جذاب‌ترین خودروهای مفهومی نمایشگاه توکیو

ژاپن شاخص

 در نمایشگاه خودروی توکیوی که از روز جمعه به روی عموم مردم گشوده شد و تا هشتم نوامبر ادامه خواهد داشت، خودروسازان ژاپنی انواع مختلفی از نمونه‌های اولیه خودروهای اسپورت و دوستدار محیط زیست را به نمایش گذاشته اند.

با وجود اینکه این نمایشگاه دو سالانه امسال نسبت به نمایشگاه سال 2013 از نظر سرگرمی و بازی آرامتر به نظر می‌رسد، اما خودروهای مفهومی ساخت ژاپن نشان می‌دهند که تولیدکنندگانشان همچنان می‌دانند چگونه علاقمندان رانندگی را سرگرم نگه دارند.

پایگاه اینترنتی اتوویک در گزارشی به بررسی جذاب‌ترین خودروهای مفهومی این نمایشگاه پرداخته است.

تویوتا اس اف-آر

در طراحی این خودرو از موتور مشابه جی دی ام کورولا استفاده می‌شود که در مرکز چرخهای جلویی قرار گرفته است از این رو می‌توان برای توزیع وزن متعادل در این خودرو امیدوار بود.

جذاب‌ترین خودروهای مفهومی نمایشگاه توکیو

جز یک جعبه دنده شش سرعته و تعلیق مستقل، جزییات زیادی در مورد این خودرو که هنوز در مرحله مفهومی قرار دارد، منتشر نشده است با اینهمه طراحی این کوپه کامپکت سبک وزن و رنگ آن نشان می‌دهد رانندگی با آن تجربه لذت بخشی خواهد بود.


مزدا آر ایکس ویژن

همان طور که پیش بینی می‌شد مزدا یک خودروی مفهومی زیبا را در نمایشگاه توکیو معرفی کرد که آر ایکس ویژن نام دارد. این خودروی اسپورت که همانند یک رودستر کار می‌کند، از نسل جدید موتور چرخشی SKYACTIV-R استفاده می‌کند و باعث شده این شایعه راه بیافتد که مزدا قصد دارد خودروی اسپورت آر ایکس-7 را پیش از پایان دهه جاری به عنوان یک جایگزین بازار انبوه برای پورشه کاین برگرداند.

جذاب‌ترین خودروهای مفهومی نمایشگاه توکیو

جالب توجه‌ترین قسمت این خودرو، طراحی داخلی آن است که در آن از نمایشگرهای لمسی خبری نیست و بازگشت به زمانی است که فناوری وارد دنیای رانندگی نشده بود.


نیسان آی دی اس

نیسان مدل مفهومی آی دی اس که یک خودروی برقی بوده و فناوریهای رانندگی اتوماتیک این خودروساز و همچنین عناصر طراحی نسل جدید لیف در آن مشاهده می‌شود را در نمایشگاه توکیو رونمایی کرد. این خودرو بیش از اینکه مدل مفهومی نسل جدید لیف باشد، بینش نیسان درباره نسل آینده خودروها را که قادرند به طور اتوماتیک و بدون دخالت راننده حرکت و پارک کنند به نمایش گذاشته است.

جذاب‌ترین خودروهای مفهومی نمایشگاه توکیو

نیسان قصد دارد تا سال 2020 مدلهای متعددی از خودروهای خودران را به بازار عرضه کند.


لکسوس ال اف-اف سی

مدل مفهومی لکسوس ال اف-اف سی علاوه بر اینکه زبان طراحی “ال فیتنس” را به شکل منسجم استفاده کرده است، چشم اندازی از شکل و شمایل آینده سدان لکسوس ال اس را فراهم می‌کند.

جذاب‌ترین خودروهای مفهومی نمایشگاه توکیو

این کوپه چهار دره که در نمایشگاه توکیو معرفی شده است با پیل سوختی هیدروژنی کار می‌کند و مجهز به فناوری کنترل با اشاره و امکانات فناوری رانندگی اتوماتیک مانند تشخیص ترافیک سنگین و پیش بینی مسیر است.


مرسدس بنز ویژن

مرسدس بنز برای نمایشگاه خودروی توکیو کار عجیبی انجام داده و خودروی مفهومی ویژن جدید به نام “کانکتد لونج” را رونمایی کرده که شبیه یک مینی ون خاکستری براق است.

جذاب‌ترین خودروهای مفهومی نمایشگاه توکیو

این مدل مفهومی پیشرفته چشم اندازی به ایده‌های طراحی، خودروی پاک و فناوری چند رسانه ای هولوگرافیک فراهم می‌کند که این خودروساز در نظر دارد برای مدلهای خودران خود بکار بگیرد.


نیسان تئاترو فور دیز

می‌توان این مدل مفهومی را یکی از تمرینهای طراحی در نظر گرفت که مسلما قرار نیست به تولید انبوه برسند. هدف نیسان از طراحی تئاترو فور دیز شبیه سازی یک وسیله نقلیه سیار است که با باتری کار می‌کند و بخشی از زندگی دیجیتالی را تشکیل می‌دهد.

جذاب‌ترین خودروهای مفهومی نمایشگاه توکیو

از جمله امکانات باورنکردنی این خودرو نمایشگرهای LED بیرونی و سیستم نمایشگر داخلی تعاملی است.


تویوتا اف سی وی پلاس

تویوتا درباره این مدل مفهومی گفته است جامعه پایدار آینده که در آن انرژی هیدروژنی به صورت گسترده مورد استفاده قرار دارد در “اف سی وی پلاس” گنجانده شده است.

جذاب‌ترین خودروهای مفهومی نمایشگاه توکیو

این مدل مفهومی برق را مستقیما از هیدروژن ذخیره شده در داخل خودرو تولید کرده و از آن به عنوان منبع نیرو برای حرکت استفاده می‌کند.


تویوتا کیکای

شاید هیچ خودرویی در نمایشگاه امسال توکیو عجیب‌تر از کیکای نباشد. در تویوتا کیکای که شبیه خودروهای فیلم مکس دیوانه است، صندلی راننده در مرکز خودرو جای گرفته است و موتور این خودرو به جای اینکه در زیر سپر از نظر پنهان باشد، کاملا آشکار است.

جذاب‌ترین خودروهای مفهومی نمایشگاه توکیو

تویوتا هدفش از طراحی این خودرو را نمایش دادن زیبایی پیچیده جنبه‌های مکانیکی خودروها عنوان کرده است با اینهمه نباید انتظار داشت این خودروی کاملا فانتری به جاده‌ها راه پیدا کند.

خبرگزاری ایسنا

Check Also

بهترین خودروهای کامپکت جهان در سال 2015

خودروهای کامپکت پرفروش‌ترین رده‌ در بازار خودروها هستند و همواره رقابت بسیار شدیدی بین شرکت‌های …