خشن‌ترین سربازان زن جهان

 

به تازگی دو زن عضو ارتش آمریکا، با به اتمام رساندن یک سری از دوره‌های خاص آموزش نظامی، لقب “خشن‌ترین سربازان زن دنیا” را به خود اختصاص دادند.

“کریستن گریست” ۲۶ ساله و “شای هور” ۲۵ ساله دو زن عضو ارتش آمریکا هستند که برای نخستین بار از پسِ تمرینات سخت بدنی برآمدند و ارتش این دو را به عنوان سربازان زن نخبه، مورد تشویق و تمجید قرار داد.

در نیروهای ویژۀ ارتش ایالات متحده آمریکا درجه‌ای به نام “آرمی رنجرز” (Army Rangers) وجود دارد که اکثر نیروها به این درجه می‌رسند و باید برسند، البته این اکثر نیروها تاکنون همگی مرد بودند، چراکه رزمایش‌ها و تمرینات “آرمی رنجرز” سخت‌ترین تمرینات نظامیِ ارتش در دنیا به شمار می‌آید. اما این برای نخستین بار است که دو زن جوان آمریکایی، آموزش‌ها را تکمیل کرده و به دارندگان این درجه پیوسته‎‌اند.

به گزارش خبرگزاری بیلد از برخی توانایی‌های دارندگان این رده، می‌توان به صخره‌نوردی با حمل ۴۵ کیلوگرم بار روی دوش، خزیدن در مرداب‌های فلوریدا، ۵۹ دراز و نشست در دو دقیقه، دویدن هشت کیلومتر در ۴۰ دقیقه، کار با اسلحه در زیر آب، بالارفتن از برج ۲۱ متری با طناب کج، عبور از حفره‌های زیرزمینی، تحمل مشکلات طاقت‌فرسا و غیرقابل تصور مانند ۱۲۰ روز خواب و غذای بسیار کم اشاره کرد.

این خبرگزاری در ادامه می‌نویسد: هر دوی این زن‌ها خشن به نظر می‌رسند و موی سر خود را به سبک مردان نظامی تراشیده‌اند.

 منبع:  7sobh.com

 

Check Also

گرمای شدید در شرق آمریکا شش قربانی گرفت

به گزارش مرکز ملی آب و هوای آمریکا، بر اثر موج گرمای شدید در ایالات …