آلپینا دیزلی با عملکردی نزدیک به M4

آلپینا دیزلی با عملکردی نزدیک به M4

آخرین محصول آلپینا برای کسانی ساخته شده که آرام و ساکت به سفرهای جاده ای می‌روند و گاهی در جاهای خلوت، پای خود را تا انتها روی پدال گاز فشار می‌دهند.

به گزارش جام جم آنلاین، برای رانندگانی که در جاده های خلوت پای خود را تا انتها روی پدال گاز فشار می‌دهند، اتومبیل مقرون‌به‌صرفه و در عین حال پرقدرتی نیاز است. آلپینا D4 Biturbo دیزل می‌تواند مورد توجه چنین افرادی قرار گیرد.

پیشرانه شش سیلندر ۳.۰ لیتری Biturbo، وقتی در سینه ب‌ام‌و سری ۴ کوپه می‌تپد و نشان آلپینا را نیز بر خود دارد، بیانگر ویژگی هایی ممتاز خواهد بود.
این اتومبیل به هیچ وجه، یک شبه ب‌ام‌و M4 نیست. هرچند می‌تواند پایاپای آن به پیش رود. شتاب صفر تا صد آن نیم ثانیه از M4 با شتاب ۴.۱ ثانیه ای کندتر است البته با توجه به اینکه آلپینا با ۷۰۰ نیوتن متر، ۱۵۰ نیوتن متر، گشتاور اضافی نسبت به M4 دارد، اما قدرت موتور ۳۴۵ اسبی آن کار را خراب می‌کند.

آلپینا D4 با چرخ‌های آلیاژی کلاسیک ۲۰ اینچی، بسیار با جذبه به نظر می‌رسد و هرچند کمی کندتر از M4 است اما برای استفاده روزمره و دائمی، اتومبیل بهتر و مقرون به‌صرفه‌تری به شمار می‌آید.

اگر هم به دنبال یک جایگزین ارزان‌تر می‌گردید، می‌توانید ۴۳۵d xDrive را همراه با پکیج اسپرت M انتخاب کنید که قدرت و گشتاور کمتری دارد و در عوض شتاب و مصرف سوختی نسبتاً برابر با D4 دارد.

مطلب پیشنهادی

ماشین

بهترین خودروهای کامپکت جهان در سال ۲۰۱۵

خودروهای کامپکت پرفروش‌ترین رده‌ در بازار خودروها هستند و همواره رقابت بسیار شدیدی بین شرکت‌های …

http://www.20script.ir