جنجال لگد خبرنگار زن به دو پناهجو

 

پناه جو
در ادامه انتشار تصاویر ناراحت کننده از بحران پناهجویان سوری به تازگی تصاویری از فرار گروهی از پناهجویان از دست پلیس مجارستان منتشر شده است که در آن فیلمبردار تلوزیونی با لگد مانع از فرار پناهجویان می شود؛ اقدامی که باعث اخراج وی شد.

فرارو: در ادامه انتشار تصاویر ناراحت کننده از بحران پناهجویان سوری به تازگی تصاویری از فرار گروهی از پناهجویان از دست پلیس مجارستان منتشر شده است که در آن فیلمبردار تلوزیونی با لگد مانع از فرار پناهجویان می شود؛ اقدامی که باعث اخراج وی شد.

روز گذشته عکس هایی از پناهجویان در منطقه “روژکی” مجارستان منتشر شد که در آن هنگامی که مهاجران قصد عزیمت به سمت بوداپست را داشتند با ممانعت پلیس روبرو شدند. “پترا لازلو” فیلمبردار تلوزیونی یکی از خبرنگارانی بود که برای پوشش این درگیری به محل اعزام شده بود. که در آن یک پدر و پسر پس از عبور از سیم‌های خاردار منطقه مرزی با دیدن پلیس مرزی پا به فرار می‌گذارند.

تصاویری که توسط “استفان ریشتر”، خبرنگار آلمانی به روی شبکه های اجتماعی منتشر شده است این فیلمبردار مجاری را در حالی نشان می دهد که با جفت پا انداختن، موجب می شود مهاجری که کودکی را نیز در آغوش دارد به زمین بیافتد. تصاویر دیگری نیز او را در حالی نشان می‌دهد که اقدام به لگد زدن به یک دختر نوجوان مهاجر می کند که در حال فرار از دست پلیس است.

اقدام وی خشم فعالان حقوق بشر و سازمان های مدافع حقوق پناهجویان را برانگیخته است. به نوشتۀ گاردین در صورت شکایت از پترا لازلو و محاکمۀ وی، ممکن است این فیلمبردار راست گرا به پنج سال زندان محکوم شود. پترا لازلو فیلمبردار تلویزیون آنلاین “این وان تی وی” است که گفته می شود از نظر خط مشی سیاسی به حزب راستگرای ژوبیک گرایش دارد. وی پس از انتشار تصاویر اقدام خشونت آمیزش از کار اخراج شد.

عکس های “مارکو ژوریکا” عکاس رویترز نیز حادثه را از نزدیک نشان می‌دهد. چهره هراسان پدر و اشک‌های پسر پس از آنکه گرفتار مامورین پلیس مجارستان می‌شوند تاکنون بارها در رسانه‌ها و شبکه های اجتماعی مختلف منتشر شده است. این پدر و پسر احتمالا پس از دستگیری به اردوگاه پناهجویان منتقل شده و منتظر مجوز این کشور برای ورود به مجارستان می‌شوند؛ جایی که صدها سوری و عراقی آواره هفته‌هاست در آنجا بلاتکلیف هستند.

جنجال لگد خبرنگار به پدر و پسر پناهجو +عکس

جنجال لگد خبرنگار به پدر و پسر پناهجو +عکس

جنجال لگد خبرنگار به پدر و پسر پناهجو +عکس

جنجال لگد خبرنگار به پدر و پسر پناهجو +عکس

جنجال لگد خبرنگار به پدر و پسر پناهجو +عکس

جنجال لگد خبرنگار به پدر و پسر پناهجو +عکس

Check Also

گرمای شدید در شرق آمریکا شش قربانی گرفت

به گزارش مرکز ملی آب و هوای آمریکا، بر اثر موج گرمای شدید در ایالات …