برنامه فرانسه برای جذب ۱۰۰ میلیون گردشگر تا سال ۲۰۲۰

فرانس8888

با وجود حملات تروریستی در سال گذشته میلادی، آمارها نشان می‌دهد فرانسه در جذب گردشگری موفق‌تر از سال ۲۰۱۴ بوده است.
با وجود انفجار پنچ بمب توسط نیروهای داعش در نقاط مختلف شهر پاریس در سال ۲۰۱۵، گردشگری فرانسه در کل نسبت به سال پیش از آن رشد داشته است.
با این که آمار گردشگری این کشور در دو ماه بعدی حملات تروریستی کاهش پیدا کرد، فرانسوی‌ها در سال ۲۰۱۵ میزبان ۸۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر بودند. این رقم نسبت به سال ۲۰۱۴ شاهد افزایشی ۰.۹ درصدی بوده است.
حملات تروریستی که روز ۱۳ نوامبر در پاریس رخ داد و منجر به کشته شدن ۱۳۰ تن شد، آمار گردشگری این کشور اروپایی طی ماه‌های نوامبر و دسامبر را تا ۱۵ درصد تنزل داد. هتلداران پایتخت فرانسه اعلام کردند در مدت دو هفته پس از این حادثه آمار جذب مسافرشان تا ۲۵ درصد کاهش پیدا کرد. «ایر فرانس» خسارت وارده بر اثر این حملات تروریستی را ۱۲۰ میلیون یورو اعلام کرد.
با این حال، طبق اعلام مقامات فرانسوی این کشور باز هم عنوان محبوب‌ترین مقصد گردشگری جهان را برای خود حفظ کرد و رشد ۰.۸ درصدی را در درآمدهای هتل‌ها به ثبت رساند. براساس گزارشات به دست آمده، بیشتر این افزایش آمار مرهون سفر گردشگران آسیایی به ویژه چینی‌ها به این کشور بوده است. تعداد چینی‌هایی که در سال ۲۰۱۵ فرانسه را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کردند، از مرز دو میلیون نفر گذشت.
به گزارش دیلی میل، وزیر امور خارجه فرانسه درباره وضعیت آتی گردشگری کشورش گفت: هدف من میزبانی سالانه ۱۰۰ میلیون مسافر خارجی تا سال ۲۰۲۰ خواهد ماند.
در کل سال ۲۰۱۵ برای گردشگری اروپای، سال چندان خوبی نبود؛ آمار گردشگری این قاره در این بازه زمانی ۱.۵ درصد کاهش پیدا کرد. این در حالی است که برخی کشورها از جمله فرانسه و انگلستان در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال گذشته آن موفق‌تر عمل کردند.

مطلب پیشنهادی

تصاویری از شهر باستانی پمپی در ایتالیا

شهر باستانی پمپی در ایتالیا پمپی یک از شهر های روم باستان بوده که پس …

http://www.20script.ir