افراد موفق روزهای تعطیل خود را چگونه می‌گذرانند؟

تعطیلات2

افراد موفق روزهای تعطیل و آخر هفته‌های خود را کمی متفاوت سپری می‌کنند. البته آنها کل زندگی‌شان را به شیوه‌ی متفاوتی می‌گذرانند.

 مدیران موفق سخت تلاش می‌کنند. مدیرانی مثل مارک زاکربرگ با نشستن روی کاناپه و تماشای برنامه‌های مورد علاقه‌شان در نتفلیکس به این سمت مهم نرسیده‌اند. البته که شما هم در تمام طول هفته، سخت کار می‌کنید.

سال‌هاست که اکثرا بر این باور هستیم که اگر هفته‌ی سختی را پشت سر گذاشتیم، می‌توانیم در روز تعطیل استراحت مطلق داشته باشیم.

اما مدیران بزرگ، همگی، یک ویژگی مهم‌ دارند. آنها از همه‌ی روزها، از جمله روز تعطیل، نهایت استفاده را می‌برند. اگر می‌خواهید بدانید چه ویژگی‌هایی آنها را از دیگران متمایز می‌کند به خواندن ادامه دهید تا به اسرار آنها پی ببرید.

افراد موفق روزهای تعطیل خود را چگونه می‌گذرانند

۱. آنها سحرخیز هستند.

بعضی از مدیران، مثل مدیرعامل دیزنی، می‌گویند که هر روز صبح حدود ساعت ۴:۳۰ از خواب بیدار می‌شوند. مدیران موفق در روز تعطیل تا ساعت یک بعد از ظهر نمی‌خوابند.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که انسان، صبح زود بیشتر از هر زمان دیگری تمرکز دارد. اگر روز جمعه، زود از خواب بیدار شوید، از همه جلوتر خواهید بود.

۲. آنها برنامه‌ریزی می‌کنند.

امروز چه کار مهمی می‌خواهید انجام دهید؟ مدیران موفق اهمیت برنامه‌ریزی را می‌دانند و به آن پایبند هستند. «لری الیسون» (Larry Ellison)، شرکت اوراکل را با بودجه‌ای ۱۲۰۰ دلاری تاسیس کرد.

آنها اهداف روزانه تعیین می‌کنند که شامل روزهای تعطیل هم می‌شود. تنبلی کردن در روز جمعه، باعث می‌شود که روز شنبه با خستگی و بی‌حوصلگی سر کار بروید.

افراد موفق روزهای تعطیل خود را چگونه می‌گذرانند

۳. آنها فعال هستند.

بدیهی است که ذهن و بدن به هم مرتبط و بر هم تاثیرگذار هستند. به همین دلیل برای داشتن یک ذهن هوشیار و سرحال، باید بدن‌تان را هم سالم و قبراق نگه دارید.

بعضی از مدیران بیش از دو ساعت در روز ورزش و تمرین می‌کنند. متفکران بزرگی مثل «ریچارد برانسون» به موج‌سواری علاقه‌ی زیادی دارند. حتی میلیاردهایی مثل وارن بافت در سن ۸۴ سالی هر روز ورزش می‌کنند.

۴. آنها مدتی را به اندیشیدن و تفکر عمیق اختصاص می‌دهند.

به جای اینکه به آینده‌ای نامعلوم فکر کنید، به موفقیت و دستاوردهای خود تاکنون بنگرید. این موضوع خیلی مهم است. تامل روزانه باید بخشی از فعالیت‌های روزانه‌ی یک مدیر باشد. این کار ما را در یک آینده‌ی دایم‌التغییر راهنمایی می‌کند.

به عنوان مثال، جف بزوس، مدیر آمازون، را در نظر بگیرید. او پس از تفکر عمیق در آینده‌ی اینترنت، از کارش استعفا داد تا آمازون را راه‌اندازی کند. روزهای تعطیل می‌توانند آشفته باشند.

به همین دلیل اندکی وقفه و تامل بسیار ضروری است. می‌توانید به درس‌هایی که در هفته‌ی گذاشته آموختید بیندیشید و به این فکر کنید که در هفته‌ی آینده، چگونه می‌توانید عملکرد بهتری داشته باشید.

افراد موفق روزهای تعطیل خود را چگونه می‌گذرانند

۵. آنها دست و دلباز هستند.

مدیران بزرگ، فقط ثروت‌اندوزی نمی‌کنند، بلکه آن را به اشتراک می‌گذارند. افراد موفق می‌دانند که هیچ‌کس با هدیه دادن و دست و دلبازی فقیر نشده است.

فرقی هم نمی‌کند که این هدیه در قالب پول باشد یا وقت. با تمرکز بر مشکلاتی مثل بهداشت و فقر، می‌توانید به ذهن‌تان برای فعالیت در زمینه‌های دیگر انرژی دهید. بیش از ۷۰ درصد افراد پولدار، حداقل ۵ ساعت در ماه داوطلب انجام کارهای خیریه می‌شوند.

یک ساعت وقت گذاشتن در خدمت افراد نیازمند، حداقل کاری است که می‌توانید در روزهای تعطیل برای کمک به دیگران انجام دهید.

 

Check Also

اشتباهات رایجی که به خودرو آسیب می زند

  ۳۰ مورد از اشتباهات رایجی که به خودرو آسیب می زند هیچ‌کدام از ما …