رونمایی از مدل ۲۰۱۷ کادیلاک ایکس‌تی ۵

لکسس 2

شرکت کادیلاک مدل ۲۰۱۷ کراس‌اور ایکس‌تی ۵ را قبل از نمایش در نمایشگاه لس‌آنجلس رونمایی کرد.

نوسازی خط تولید و چهره شرکت کادیلاک با مدل ۲۰۱۷ ایکس‌تی ۵ (XT5) ادامه دارد. این کراس‌اور طی مراسمی و قبل از نمایشگاه دوبی رونمایی شد. این اتومبیل که قرار است طی هفته آینده در نمایشگاه لس‌آنجلس در آمریکا معرفی شود، سال آینده به جای اِس‌آر‌ایکس (SRX) وارد خط تولید خواهد شد.

نام این اتومبیل که مخفف کراس‌اور تورینگ ۵ (Crossover Touring 5) است، برنامه نام‌گذاری جدید کادیلاک بر روی یک کراس‌اور را نشان می‌دهد. این روند جدید با سدان سی‌تی ۶ (CT6) که اوایل سال جاری معرفی شد، آغاز شد و قرار است کاری کند درک رتبه‌بندی مدل‌های کادیلاک برای مشتریان راحت‌تر شود.

ظاهر ایکس‌تی ۵ بسیار فعال‌تر از چیزی است که نامش نشان می‌دهد. ایکس‌تی ۵ نیز همانند اس‌آر‌ایکس، شکاف‌ها و خطوط زیادی روی بدنه دارد. همچنین این اتومبیل گریلی قدیمی‌ را با نشان جدید کادیلاک ترکیب کرده و چراغ‌های جلوی آن دارای ال‌ای‌دی‌های مختص روز هستند.

ایکس‌تی ۵ از پلت‌فرم جدیدی برخوردار است که نسبت به اس‌آر‌ایکس قدیمی ۲۷۸ پوند سبک‌تر است. ایکس‌تی ۵ یا با دیفرانسیل جلو یا با دیفرانسیل تمام چرخ ارائه می‌شود که دیفرانسیل تمام چرخ آن از طراحی کلاچ دوقلو بهره می‌برد و می‌تواند ۱۰۰ درصد قدرت را یا به محور جلو یا به محور عقب ارسال کند. محور عقب می‌تواند مسیر گشتاور را به حالت بغل‌به‌بغل تبدیل کند یا کاملاً رها کند تا در مصرف سوخت صرفه‌جویی شود.

در آمریکا ایکس‌تی ۵ تنها با موتور ۳٫۶ لیتری V6 که ۳۱۰ اسب بخار توان و ۲۷۰ پوند بر فوت گشتاور دارد، ارائه می‌شود. این موتور به همراه یک سیستم استارت-استاپ ارائه خواهد شد که اگر بار اتومبیل سبک باشد، دو سیلندر را خاموش می‌کند. یک جعبه‌دنده ۸ سرعتی اتوماتیک در ایکس‌تی ۵ مختص آمریکا به کار گرفته خواهد شد. در چین این اتومبیل با یک موتور ۲٫۰ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ به فروش خواهد رسید.

از طرف دیگر ایکس‌تی ۵ دارای یک سیستم آینه دوربین عقب خواهد بود. این سیستم به راننده اجازه می‌دهد ویدئوهای دوربینی که در عقب اتومبیل قرار گرفته، روی آینه دید عقب پخش کند. دید دوربین به شکل مؤثری موانعی مانند ستون‌های عقب را که معمولاً دید از طریق آینه‌های قدیمی را محدود می‌کند، حذف می‌کند.

از ویژگی‌های دیگر این اتومبیل می‌توان به شارژ وایرلس گوشی، هات‌اسپات وای‌فای داخلی که در بیشتر وسایل نقلیه جنرال موتورز به صورت استاندارد وجود دارد، یک صفحه‌نمایش مختص نمایش اطلاعات به صورت اختیاری و نورپردازی محیطی با چراغ‌های ال‌ای‌دی اشاره کرد. کارپلی اپل و اندروید اتو تا زمانی که این اتومبیل وارد بازار شود، آماده ارائه خواهند شد. همچنین شرکت کادیلاک یک نسخه پلاتینوم (Platinum ) نیز ارائه خواهد که بدنه‌ای پرجزئیات و تزئینات داخلی به سبک اسکالید پلاتینوم (Escalade Platinum) فعلی خواهد داشت.
بهار سال آینده این اتومبیل هم در چین و هم در آمریکا وارد مرحله تولید خواهد شد.
 

footofan

Check Also

بهترین خودروهای کامپکت جهان در سال 2015

خودروهای کامپکت پرفروش‌ترین رده‌ در بازار خودروها هستند و همواره رقابت بسیار شدیدی بین شرکت‌های …