضایی رویایی بوجود می‌آورند. بازدیدکنندگان می‌توانند در اطراف بازار کریسمس با کالسکه‌های زیبا از مناطق مختلف شهر دیدن کنند.

زیباترین بازارهای کریسمس در اروپا


بازار کریسمس شهر مادرید در اسپانیا

بازار کریسمس شهر مادرید همه ‌ساله در منطقه “پلازا مایور” این شهر ساخته می‌شود. اوج جشن‌های کریسمس در اسپانیا روز پنجم ژانویه است. در این روز هیئت‌های دینی به راه می‌افتند و به مردم هدایایی می‌دهند. هزاران گردشگر همه ساله این مراسم را از نزدیک می‌بینند.

زیباترین بازارهای کریسمس در اروپا


بازار کریسمس شهر لندن در بریتانیا

بازار کریسمس شهر لندن در هایدپارک این شهر قرار دارد. این بازار الگویش بازارهای کریسمس آلمان هستند. در بازار کریسمس شهر لندن سوسیس‌های خوش‌مزه آلمانی به فروش می‌رسند و برنامه‌های تفریحی فراوانی چون چرخ‌وفلک‌های عظیم و اسکیت روی یخ، بازار کریسمس در هایدپارک لندن را به حادثه‌ای مهم برای شهروندان و گردشگران تبدیل می‌کند.

زیباترین بازارهای کریسمس در اروپا


بازار کریسمس شهر یوتبری در سوئد

بازار کریسمس شهر یوتبری یا گوتنبرگ بزرگ‌ترین بازار کریسمس در سوئد است. در این بازار پنج‌میلیون چراغ، فضایی رویایی بوجود می‌آورند. خوراکی‌های مخصوص کشور سوئد و اجرای تئاتر و برنامه‌های موسیقی بخش‌هایی از مراسم بازار کریسمس در شهر یوتبری سوئد هستند.

زیباترین بازارهای کریسمس در اروپا


بازار کریسمس شهر نورنبرگ در آلمان

بازار کریسمس شهر نورنبرگ در آلمان یکی از قدیمی‌ترین بازارهای کریسمس در جهان است. اولین اطلاعات در باره این بازار به سال ۱۶۱۰ میلادی برمی‌گردد. در روایت‌های مربوط به این سال اشاره‌هایی به شیرینی‌های مخصوص نورنبرگی و تزئینات کریسمس در ایام کریسمس در این شهر شده است.

زیباترین بازارهای کریسمس در اروپا

Check Also

تصاویری از شهر باستانی پمپی در ایتالیا

شهر باستانی پمپی در ایتالیا پمپی یک از شهر های روم باستان بوده که پس …