با گران‌ ترین ساعت‌ های دنیا آشنا شوید

 

تا حالا فکر کرده اید که یک ساعت تا چه حد می تواند گران قیمت باشد ؟ در این مقاله 10 مورد از گران ترین ساعت های جهان را به شما معرفی می کنیم.

 

جزییات بسیار خاصی مانند سنگ های گران قیمت، الماس و جواهراتی که در این ساعت ها به کار رفته قیمت آن ها را به طرز سرسام آوری افزایش می دهند.

اکثر این ساعت ها دارای مکانیسم بسیار پیچیده ای در داخل خود هستند تا زمان را به دقیق ترین حالت ممکن نشان دهند، بعضی از آنها به مکانیسم Tourbillion  مجهز شده اند، مکانیسم پیچیده ای که باعث میشود عقربه ها جاذبه زمین را هم در اندازه چرخش خود محاسبه کنند. این ریزه کاری ها مسلما قیمت تمام شده این ساعت های گران قیمت را افزایش می دهند. در ادامه با ما همراه باشید با معرفی 10 مورد از گرانترین ساعت های دنیا.

1- Brequet Pocket Watch 1970 BA/12
قیمت: 734.000$  ( حدود 2.348.800.000 تومان)

معرفی گران ترین ساعت ها,مدل ساعت های گران

Brequet Pocket Watch 1970 BA/12 یک ساعت زیبای جیبی ساخته شده از طلای هجده قیراط
یک ساعت زیبای جیبی ساخته شده از طلای هجده قیراط. بدنه این ساعت و تمام اجزای داخلی آن به طرز استادانه ای کاملا با دست ساخته شده است.

2- Blancpain 1735 Grande Complication
قیمت : 800.000 $ (حدود 2.560.000.000 تومان)

گران ترین ساعت ها,آشنایی با گران ترین ساعت ها

Blancpain 1735 Grande Complication بدنه از پلاتونیوم ساخته و دستبند آن از پوست کروکودیل است
این ساعت، ساعتی است که هر کسی دلش می خواهد روی دستش داشته باشد . بدنه آن از پلاتونیوم ساخته شده و دستبند آن از پوست کروکودیل است ! اجزای موتور آن از 740 قطعه دست ساز ساخته شده، به همین دلیل است که این ساعت یکی از پیچیده ترین ساعت های مچی است که در دنیا ساخته شده.

3- Louis Moinet Magistralis
قیمت 860،000$ (حدود 2،752،000،000 تومان)

تصاویر گرانترین ساعت های دنیا, تصاویر ساعت های گران دنیا

در ساخت Louis Moinet Magistralis از یک سنگ آسمانی که از ماه آورده شده استفاده شده است
یک ساعت فوق العاده شاهانه با پیچیدگی های استادانه است که در ساخت آن از یک سنگ آسمانی که از ماه آورده شده استفاده شده است. اگر این ساعت را در دستتان بیندازید تا آخر عمر هیچکدام از روزها را به لطف سیستم روز شمار ابدی آن از دست نخواهید داد.

4- Hublot Black Caviar Bang
قیمت 1 ملیون دلار (حدود 3.200.000.000 تومان)

قیمت گران ترین ساعت های دنیا, گران قیمت ترین ساعت های دنیا

این ساعت از 501 قطعه الماس سیاه تراش خورده بوگاتی و طلای سفید 18 قیراطی تشکیل شده است
این ساعت کارخانه هوبلات وقتی در سال 2009 رونمایی شد، قادر بود با هر حریفی رقابت کند. کاری که تا کنون بسیار انجام داده. این ساعت یک میلیون دلاری از 501 قطعه الماس سیاه تراش خورده بوگاتی و طلای سفید 18 قیراطی تشکیل شده. قطعاتی فوق العاده برای ساخت یک ساعت مچی.

5- Chopard Super Ice Cube
قیمت 1.1 میلیون دلار (حدود 3.872.000.000 تومان)

مدل ساعت های گران, قیمت گران ترین ساعت های دنیا

این ساعت از الماس های مکعبی شکل 60 قیراطی ساخته شده است
این ساعت که ساخت سوییس است، از الماس های مکعبی شکل 60 قیراطی ساخته شده. این ساعت لوکس ، ضد خش و تا 100 فیت زیر آب مقاوم است. یک خانم چه چیزی بیشتر از این ساعت بی نظیر را میتواند روی دستش داشته باشد ؟

6- Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
قیمت 1.3 میلیون دلار (حدود 4.160.000.000 تومان)

 

آشنایی با گران ترین ساعت ها,معرفی گران ترین ساعت ها

Patek Philippe Sky Moon Tourbillon ساعتی فوق العاده شاهکار از طراحی مدرن است
این پیچیده ترین ساعتی است که توسط Patek Phillipe ساخته شده. یک طرف این ساعت دو رو آسمان شب است که با دقیق ترین و ظریف ترین جزییات طراحی شده است و طرف دیگر آن علاوه بر ساعت و تاریخ ،نشانگر صور ماه هم وجود دارد. این ساعت فوق العاده شاهکاری از طراحی مدرن است.

7- Vacheron Constatin Tour de I’lle
قیمت 1.5 میلیون دلار (حدود 4.800.000.000 تومان)

معرفی گران ترین ساعت ها,مدل ساعت های گران

بدنه ساعت از طلای 18 قیراطی و از یک قطعه یاقوت کبود آبی رنگ به عنوان شیشه در آن استفاده شده
Tour de I’lle یک ساعت مچی با طراحی پیچیده است که توسط کمپانی سوییسی Vacheron Constantin ساخته شده است. این ساعت در سال  2005 طی جشن دویست و پنجاهمین سال روز تاسیس این شرکت رونمایی شد. بدنه این ساعت از طلای 18 قیراطی ساخته شده و از یک قطعه یاقوت کبود ضد بازتاب آبی رنگ به عنوان شیشه در آن استفاده شده. مطمئنا برای کسانی که توان خرید این دست ساعت ها را داشته باشند، این یک انتخاب فوق العاده خواهد بود.

8- Patek Philippe Platinum World Time
قیمت 4 میلیون دلار (حدود 13.200.000.000 تومان)

گران ترین ساعت ها,آشنایی با گران ترین ساعت ها

این ساعت بطور خودکار کوک می شود و به شما در هرجای دنیا  زمان را بطور دقیق نشان می دهد
این ساعت ساخت کمپانی Patek Phillipe در سال 2002 در یک حراجی با قیمتی بیش از 4 میلیون دلار به فروش رفت. گفته می شود که فقط یک عدد از این ساعت ساخته شده بود که در آن زمان گران ترین ساعت دنیا بود. این ساعت بطور خودکار کوک میشود و به شما این امکان را میدهد تا در هرجای دنیا  زمان را بطور دقیق داشته باشید. این ساعت بعدتر در 4 مدل طلایی، سفید، رز گلد و پلاتینیوم برای خریداران خاصش عرضه شد.

9- Patek Philippe Super Complication
قیمت 11 میلیون دلار (حدود 35.200.000.000 تومان)

قیمت گران ترین ساعت های دنیا, گران قیمت ترین ساعت های دنیا

این ساعت جیبی که از طلای 18 عیار ساخته شده، توسط کمپانی Patek Phillipe ساخته شد
این ساعت جیبی که از طلای 18 عیار ساخته شده، توسط کمپانی Patek Phillipe در سال 1933 برای Henry Graves Jr، بانک دار معروف، ساخته شد. ساخت این ساعت 5سال به طول انجامید و  در از 24 مکانیسم مکانیکی مختلف برای نمایش دقیق زمان استفاده شد،از میان آنها می توان به سیستم زمانی مخصوص برای هر ساعت از شبانه روز اشاره کرد. این ساعت پیچیده ترین و گران ترین ساعتی است که تا به حال ساخته شده و به فروش رسیده.

10- Chopard 210 karat
قیمت تخمینی 26 میلیون دلار (حدود 83.200.000.000 تومان)

مدل ساعت های گران, قیمت گران ترین ساعت های دنیا

در این ساعت 201 قیراط الماس رنگی قرار دارد، این ساعت بیشتر شبیه به یک دست بند است
این شاهکار به تمام معنا حتی در بین گران ترین ساعت های دنیا هم، بسیار گران است به طوری که برای آن هیچ قیمتی ثبت نشده ! به دلیل وجود 201 قیراط الماس رنگی، این ساعت بیشتر شبیه به یک دست بند است تا یک ساعت،در واقع در درجه اول این یک جواهر ارزشمند و بعد از آن یک ساعت است. طراحی این ساعت زیبا به گونه ای است که گویی نشانگر زمان آن توسط گل هایی از جنس الماس احاطه شده.

 

منبع : fararu.com

 

Check Also

طراحان مد امروز

از دیرباز نحوه پوشش لباس برای ما انسان ها بسیار مهم بوده به طوری که …