رنو مدل‌های جدید خودرو روانه بازار ایران می‌کند

رنو مدل‌های جدید خودرو روانه بازار ایران می‌کند

یک مقام ارشد شرکت رنو فرانسه گفت: این شرکت خودروسازی در حال بررسی اقدامات برای ارائه چند نوع از خودروی مدل کوید مینی کراس روور خود که در هند تولید شده به بازار ایران است.

یک مقام ارشد شرکت رنو گفت، این شرکت خودروسازی در حال بررسی اقدامات برای ارائه چند نوع از خودروی مدل کوید مینی کراس روور خود که در هند تولید شده به بازار ایران است.

جرارد دتوربت، معاون اول ائتلاف رنو-نیسان که توسعه مدل جدید و کم هزینه خودروی کوید به ابتکار او صورت گرفته گفت، این مدل قبلا توجه شرکای ایرانی احتمالی را جلب کرده بود.

وی افزود: «این مدل خودرو می تواند حریف خوبی در بازار ایران باشد.»«ما قبلا این مدل را به آنها عرضه کرده ایم و آنها به آن علاقمندند… اما بین علاقمندی و تصمیم برای انجام یک کار هنوز اندکی فاصله وجود دارد.»

شرکت های مختلف خودروسازی از جمله فولکس واگن در تلاش اند تا پس از توافق هسته ای و لغو تحریم های ایران، مجددا جای پایی برای خود در بازار این کشور دست و پا کنند.

شرکت های رنو و پژو سیتروئن فرانسه اذعان کرده اند که برای دفاع از موقعیت قوی خود در بازاری که قبل از تحریم های سال 2011 از آن بهره مند بوده اند، باید پیشنهادات قبلی خود به ایران را ارتقا دهند.

رنو که فروش خودروهای مدل لوگان آن در ایران کاهش یافته، در ماه می، خودروی مدل کوید خود را در هند رونمایی کرد. رنو-نیسان در نهایت قصد دارد با ارائه مدل های مختلف خودروهای خود در بازار ایران از مرز فروش یک میلیون دستگاه در سال عبور کند.

دتوربت تاکید کرد، تصمیمی در مورد طراحی مدل های جدید برای بازار ایران و اینکه این خودروها باید در کجا مونتاژ شوند گرفته نشده است. وی افزود، توسعه طرح های احتمالی «بیش از یک یا دو ماه» به طول خواهد انجامید.

(تسنیم)

 

Check Also

بهترین خودروهای کامپکت جهان در سال 2015

خودروهای کامپکت پرفروش‌ترین رده‌ در بازار خودروها هستند و همواره رقابت بسیار شدیدی بین شرکت‌های …